Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Печки на пелети - заслужава ли си?

Публикувано от mario 
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
19-10-2006 - 20:55:45
ОК. Приемам извинението Ви!

Що се отнася до твърдението че някоя чужда фирма ни е давала идея, не може да сте по-далеч от истината. За информация, когато започвахме в бранша през 99-та година, нямаше желаеща западна фирма която да прави този вид бизнес у нас поради лошата бизнес среда репутация на България по онова време. И ние бъдейки първата фирма за пелети и отоплителни уреди, трябваше перво да създадем пазар на който после да продадем продуктите си.
Що се отнася до новонавъдилите се фирми за пелети, то това са хора които са в този бизнес да направят само удара и едва ли ще ги има след 1-2 години.

Ние бяхме, сме и ще бъдем пазарния лидер на тази идустрия в България.


Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
28-10-2006 - 18:46:45
@ filmatoplo:
Не слагайте всички под общ знаменател!!!
Това Ви води към погрешни изводи и заключения!




Ekoflam Написал:
-------------------------------------------------------
> Що се отнася до новонавъдилите се фирми за пелети,
> то това са хора които са в този бизнес да направят
> само удара и едва ли ще ги има след 1-2 години.

АБСОЛЮТНО точно!!!



Ekoflam Написал:
-------------------------------------------------------
> Ние бяхме, сме и ще бъдем пазарния лидер на тази
> идустрия в България.

ГОРДОСТТА е един изключително лош съветник!!!
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
29-10-2006 - 02:58:54
Kaneff Написал:
-------------------------------------------------------

> ГОРДОСТТА е един изключително лош съветник!!!


Не разбирам защо се дразните??!!??
Нима истината е толкова неприятна...?

Успех ви полежалавам и да продавате като нас на Европейския пазар!


Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
23-11-2006 - 09:20:39
Баси, докъде стигна тази тема!
Почна се от един въпрос, дали са добри печките и камините на пелетно гориво и се стигна до лична война между конкурентни фирми в бранша.
Кой бил по-добър, кой бил пръв и т.н.
И вместо някой, който иска да научи нещо ново, като влезе тук, той вижда и чете, как конкуренти се държат като малки деца. Аз съм по добър ти не си.
Няма смисъл от това.
По-добре кажете Господа лидери в бранша, откъде човек може да си закупи пелетно гориво на що годе прилична цена и качество.
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
23-11-2006 - 19:29:50
EКОФЛАМ-260лв+транспорт
BIOFIRE-280лв(крайна цена)
Канев-320лв
Ерато-320лв
Не питай за качество,защото още няма общи стандарти.
Всеки път е различно,според суровината явно.
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
24-11-2006 - 13:08:03
Да бе да
вчера се обадам на Екофлам - нямат, само за техни клиенти
Канеф - нямат, само за износ
Току що се обадих на Биофайър - 330 без ДДС
Баси майката!!!
Как се популяризира само този вид отопление!
Пелети няма а където има, цена та знае ли се.
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
24-11-2006 - 13:08:19
Да бе да
вчера се обаждам на Екофлам - нямат, само за техни клиенти
Канеф - нямат, само за износ
Току що се обадих на Биофайър - 330 без ДДС
Баси майката!!!
Как се популяризира само този вид отопление!
Пелети няма а където има, цена та знае ли се.
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
24-11-2006 - 15:56:47
Вижте, напълно нормално е в разгара на сезона цената на горивото леко да се покачва, а и самото гориво да се намира трудно!
Проблемът идва от това, че инсталираните отоплителни мощности на пелетно гориво занчително изпреварват инсталираните производствени мощности на горивото! Това е така в цяла Европа.
Можете сами да се убедите за текущата ситуация, като се обадите например на нашите австрийски колеги от ОЕKOWAERME на този телефон: +43 7254 70 6 70, опитайте се да си поръчате количества по-големи от 100 - 500 кг. и ще видите какъв отговор ще получите!
Няма да имате проблеми обаче, ако се обадите в началото на лятото например, както е и при нас!
Никои от нашите клиенти, заявили още през пролетта желаните от тях количества, не останаха без гориво! И то на прилична цена!
Нашият пазарен подход, както и на колегите от Ерато е налагането на единна ценова политика. Или казано по-просто: ние поддържаме крайната цена константна, а не както прави една от изброените фирми например.
Логично е лятото цената да е по-ниска, но ние не я намаляваме много, а и по време на отоплителния сезон не я покачваме съществено!






@ merlin:

Много Ви моля, не пишете неверни неща!!!
Единен стандарт за твърди биогенни горива ИМА и той се казва "CEN/TC Solid Biofuels", но поради бюрокрацията в Брюксел все още не е приет.
Приемането му е чиста формалност за нас, производителите, ЗАЩОТО НИТО НИЕ, НИТО КОЛЕГИТЕ ОТ ЕКОФЛАМ БИХМЕ МОГЛИ ДА ИЗНАСЯМЕ В СТРАНИТЕ ОТ ЕС, БЕЗ ПАРАМЕТРИТЕ НА ГОРИВАТА НИ ДА ОТГОВАРЯТ НА ИЗИСКВАНИЯТА НА ТОЗИ СТАНДАРТ, DIN 51731 & DIN Plus за Германия и/или ONORM M 7135 - за Австрия!!!

Въпросът за качеството на произведеното гориво почти винаги е свързано с качеството на суровината, но и до голяма част е свързано със стиктното спазване на производствената технология!!!




@ shnura:

Уважаеми "шнуре", пелети има и ще има все повече и повече на пазара!!!
Заявете си количеството, което желаете напролет на нас или на колегите от Екофлам и няма да останете без гориво!

В момента дефицитът на това гориво се дължи на сключените договори за износ!
А сключените договори са следствие на факта, че когато ние направихме тези ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ТЕЖКИ ИНВЕСТИЦИИ в производството - в България когато се кажеше думата "пелети" - хората се сещаха за вид снакс и пазарът тук беше на -0!!! А инвестицията в заводите трябваше да се оправдае!
Но никой от нас не започна да мрънка или камоли пък хамалски да псува, като Вас, когато не спахме по цели нощи от притеснения и сами си намерихме начин да си пласираме горивото и да започнем поетапно да си възстановяваме кредтите!
Думичка не казахме!!! Но това тогава "нали не е било Ваш проблем - да се оправяме и да не Ви занимаваме!"
Заради това текущата картинка в момента е такава! Лично ние догодина ще намалим квотата си за износ, за да присъстваме по-силно на вътрешния пазар!

Какво разбирате под определението "лична война между конкурентни фирми в бранша" и къде видяхте такова?!?
Бих желал да Ви извадя от заблуждението, в което сте попаднали, като Ви кажа, че нашата фирма работи на партньорски начала с наистина ПЪРВАТА ФИРМА В БЪЛГАРИЯ, ЗАХВАНАЛА СЕ С НЕЛЕКАТА ЗАДАЧА ДА ПРОИЗВЕЖДА ПЕЛЕТНО ГОРИВО И ОТОПЛИТЕЛНИ СЪОРЪЖЕНИЯ, а именно ЕКОФЛАМ!
И не изпадайте в озадачение след прочетеното по-горе, защото господина, писарстващ под ника "Ekoflam", си седи кротко в Канада и е доста далеч от случващите се неща тук, а това води малко или много до "говорене наизуст" от негова страна за съжаление!
Човекът, заслужаващ да писарства тук и с този ник се казва Захари Петков! Именно той е българският пионер в пелетното производство! Това е човекът!

Поздрави!



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2006-11-26 14:13 от Kaneff.
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
28-11-2006 - 13:20:42
Уважаеми Kaneff,
позволете ми да започна да отговарям на пост-а ви отзад напред. Бих искал да се обоснова за термина война.
Ако сте си дал труда да прочетете темата от самото начало можете да видите, че става въпрос за един човек, който си търси подходяща печка на пелетно гориво и искаше информация и съвет, дали да инвестира в такава печка или не. после имаше разменена много полезна информация за видовете отопление и човек наистина можеше да научи нещо интересно от тази тема. Следтова започнаха рекламите от страна на Екофлам и на двете последни страници написаното от вас и от тях откровено си беше заяждане един със друг. Както и да е. Каквото исках да каже е, че ще е по-полезно да се дава информация за това гориво, откъде може да се закупи в момента, а не през пролетта, защото до пролетта има зима, а горивото трябва точно за тогава. Вие ми казвате да съм си бил заявил гориво през пролетта или началото на лятото. Ами нямаше как да стане това, защото тогава все още нямах такава камина. Сега когато вече имам, се оказва че няма гориво за нея.
А това за преди години, когато пазарът е бил на нула у нас и не е било мой проблем, мога да кажа, че още през 1998 аз съм си направил лично за мен едно изследване за това гориво, базирано на информация в чужди сайтове, защото тогава у нас нямаше нито един такъв сайт. Много нощи съм превеждал информация от шведски и датски сайтове и съм се интересувал, как става това отопление със помоща на еко брикети и еко пелети. Нито вие, нито Екофлам не откривате топлата вода "на пелети". Хората в една Дания например масово се отопляват на такова екологично гориво, независимо от формата му, даже и ток произвеждат с него и вече с остатъчната топлина могат да отопляват, да кажем едно или две домакинства, в зависимост от мощностите. Това че вие сте започнали този бизнес е много хубаво, и аз не казвам абсолютно нищо против това. Имали сте възможност, започнали сте го. И аз имах желание, но не стана. И това, което ме спря беше единствено наистина огромната първоначална инвестиция, за да се започне производството на такова гориво.
Както и да е, минало заминало.
Не искам повече да многословнича, бих искал да получа информаци, ако е възможно, сега в момента откъде бих могъл да си закупя такова гориво на що годе прилична цена. И в един момент става така, че ако си си закупил камината от някой можеш да си купуваш пелети, иначе не. А това че камината струва там например 6000 Евро. Кога ще се върнат тези инвестиции?
Бих искал да знам мога ли да си закупя сега пелетно гориво или не.

П.С. Ако това, което съм написал горе за вас е хамалско псуване, значи не познавате богатството на българският език, особено в тази насока, освен това не сте разговарял с някой "хамалин", макар че в София има и хамали с висше образование. Пазарна икономика, какво да се правиsmiling smiley)

Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
22-02-2007 - 15:10:57
Печките и камините работещи с пелети /дървесни гранули/ са нещо супер добро.
Бъдещето е в тях както от гледна точка на екологичност така и от удобството всмисъл автоматизацията на печките - зареждаш и забравяш не е като с дървата само с това да се занимаваш. Аз ползвам такава печка закупена от КАМИНИ ДА ВИНЧИ - www.div-impex.com и съм страшно доволен и от камината и от фирмата
Много са коректни а предлагат и пелети тяхно производство, които са на супер цена, а бе направо нямам думи за печката на пелети вносните са на много високи цени а качеството на тези от тази фирма са направо без пари
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход