Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
26-03-2008 - 08:58:13
Изобщо не ми помогнахте
Все пак благодаря
Re: Моля за съвет за газови котли
26-03-2008 - 12:20:52
Прочети поне 20 страници назад и тогава ги обвинявай!
Re: Моля за съвет за газови котли
26-03-2008 - 18:13:28
О.К.
Благодаря на omaripi и LazarG
2v6
Re: Моля за съвет за газови котли
26-03-2008 - 21:18:01
Quote

omaripi Написал:
-------------------------------------------------------
> > >
> > И кой стаен термостат може да управлява
> > модулацията на пламъка?
>
> Най-често това са тъй наречените дистанционни
> управления или изнесен интерфейс! това са
> устройства които напълно изместват лицевият панел
> на котела! Всички функции и аларми се управляват и
> се визуализират от дистанционното. От устройството
> може да се нагласят както стайни температури,
> седмични програми и режими така и да се управлява
> температурата на водата в различните кръгове!
> Тези устройства не са универсални а са специфични
> за всеки един модел и марка!
> Аз съм с Eazy remote на TESY, цената му миналата
> година беше около 120 лева!


Вие двамата с ЛазарГ чат-пат се пробвате да давате информация, дето не ви е съвсем ясна.
Без да съм запознат със дистанционното на TESY, предполагам че не може да управлява модулцията на пламъка.
Дистанционното задава температура за работа, а контролера вътре в котела управлява модулацията на пламъка. Ако за вас това е едно и също то и останалите ви мнения може да са толкова недостоверни. Повечето неща дето ги казвате разбира се са очевидно верни. Просто такива издънки биха ми разхлабили доверието към вас.

Използването на такова дистанционно с регулиране на температурата на котела означава, че котела ще работи при ниска температура когато в стаята е топло. С това ЛазарГ си противоречи, щото преди твърдеше че котела трябва да работи само на висока температура...







Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-26 21:21 от 2v6.
Re: Моля за съвет за газови котли
27-03-2008 - 09:52:26
2v6 Написал:
> Вие двамата с ЛазарГ чат-пат се пробвате да давате
> информация, дето не ви е съвсем ясна.
> Без да съм запознат със дистанционното на TESY,
> предполагам че не може да управлява модулцията на
> пламъка.
> Дистанционното задава температура за работа, а
> контролера вътре в котела управлява модулацията на
> пламъка. Ако за вас това е едно и също то и
> останалите ви мнения може да са толкова
> недостоверни. Повечето неща дето ги казвате
> разбира се са очевидно верни. Просто такива
> издънки биха ми разхлабили доверието към вас.
>
> Използването на такова дистанционно с регулиране
> на температурата на котела означава, че котела ще
> работи при ниска температура когато в стаята е
> топло. С това ЛазарГ си противоречи, щото преди
> твърдеше че котела трябва да работи само на висока
> температура...
>
>
Грешката е моя, че по подробно не обясних, за какаво става въпрос!
Значи не случайно използвах думата изненсен интерфейс!
Първо на Теси дистанционното е разработено от същата фирма която има разработва управляващият електронен блок - пълна съвместимост и функционалност!
При инсталиране на самият интерфейс, просто забравяте за предният лицев панел на котела. Фсички функции и аларми както и допъллнителните екстри се визуализират на дисплея, налягания температури, режими и т.н.
Самата инсталация се извършва чрез монтиране директно върху контролера на допълнителна платка, която е в комплекта на дистанционното, както и специален интерфейсен кабел за връзка между котела и платката(като компютърна шина) !
Дистанционното не се инсталира като термостат - на някоя клема в котела където имаме само отворен и затворен сигнал.

По този начин контролера на котела се явява като периферно устройство следящо за правата и обратната информация постъпваща от сензорите и датчиците в котела, като дистанционното подава сигнали как да се промени поведението на уреда съгласно промяната на зададените условия от мен!

Аз лично съм с таъв изнесен интерфейс и мога да ти кажа че съм си играл да го провокирам при всякакви варианти, при достигане на зададената стайна температура котела не гасне, а я поддържа като модулира и гасне едва тогава когато се изравнят стойностите на подаващата и връщащата вода в системата!

Ако това не е модулация....
Пак повтарям на форумците..... Това са нови неща и е нормално да има объркване!
Не подценявайте нещата!

Re: Моля за съвет за газови котли
27-03-2008 - 13:38:02
Здравейте,
какво да избера Vaillant 20kW или Immergas 23kW за апартамент 80 кв.-2 малки спални и 1 хол? Искам и за топла вода да се ползва. Понеже предвиждаме котелът да се монтира в хола, ще може ли да се търпи шума?
Re: Моля за съвет за газови котли
27-03-2008 - 20:16:23
:}


[sunenergy.dnsalias.net]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-27 20:17 от sunenergy.
2v6
Re: Моля за съвет за газови котли
27-03-2008 - 20:22:23
Quote

omaripi Написал:
-------------------------------------------------------
> ....Аз лично съм с таъв изнесен интерфейс и мога да
> ти кажа че съм си играл да го провокирам при
> всякакви варианти, при достигане на зададената
> стайна температура котела не гасне, а я поддържа
> като модулира и гасне едва тогава когато се
> изравнят стойностите на подаващата и връщащата
> вода в системата!
>
> Ако това не е модулация....
> Пак повтарям на форумците..... Това са нови неща и
> е нормално да има объркване!


E в крайна сметка си написал, че не можеш да управляваш модулацията. От този твой "изнесен интерфейс" задаваш желаната температура и евентуално ако има програматор две температури е време за работа в двата режима. Контролера сам си изчислява модулацията, което с по-прости думи казано е регулиране на силата на пламъка. Силата на пламъка няма начин да се регулира нито от панела на котела, нито от дистанционното, освен в сервизен режим да се задават границите.

И няма нищо ново в тези дистанционни. На съседа котела е отпреди 3 години (модела не го знам откога е) с такова дистанционно. Между котела и дистанционното има обикновен телефонен кабел и лично аз съм му го свързал на две клеми на контролера.

А това, че котела ти загасва когато се изравнят температурите на подаващата и връщащата вода е най-елементарния опит за заблуда дето съм чувал наскоро! Ще умра от смях! :}
Когато ти гори котела е някъде около 1/3 от максималната мощност. Не знам какъв ти е, но при 24кВ това са около 8кВ. Явно нямаш на представа какво означава 8 кВ мощност?!

Няма абсолютно никакъв начин котела да гори и температурите на вход и изход да са равни! На котела му трябва половин до една минута циркулация след изключване на горелката, докато изравни температурите на вход и изход. А изобщо как си разбрал каква е температурата на вход? С пипане ли? :}

Не искам да се заяждам, просто се дразня когато някой заблуждава хората дето не разбират! :g:

2v6
Re: Моля за съвет за газови котли
27-03-2008 - 20:26:39
Quote

esinka Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
> какво да избера Vaillant 20kW или Immergas 23kW за
> апартамент 80 кв.-2 малки спални и 1 хол? Искам и
> за топла вода да се ползва. Понеже предвиждаме
> котелът да се монтира в хола, ще може ли да се
> търпи шума?

Здравей esinka,
Шума от стенните газови котли е горе-долу като от слаб климатик. Можеш ли да търпиш шум от климатик?



Re: Моля за съвет за газови котли
28-03-2008 - 09:03:28
ПРИВЕТ на всички, които четат този форум,

Аз съм Димитър Кюстелев, управител на ТЕРМОМАКС България ООД.
За пръви път попадам на форум, на който се обсъждат котлите на различните производетели или вносители. Предполагам, че съществуват още много форуми и сайтове, където се обменят мнения и съвети, но до сега не съм ги разглеждал.
!!! Нямам намерение да убеждавам никой в нищо!!!
Върнах се доста страници назад във форума ви, но в никакав случай не съм прочел всичко. Видях мнението и за един от моделите ни котли, но прочетох и старателно последните няколко страници. Смятам, че повечето мнения във форума се дават от електро техници, а не от топло техници или ОВ инженери.
Един вид се обръща много по-голямо внимание на електрониката и функциите на управлението на котела, отколкото на принципа на горене и топлообмен.
Аз лично смятам, че електрониката и управлението е небходима и полезна част от котела, но в никакъв случай не е достатъчна и всичко решаваща функция.
Така че гледайте по на дълбоко от мигащите диоди и светкащи цифрички.
Успех и комфорт на всички, които са решили да работят с газ.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход