Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
29-06-2007 - 17:46:55
Дано си прав Продавач. И дано наистина стават по-малко. И за клиента по-добре и за тези брокери които работят нормално добре. За съжаление не виждам подобрение в общото състояние на този пазар, макар да съм оптимист по природа. Все пак тези които се опитват да работят добре, заслужават поощрение. Аз например препоръчвам моята брокерка на други клиенти и не пестя сили да ги убедя, че този вид услуга им е нужна, защото си върши добре работата (доколкото това е възможно в БГ).
Re: ЗАЩО строителите искат по 50% на предварителен договор!?!?!?!
02-07-2007 - 10:07:48
Ами в една друга тема вместо да се заяждаш с Тинки, можеше да развиеш темата за това, че 2,5% не е чак толкова много.
А не да търсиш аналогии, които ги няма.
Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
02-07-2007 - 10:46:07
Аз имам такива клиенти, защото години наред съм инвестирал в доброто име. И не намирам за нагло да прибирам плодовете на инвестицията в това добро име.
Даже напротив - намирам за нагло някой да ме сравнява с хора, които са завличали клиенти и затова са по-богати от менsmiling smiley
Re: ЗАЩО строителите искат по 50% на предварителен договор!?!?!?!
02-07-2007 - 14:25:16
avatar
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами в една друга тема вместо да се заяждаш с
> Тинки, можеше да развиеш темата за това, че 2,5%
> не е чак толкова много.
> А не да търсиш аналогии, които ги няма.


:} аз не се заяжвдам с никого всъщност просто си спорим

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
02-07-2007 - 14:31:37
avatar
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз имам такива клиенти, защото години наред съм
> инвестирал в доброто име. И не намирам за нагло да
> прибирам плодовете на инвестицията в това добро
> име.
> Даже напротив - намирам за нагло някой да ме
> сравнява с хора, които са завличали клиенти и
> затова са по-богати от мен
>

Между другото какви гаранции дават строителите на своите клиенти?
Примерно гаранция за апартамента и общите части на сградата за 15 години, гаранция за покрива за 20 години. Гаранция на пвц дограмата 5 години...?
Подръжка на градинката пред блока за първите 3 години, а за следващите срещу абонамент от страна на живущите в кооперацията... Гаранция за вик инсталацията - 7 години и т.н. Май почти никой не предлага такова нещо, а всички тези неща вкупом пък да не говорим налиsmiling smiley? Понеже стана дума в темата кой какви рискове и отговорности поема та съответно строителя след като предаде владението на имота на клиента си и нещо се случи да речем падне на 2-рата година външната мазилка или тавана му в хола какво правимsmiling smiley?




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
02-07-2007 - 14:33:52
avatar
То ако става въпрос пък печалбите на мобилните оператори са супер брутални...само си спомнете времето когато за една минута (когато мтел беше монополист) разговор плащахме по 1,20лв... Но нали говорим за бранша свързан с недвижимите имоти - кредити, строителство, услуги...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: ЗАЩО строителите искат по 50% на предварителен договор!?!?!?!
02-07-2007 - 14:41:28
Вместо да спориш с Тинки можеше да се възползваш от това ,което е написалsmiling smiley
Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
02-07-2007 - 14:51:41
В повечето случаи гаранциите са по ЗУТ.
Измамно е да предлагаш 20 години гаранция по покрива като използваш материали, които са с 5-10 годишна гаранция от поризводител.
Не ми е проблем ако някой поиска да му дам гаранция 20 години, което би означавало , че се ангажирам с ремонтите в течение на 20 години. Обаче го намирам за измама поради причината, че е невъзможно в течение на първите няколко години да не направят някое вмешателство. Нали знаеш, че гаранцията пада при отваряне на телевизора. Ясно ти е , че все един ще премести поне извод за мивка или някой ключ. ТА не ми се занимава с глупости - това, че са с прекалено голямо самочувствие клиентите, а са шарани не означава, че мисля да се възползвамsmiling smiley
Като говоря, че съм си създал име - това означава и че не си изкарвам парите като подвеждам клиентите.
Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
02-07-2007 - 15:38:01
Опаааа!Днес да не е ден на хвалбата? smoking smiley
ставаше въпрос за даване на гаранция...евентуално налиsmiling smiley
05-07-2007 - 04:23:53
avatar
"Като говоря, че съм си създал име - това означава и че не си изкарвам парите като подвеждам клиентите"

Не става въпрос да им дадеш гаранция от 100 години на конструкцията и да ги подвеждаш, а как ще ги убедиш, че този имот си заслужава стоте хиляди евро примерно? Защото срещам въпроси - какво ми гарантира агенцията срещу тези 3%...ами стоителя е този който трябва да гарантира за продукта си, а не агенцията за услугата си. Свършена услуга - платено. Построен блок - разпордаден за една година, а ако утре протече покрива или се наводнят мазетата агенцията ли да поеме отговорността или строителяsmiling smiley? Това ми беше из между редовете - кой какво взима и какво дава срещу това confused smiley Та това "чудо" наречено "гаранция" нещо не го срещам по договорите, които често са меко казано абсурдни, а да кажеш, че си купуваш телевизор за 500лв тц - а то било имот за 50 000Е за който нищо не ти се гарантира...кофти тръпка - но те брокерите били тези, които не могат да си оправдаят % winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход