Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога и с какво да продължа след грубия строеж?

Публикувано от waterkris 
Кога и с какво да продължа след грубия строеж?
23-07-2013 - 12:13:50
Здравейте!
До 2 седмици ми предстои да започна строеж на къща. В момента уточнявам подробностите с изпълнителя, за да подпишем договора. Грубият строеж ще продължи около 2 месеца и половина, т.е. до към края на октомври. Дилемата ми сега е кога да се продължи с довършителните работи. Нямам бърза работа, мога да почакам и до пролетта. След разговор със строителя стигнахме до 4 варианта и трябва да реша до 2-3 дена. Да уточня, че външната изолация ще е от гипскартон, а стените отвътре ще са измазани с вар като едно време в селските къщи.
Вариант 1 - Веднага продължаваме с довършителните работи и къщата ще бъде изцяло завършена до края на годината
Вариант 2 - Продължаваме веднага с довършителните работи, като за март-април месец оставим външата изолация и мазилката, както и полагането на дюшемето и всички дървени елементи по стъпалата например на стълбището например.
Вариант 3 - Като вариант 2, но оставяме и дограмата за пролетта (дървена дограма на Теодосита)
Вариант 4 - Не пипаме нищо след грубия строеж и оставяме всички довършителни работи за пролетта.
Моля за съвет кой вариант да избера. Още едно уточнение, къщата ще я строя за семейството си и ще живеем там. Намира се в с.Приселци до Варна. Така че определено не искам да се претупват нещата и после да се появяват проблеми.
Re: Кога и с какво да продължа след грубия строеж?
23-07-2013 - 13:17:15
Остави довършителните работи за пролетта.Нека си улегне малко сградата,макар че и след това ще продължи.Това за картона за отвън явно нещо сис е объркал.
Re: Кога и с какво да продължа след грубия строеж?
23-07-2013 - 15:21:15
Да, грешка на езика smiling smiley Имах предвид стиропор smiling smiley
Ама имаш предвид абсолютно всички довършителни работи ли? Не мога ли да направя ВиК, Ел поне през ноември?
Re: Кога и с какво да продължа след грубия строеж?
23-07-2013 - 17:00:22
avatar
Здравей!Може да се срещнем - ние сме една от големите фирми в града и мога да ти предложа завършване до ключ на разумна цена.

Чест и почитание
Re: Кога и с какво да продължа след грубия строеж?
23-07-2013 - 23:18:11
Gogol, благодаря ти за предложението, но вече съм си избрал строител. По-скоро ако можеш да ми отговориш по темата.
Re: Кога и с какво да продължа след грубия строеж?
24-07-2013 - 08:39:56
ЕЛ и ВиК си прави,но по изолацията и особено вътре щпакловки остави за по-късно.
Re: Кога и с какво да продължа след грубия строеж?
24-07-2013 - 09:13:40
avatar
Лично аз бих измазъл отвътре,препоръчително да не е гипсова мазилка,че много трудно съхне и пука след първите две три години.
Топлоизолация бих направил с каменна вата/имайки впредвид дълготрайност и здравина/,мазилка задължително силикон/сутрин знаеш какви мъгли има/.
По възможност бих измазал къщата и отвън ,но на пролет догодина - ще е улегнала през зимата и ще се виждат всички дефекти.....
Това от мен....Ако желаещ да получиш цени за материали просто ми пиши.....
Хубав ден и успех!!!

Чест и почитание
Re: Кога и с какво да продължа след грубия строеж?
24-07-2013 - 10:07:32
Благодаря ти Gogol. Още нещо...вътрешните врати кога да се сложат? Извинявам се, предполагам, че въпросите ми звучат глупаво, но всичко това е все още съвсем ново за мен. А ако зависи от строителя, той ще завърши къщата възможно най-бързо. Добре, че не зависи от него, а си решаваме ние със съпругата ми smiling smiley
Re: Кога и с какво да продължа след грубия строеж?
24-07-2013 - 11:22:27
avatar
Вратите се слагат последни - най добре е да имате вече настилки - защото нещата с височините може и да не паснат навсякъде,да се наложи разкрой и намаляване.Никой не иска това да става - най добре е последни....
Дори самото обкрайчване с тиксо ще е сериозна работа ако не сте боядисали предварително.Дори и да ви кажат ,че после може да боядисате понеже майсторите на врати може да ударят или оцапат - просто не сте уцелили вярната фирма.
Аз лично ползвам магазини ралица - имат добри и евтини модели.Цени - при запитване!

Чест и почитание
Re: Кога и с какво да продължа след грубия строеж?
24-07-2013 - 18:14:57
Ясно, ще изчакаме и с вратите. Те обаче ще са по-различни, отново подобни на тези в старите селски къщи, няколко вертикални дъски хванати с две хоризонтални. Не мисля, че се продават такива врати по магазините.
А гаражната врата? Да изчакаме ли и за нея да послегне сградата, както с дограмата?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-07-24 19:30 от waterkris.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход