Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започвам да строя....пак

Публикувано от markk 
Re: Започвам да строя....пак
23-02-2009 - 19:04:35
Лесна работа ! Нека се постопли малко ! Организирал съм самостоятелна къща за 50 лева на вечер за около 6-8 човека . И в друга къща за още хора . Има и хотели , но .... Мога да говоря с мой близък с хотел , но не в стария град , за една групова цена и сме готови . Поръчал съм да се държат на прицел :] 1-2 агънца и да се отнасят към тях с особено внимание ! :] *drunk* *beer* *drink1*
Re: Започвам да строя....пак
23-02-2009 - 19:07:42
avatar
Да не станат Ягнетата Йовци? :]

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
23-02-2009 - 19:13:09
Не , ама поне да тръгнат от ясла , на детска градина ! :]
Re: Започвам да строя....пак
28-02-2009 - 08:19:49
avatar
С удоволствие мога да съобщя,че грубият строеж на къщата приключи(без някои дребни неща).По-късно днес ще направя и сметката за цена на м2.Да се готвят София и някои други градове и села. smiling smiley winking smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
28-02-2009 - 23:05:17
avatar
Вече мога да обобщя:

–РЗП(заедно с кулата) -460м2

-цена на груб строеж(общо) -112 700лв.

-цена за 1 м2 -245лв.

–ЗП -125м2

-човекодни -518

-време за изпълнение -37 дни


-етажи -3

-основи- ивични,без мазе или гараж

-покрив - плосък, за озеленяване

Къщата е завършена на груб строеж,до покривна плоча,без изолации ,без покривна конструкция на кулата-наблюдателница(25м2).Ако се изпълнят покривната конструкция на кулата(желязна с битумни керемиди) и хидро,топло и пароизолации на плоския покрив с битумни керемиди по наклоните, или покривната конструкция да беше класическа(с керемиди)общата цена би станала 125-130 000 лв,или 272-283лв/м2 РЗП.
Едновременно със СМР бяха направени изолация и дренаж на и покрай основите,запенване,коминни тела,щурцове над врати и прозорци.Остава да се декофрира цялата къща и да се извози кофража.Работих със собствен кофраж и голяма част от механизацията.Включвайки и тези разходи,цената би станала около 300лв/м2.Проекта не беше от лесните за изпълнение,с доста чупки,еркери,стълбища и тераси.При по лесен проект цената би паднала с 15-20лв/м2,ако не и повече.
В горните цени са включени всички разходи на фирмата за заплати,осигуровки,транспорт и т. н.,без начислена печалба.
Както бях писал някъде в една от темите за цените ,полученият резултат се отнася само за конкретния проект. smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
01-03-2009 - 12:01:04
Честит Акт 14 ! *ok* И Честита Баба Марта .
Я сподели колко е действителното количество на бетона и армировката за тези 460м2 РЗП . В София имам чувството , че проектантите се преосигуряват с армирането !?
LKK
Re: Започвам да строя....пак
01-03-2009 - 19:02:35
Поздравления Маркк! clap: clap: clap:

Впечатлен съм, най-вече от сроковете за които успя да вдигнеш къщата. Личи си хватката на професионалиста.

Излиза, че 14 човека средностатистически са работили ежедневно на обекта. Още веднъж поздравления за добрата организация.

Като му дойде времето да си вдигам къща непременно ще те потърся за оферта. *drink1*
Abu
Re: Започвам да строя....пак
02-03-2009 - 09:28:15
markk,
зеленият покрив остава ли? Може ли да те помоля в отделна тема да проследиш какво и защо правиш? Принципно ми е ясно, но човек не може да предвиди всичко, та затова ще ми е много интересен детайлът... както и причините да го избереш.
Re: Започвам да строя....пак
02-03-2009 - 10:45:24
LKK Написал:
-------------------------------------------------------
> Поздравления Маркк!
>
> Впечатлен съм, най-вече от сроковете за които успя
> да вдигнеш къщата. Личи си хватката на
> професионалиста.

Явно Марк разполага с много кофраж и дори в момента къщата на 80% е с кофраж все още ! Когато имаш такава възможност сроковете са съвсем кратки , защото не се налага да чакаш стягането на вече положения бетон !
smiling smiley *book*
Re: Започвам да строя....пак
02-03-2009 - 14:36:47
avatar
Благодаря за отзивите-честита Баба Марта на всички,бях малко извън линия.
:loveu: *rose* smiling smiley
Бетона е 198 м3,а арматурата е 19450кг.При мен не толкова е презастраховка,колкото това,че имаше много колони,стълбища и еркери,а и кулата глътна много ,както и страничните наклони на покрива.Давам такава цена за кофраж,защото едва ли някой ,който строи за себе си,ще си го купува в големи количества-по скоро би изчакал да декофрира и да го използва за следващата плоча,или да наеме.Също така разхода би се вдигнал значително,ако се прави масов изкоп или цялостна изолация на фундаментите.
Озеленения покрив остава,но тепърва ще се преговаря с румънците кой ще довършва къщата.Ако съм аз -нямам нищо против да се проследи в отделна тема,въпреки че има няколко такива,в които има доста ценни мнения,като махнем лирическите отклонения,то е като да четеш история от стар учебник,като игнорираш идеологизмите :]
За себе си знам как трябва да се изпълни,като се работи с качествени материали и се спазват технологиите,не е кой знае колко сложно,но не ми се влиза в излишни спорове за това какъв покрив е по-добре да се направи,кой е по дълговечен,кой ще тече и кой не.По важното е според мен това,всеки да може да избира според вкусовете и предпочитанията си това ,как да изглежда покрива му,без да се страхува от това ,че ще му протече ,само защото някой е казал,че това е неизбежно.Ако някой се съмнява ,мога да му направя плоския покрив безплатно-само да си купи нужните материали,за труда ще ми плати след 20 г.,само че трикратно,като ако през това време протече,ще му издигна скатен покрив за моя сметка....трикратно.. smiling smiley

П.П.-Само искам да добавя,за да не заблудя някого с посочените суми в предишния си пост-в тях са включени освен посочените и заплатите и горивото на механизацията,външна хидро и топлоизолация на основи,както и цената на дървения материал(греди и дъски-само платната и подпорите са мои),заустване към външната канализация,вкл.тръбите, пътуванията на служебни автомобили до обекта и разходите за плащания към геодезисти и техн.служба на общината за съответните коти.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-02 15:38 от markk.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход