Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Печки на пелети - заслужава ли си?

Публикувано от mario 
Божков
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
29-03-2006 - 18:51:45
Може ли някой да ми каже адрес или фирми в БГ, които внасят такъя тип печки от ЕС?
mario
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
30-03-2006 - 14:21:36
"Биофайър" е фирмата: [www.biofirepellets.com]
гр. София, ул. "Одрин" 131
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
30-03-2006 - 18:55:09
Да благодаря на Марио за линка.
И коментар: Там под меню Пелети, където разглеждат уж конкретен случай, е доста подвеждащо според мен - тази печка, с този разход на час ще е не 10, а евенуално 3kW.
На следващата страница дават данни за горивото - 5kW/kg.
Ако се вярва на данните от фирмата и моята аритметика - 0,05-0,06лв/kWh.
Не ми се рови по-горе да видя кой беше по-близо до истината в сметките.
Не ме плюйте много, ако бъркам smiling smiley
Йордан
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
02-04-2006 - 21:47:45
Любо, този разход в тяхната табличка с 108 лв за месец при написана печка 10 киловата се отнася за потребление на най-ниската степен 3 киловата.Аз ходих преди време във тази фирмата и го изяснихме този момент.Ходих да гледам апартамент които се отолява по този начин и бих казал че е хубава техника, но отоплението по този начин е скъпо за средния българин.Разхода ми казаха собствениците че е 25-40 килограма като минималния е когато времето на вън е хубаво иначе си вървят по 35-40 килограма пелети за денонощие което си е около 10-12 лева за ден или 300-370 лв. за месец.При 300-370 лв. за месец по горе бях писал че човек има алтернатива и с други енергоносители.Добре изолиран апартамент с добра дограма с площ около 100 кв. може да се топли с ток също за около 300-370лв. с конвектори или радиатори за които ивестицията е около 1000лв.
Пелетна печка с добра електроника, инсталацията на парното и радиаторите в добавка с труда са около 10 000 лв.
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
03-04-2006 - 12:50:06
Йордан, и аз за тия 3кW обръщах внимание - май лукс излиза. Единствено "живия огън" (зад стъкло).
Тези "реалните" данни 25-40kg - обърна ли внимание дали включват топлата вода?
Иначе, ако са ми верни сметките по-горе kWh засега са малко по-евтини от тока (ама има и КПД ?). И по-яка инвестиция!
Йордан
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
03-04-2006 - 20:01:16
Апартамента който гледах беше ново строителство с изолация 5см. и ПВЦ дограма етаж 4(от 7) с етажна височина 2,4м.Беше си хубаво жилище в нова кооперция.
Повечето казват че пелетите били 240-250лв тона, но когато речеш да купиш изведнъж се оказва че цената е 280-320 лв. за тон.Киловата се връзва 7-8 стотинки, но при реално КПД 75% , киловата излиза 9-10 стотинки.Тези КПД-та които пишат че били 85-95% малко се разминават с истината.КПД на газов котел е към 90% но при него топлообменника е много класи нагоре.
Българските варианти на тези камини и котлета на пелети имат един голям недостатък, те не могат да палят автоматично и системата дефакто напрекъснато работи или ако се изгаси изсква палене на ръка наново, т.е такава система не може да се упрвлява напълно със стаен програматор и да работи в зададено от нас време при определени температури. Тази италианската от 8000-9000 лв. може да пали автоматично и да се управлява напълно електронно което при нея води до по оптимално и по икономично отопление, но високата и цена за масовия българин я прави неизползваема. За тези пари човек може доста години да се отоплява и с друго.
Аз не съм против тези печки дори бях доста налапал въдицата и това ме накара да набера мах информация за тях.Те са хубаво нещо, но са за богати хора които гледат по друг начин на тях.Ние гледаме как да минем най-тънко с най-малко хамалогия, но за съжаление се оказа че не отговарят на този критерии. :}
Екофлам
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
30-05-2006 - 19:11:21
Здравейте,

Интерестна дискусия. Искам само да ви кажа че нашата фирма: Екофлам, беше първата която популяризира този вид отопление още в далечната 1999. Персонала на Биофайър например, първо работиха близо 2 години при нас. Ние произвеждаме котли (печки) и внасяме горелки от Швеция. Имаме и завод за пелети във Велинград (първия в България) с капацитет 2000 тона на година.
Ако желаете по-подробна информация, моля обърнете се към истински професиналсти на:

ekoflam@mail.bg
888-633-505 Захари Петков
Gost
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
11-07-2006 - 18:38:25
Dobre towa, no daite tzeni za orientir...

Pishete na : zoroto@msn.com

merci!
jim
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
19-07-2006 - 18:37:35
Еко флам дайте едно сайтче да видим какво произвеждате , може да е от полза . тъкмо сега много хора се замислят за отоплението което ще им предстои зимата smiling smiley
Re: Печки на пелети - заслужава ли си?
05-08-2006 - 14:57:19
В кв. Княжево има такава печка на цена 1400 лв. Магазина се намира на последната спира на трамвай №5, до читалището.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход