Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Печки на пелети - заслужава ли си?

Публикувано от mario 
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
15-03-2006 - 11:20:26
Ти някъде да си виждал радиатори в коридорите? Или и там ти трябва 26 градуса?
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
15-03-2006 - 11:23:12
Ами като 26 градуса ти е необходимо за да не ти е студено ще плащашsmiling smiley
Според мен 20 градуса са необходима за децата - 18 градуса за възрастните.
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
15-03-2006 - 11:24:46
Още един разсипникsmiling smiley А бе как 28 градуса ще подържаш - за какво ти е, вие голи ли държите да ходите вкъщи. Ако си сексапилна девойка без пердета на прозорците - одобрявам, ама иначе е безумиеsmiling smiley
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
15-03-2006 - 11:25:53
Я си направи изолация и си купи конвектори не се занимавай с огнярствоsmiling smiley
gia
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
15-03-2006 - 12:23:51
Абе, 4ovek,

Какво разправяш само глупости за отоплението на ток, пък и с ел. котле???
Това е най-скъпото отопление у нас - НА ТОК !!!
Що разводнихте темата на човека, не мога да ви разбера? Само акъл знаете да давате, но не мислите! Той, ако смяташе на ток да се отоплява, сигурно нямаше да ви пита за тия печки.... Ама вие сте много confused smiley особени хора... И мен ме интересуват тези печки и затова следя темата с интерес, но за пореден път се убедих, че сте на моменти само "дървени философи" !!!
Като не знаете, по-добре кажете - сори, не можем да ти помогнем и толкова... амаха... :g:

И какъв 19 век бе, какво огнярство бе??? Вземи потърси в нета какво има като инфо за пелетите! Нещо за биомаса и биогорива чувал ли си? И в една друга тема Joan споменаваше за тях, но ти не, та не - знаеш си твойто!!!
Аман вече...

4оvek, в коридорите на панелките също има радиаторни тръби! Виждали сме ги!
И mario никъде не е написал колко градуса иска да поддържа?! За какво се заяждате??? Защото ви е яд, че някой може да си позволи такава скъпа инвестиция и ще му е гот - хем топличко, хем чистичко, хем и с романтиката на камина??? Ееее, ми може си човека. И аз мога.
Не иска климатици и го разбирам! И аз не искам!
Като не знаете по темата нищо, поне не я разводнявайте!
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
15-03-2006 - 12:33:30
Ами като иската да давата по-малко пари за отопление - отоплявайте по-малко стаи.
Отоплението на твърдо гориво не е за апартамент.
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
15-03-2006 - 12:35:36
А затова, че ме тровят цяла зима и терасата ми е пълна със сажди, защото в съседните блокове има фенове на твърдото гориво добре ли е?
Що не си направите къщи извън София като държите да се отоплявате на дърва?
gia
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
15-03-2006 - 13:05:05
Какво ТВЪРДО ГОРИВО бре? :crazy:

Вземи прочети, ама сериозно, какво са пелетите и какви "сажди" изхвърлят!
Излагаш се вече!!! Като "кон с капаци" си!


Идеята е, не да се дават по-малко пари за отопление, като отопляваш по-малко стаи, а да отопляваш всички стаи, но на разумна цена!

Пелети е различно от ДЪРВА! По-близо е до брикетите!
Пелетите са екологично гориво - БИОМАСА ! С изключително ниски емисии на СО2, с високо КПД, от 1т пелети - 6-7кг пепел.
Това е бъдещето!
Ето ти въможност да сравниш различните видове отопление - въведи си стойностите за БГ в долари:
[hearth.com]
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
15-03-2006 - 14:00:41
Бъдещето е в термоядрения синтезsmiling smiley Не е в кюмура в различните му разновидностиsmiling smiley
Тове, че някой идиот е решил да се стимулира отоплението, чрез окисление на въглерод не означава, че в това е бъдещето. Това , че друг идиот е решил, че е екологично, защото въглеродния цикъл е затворен, не означава, че е прав.
Може да са ниски емисиите, но ги има. Защото реакцията е окисление на въглерода, и получаването на въглероден диоксид.
НАй-голямата икономия е да подържаш ниски температури в помещенията. Ако толкова се мислиш за еколог - направи такаsmiling smiley Защото другото е въпрос на пестене на пари, не на екология.
budeshteto e takova - leka poleka gazifikatsiata shte nadvie nerentabilnata toplofikatsia , pone v blokovete i kooperatsiite . pone v evropa e taka . pechki , boileri i otoplenie vsichko e na gaz . i posle - smetki smetki smetki .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход