Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Печки на пелети - заслужава ли си?

Публикувано от mario 
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
16-09-2006 - 10:00:46
Аз съм дилетант на тази тема, но наскоро видях интересна и елементарна идея - вентилатор който регулира процеса на подаване на кислород, откъдето и температурата на горене. При подходяща температура има и много висок % оползотворяемост на горивото (без значение какво)

Имате ли това във вашите печки?

А другата екстра е че батерията на вентилатора се зарежда от топлината на печката :-)
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
16-09-2006 - 13:32:11
@ Gambrinus:

"Изплагиатствали" не е съвсем точната дума...
Нормално е да си помислите така, при условие, че най-вероятно не сте от нашия бранш и не познавате играчите в него...

"Взаимна помощ" по отношение на популяризацията и пазарното налагане както на горивото, така и на горивните съоръжения е по-коректно да се каже.






@ Ekoflam:

Ekoflam Написал:
-------------------------------------------------------
> ха-ха..забавно...когато ние популяризирахме този
> начин на отопление в България, Канеф сигурно са
> ходили прави под масата....

Уважаема г-жо/г-не, или там каквито сте,
преди да напишете по-горното, щеше да бъде добре ако поне бяхте попитали тук-там за въпросния Канев!

Когато Вие сте "популяризирали този начин на отопление" - Канев специализираше в заводи за производство на био-пелети в Чехия! А след това и в Австрия!

Ekoflam Написал:
-------------------------------------------------------
> Спомням си как тогава професори от
> лесотехническия, не искаха да ни повярват че горим
> дървесина...хахахахаха

Тук съм 100% съгласен с Вас, защото сте казали самата истина, която важи не само за "професори от Лесотехническия", но и за други подобни човеци, от други университети!
Не съм съгласен само с присмеха Ви накрая! Това не е коректно!

Ekoflam Написал:
-------------------------------------------------------
> Ние сме горди че бяхме първата Българска компния
> която внесе, запозна и започна производството на
> този начин на отопление в БГ, ...
> Всички други фирми които се навъдиха, а ще се
> навъждат тепърва копират идеи и технология от нас!

Тук си противоречите!
Отлично си спомням, когато в началото на 90-те Захари внесе от Канада технологията! И я "копира" в България!
Тази технология НЕ Е ВАША, за да казвате, че "навъдили се фирми я копират от Вас"!!!
Тази технология датира от 80-те години на миналия век и води началото си от Северно-Американският континент! Но развитието й претърпява огромен бум на нашия континент и в момента именно Европа е световният лидер в технологиите, машините за производство, както и в горивните съоръжения на био-пелетно гориво!

Стилът Ви на писане е меко казано обиден, абсурден и неколегиален спрямо хора, които дори не познавате и не знаете за взаимоотношенията между тях и Екофлам Жар!!!
Но предвид ударите под кръста, които получихте, и нелоялната конкуренция на една фирма, която бе спомената тук, в предишните постове - донякъде съм склонен да Ви разбера.
Пожелавам Ви успех през новия отоплителен сезон!



А на всички останали бих искал да кажа:
ДА!!! Заслужава си да се отоплявате на био-пелетно гориво!
И предимствата на това гориво са огромни!
Недостатъкът е при горивните съоръжения, поради високата им (за България) себестойност...

Пожелавам Ви топли и уютни зимни дни!

Поздрави на всички,

маг. инж. Канев
Балканик Био Фюел ООД
www.kaneffs.net




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-09-16 14:12 от Kaneff.
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
16-09-2006 - 15:23:06
Г-н Канев,

Извинявам се ако съм Ви засегнал, защото в първия момент помислих че Вие сте автора на по-горното съобщение. Благодаря за добрите думи!
Що се отнася за вноса на първите печки, то аз бях човека който имаше идеята да разпространи това отпление в България и организира вноса на уредите и пелетите от Канада през 1999 а не в началото на 90-те както пишете.
По-принцип не обичам да се изтъквам, но в случая съм горд че бях първият който видя преди много години ползата от този вид отопление в страна като България. Резултатите днес са налице!
Захари помогна много и в момента управлява фирмата в България.
Вие познавате ли се с него?

Желая Ви успех!

Поздрави,
Петър Грозев

Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
19-09-2006 - 20:25:42
Аз съм клиент на екофлам от 3-4 години.Цените на горивото им наистина са от най-ниските,но котлите им са кошмарни.Нямат сервиз и ако имаш проблем ги чакаш със седмици.Технологията е добра-отоплявам 100 кв.м. за 850 лв за миналата година.Апартаментът ми е тухлен с ПВЦ дограма и 5 см изолация.Надявам се че ви помогнах.
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
20-09-2006 - 02:16:29
merlin Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз съм клиент на екофлам от 3-4 години.Цените на
> горивото им наистина са от най-ниските,но котлите
> им са кошмарни.Нямат сервиз и ако имаш проблем ги
> чакаш със седмици.Технологията е добра-отоплявам
> 100 кв.м. за 850 лв за миналата
> година.Апартаментът ми е тухлен с ПВЦ дограма и 5
> см изолация.Надявам се че ви помогнах.


Здравейте,

За да бъдат избегнати безсмислени полемики от различни "многознайковци", бих искал да Ви помоля да направите няколко важни уточнения:

1. Колко часа в денонощието работи в режим на отопление горивното Ви съоръжение?
2. Каква е средната температура на отопление, която поддържате в помещенията?
3. Използвате ли горивното съоръжение за подгряване на БГВ (или по-простичко - в тази сума влиза ли и разходът за топлата вода, която ползвате?)?
4. Каква е височината на стаите Ви (респ. - каква е кубатурата на жилището, което отоплявате?)?
5. Написаната сума най-вероятно е за целия отоплителен сезон, но е важно да уточните приблизително за какъв период от време е изразходвана? 5 - 6 месеца?

Предварително Ви благодаря!

Поздрави,

маг. инж. К.Канев
Балканик Био Фюел ООД
www.kaneffs.net


P.S.: Бих искал да използвам възможността да поканя всички желаещи да ни посетят на Международния Технически Панаир - Пловдив 2006, който ще се проведе от 25и до 30и Септември.
Нашите продукти може да намерите на външната площ, пред Палата № 11.
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
20-09-2006 - 19:47:27
24 часа.Имам малки деца.Температурата варира от 21.5 до 24 гр.-поради гореспоменатата фирма и проблемната им техника.Средната височина е около 2.7~2.8 м.Имам бойлер със серпентина,но не е включен към инсталацията-дойде ми до гуша от къртене.Съжалявам,но не мога да уточня месечна сметка или срок на работа.Пускам котлето когато ни стане студено и го спирам когато ни стане горещо.Една година е през ноември,друга през октомври или декември-божа работа.Имам 82 глидера в 8 ал. радиатора(500 мм) и лира в банята.Разходът ми миналата зима 2004/2005 беше по-висок грубо с около 10%-15% като количество,но не и като пари-цените ви всяка година са нови.Сега фирмите производители са няколко(надявам се не свързани помежду си) и с удоволствие ще избера тази,която ми харесва без да се гаврят с мен.Ако знаех,че си патя толкова много от липсата на гориво(това беше първите 2 години-за два сезона 4 месеца без отопление,че и с бебе),както и техническата им неграмотност,просто щях да купя 3-4 инвертора и да си пазя нервите.Но ме зарибиха-нова технология,пълна автоматика дай парите,а после няма гориво,няма сервиз за безкрайните аварии и проблемите се решават като не вдигаме телефона по 1-2 месеца.Ако искате се топлете на слънце,ако искате стойте на студено.Спирам дотук,защото ще ме обвините за скрита реклама.
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
17-10-2006 - 21:09:18
Ирина,моля дайте друг адрес,не мога да изпратя e-mail.
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
18-10-2006 - 08:30:50
Още много куцат тия фирмички , пък как лъжат дори си вярват сами . Нали ги видях на панаира - стоят като оплашени мишки предлагат едни брошурки само и сричат като им зададеш елементарен въпрос , научили си урока и като папагали го повтарят . Някой от тях нее пипал нито котел нито пелети , а пък дати доставят нещо в срок - божееее.
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
19-10-2006 - 01:11:17
Уважаеми господине/госпожо - filmatoplo,

Бих Ви помолил да не обобщавате без нищо да разбирате!

Благодаря!

Фирма Екофлам ООД.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-10-19 01:13 от Ekoflam.
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
19-10-2006 - 08:47:09
При положение че не съм споменал име не се засягайте лично , по скоро вижте на какво дереже е бранша и вашите колеги - излагат се като .........жии . Аз лично ги проверих колко струват след панаира , като им поръчах това онова - взеха дасе щурат в офисите да ме прехвърлят от човек на човек и на конец ничево . А за това кой колко разбира несе знае - човек се учи цял живот . Това че някоя чужда фирма от вън вие дала идея да станете неин представител и техен спициалист вие показал това онова за 5 дена не ви прави гении . Не сте допускали грешки - ха ха
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход