Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???

Публикувано от Продавач 
по света имах предвид
18-06-2007 - 13:59:30
avatar
StefanB Написал:
-------------------------------------------------------
> Къде Продавач, по света или у нас?
> Щото и на двете места е интересно, само дето на
> едно от двете (познай кое) 99% от народа изви на
> умряло... А останалия 1 процент започна (пряко
> или косвено) да купува държавата. И още върви
> процеса.
> И понеже принципа "Пари при пари отиват" е
> безкрайно верен, мисля че няма неоправдана
> печалба, в смисъл рискът следва да се овъзмезди,
> ако можеш да си го позволиш тоя риск (ако вложиш
> пари и имаш късмета да ги умножиш).
> Виж, когато имаме не риск, а измама - без да
> влагаш пари, вадиш пари от скриване на факти,
> недобросъвестност, подвеждане - тогава си за
> затвора, но според европейските критерии. Според
> нашенските, налагани от точно такива юнаци си от
> отбора на можещите, достойни за възхита и
> подражание.
> Такава е за мен тъжната действителност....
> Е, успокоителното е, че скоро точно те ще се
> сетят, че трябват правила, за да не се счупи
> клона. Както навсякъде.

Имах предвид това как са съсздадени банките като цяло. Четох на скоро една версия незнам до колко е на 100% достоверна, но лихварите (банкерите на по-късен етап) преди да станат лихвари са били пазачиsmiling smiley




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
ЗАЩО строителите искат по 50% на предварителен договор!?!?!?!
28-06-2007 - 13:55:32
avatar
Повечето хора са с кредит, а строителите искат по 50% кеш на предварителен договор (не всички за щастие) но какъв е аргумента не мога да разбера?
Сещам се за един свързан точно по темата...но наистина ли толкова много клиенти имат, че си позволяват такива условия!? Те утре може да започнат да искат и по 100% кеш без никакви кредити и според мен ще фалиратsmiling smiley)) Незнам...те да кажат...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: ЗАЩО строителите искат по 50% на предварителен договор!?!?!?!
29-06-2007 - 09:22:15
Ами аз определен процент от апартаментите продавам при 100% плащане на дупка. Не виждам защо да не го правя, щом имам клиенти, които са готови ми дадат цялата сума.
Другата част от сградата се продава разрочено и на клиенти с кредити за да поеме инфлацията.
Re: ЗАЩО строителите искат по 50% на предварителен договор!?!?!?!
29-06-2007 - 09:28:54
Още ли мислиш, че печалбите на човек, който може само срещу своя подпис да получи значителни суми пари, трябва да сравняваш с печалбите в сферата на услугите?
Замисли се и над друго, какво всъщност означава това срещу хартийка с твоя подпис хората да ти дават пари. На какво най-много ти прилича?
Re: ЗАЩО строителите искат по 50% на предварителен договор!?!?!?!
29-06-2007 - 15:20:35
avatar
Аз не ги слагам на кантара - а насочвам в друга посока мисленето на клиентите за които до скоро се явяваше най-сериозния проблем 3% на брокера. Просто така са свикнали хората от едно време да преценяват другия - да му правят сметката и да цъкат с език. Та да не се повтарям отново, но мен не ми пука кой колко и как го изкарва - щом може евала на него. Но когато някой ми казва на мен - абе ей ти що взимаш 3% бе що не взимаш 0.3% а ти какви разходи толкова имаш и какво образование имаш та ще "печелиш" толкова много а? аз работя за еди колко си на месец пък ти ще ми взимаш толкова много аааама ха...
Та в този ред на мисли аз ги насочвам хората да зададат същия въпрос на строителите, които имат много по-големи печалби и към банките където е същото - нека да питат тях, защото не "печелят" по 3% а по 333%. ОК не можем да ги сравняваме съгласен съм - нашата печалба е само перце в морето на недвижимите имоти кудето банките и строителите газят на ред и определят условията.
Защо след като сме най-малкото перце в морето на НИ всички гледат в нашата чиния най-много?
Да не сме хора, които са изпрали няколко милиона и не сме ги вложили в строеж - не сме и лихвари - на ти 20 върни ми 40... Ние продаваме труда си не продаваме бетон и заеми и съответно не печелим толкова.
За мен е смешно да се правят коментари защо е толкова комисиона на брокера...
А защо е толкова квадратния метър в Младост 1?
А защо връщаш 30 000Е лихви за заем с размер 30 000Е? Къде е логиката, къде е разбивката и не може ли да е по-малко май може аsmiling smiley))?


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
29-06-2007 - 15:43:53
Е, Човек, това 100% на дупка не е ли доста нахално? И има ли такива клиенти още? То вярно, че последните 7-8 години надойдоха много хора от прованса с по-скромни умствени възможности, но не се ли научиха да не си дават парите срещу една хартийка. Аз давам, но срещу банкови гаранции.
Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
29-06-2007 - 15:47:47
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> Е, Човек, това 100% на дупка не е ли доста
> нахално? И има ли такива клиенти още? То вярно, че
> последните 7-8 години надойдоха много хора от
> прованса с по-скромни умствени възможности, но не
> се ли научиха да не си дават парите срещу една
> хартийка. Аз давам, но срещу банкови гаранции.


clap: clap: clap: :} :} :} и на мен ми е чудно, но ако има желаещи да рискуват...
А между другото строителите обикновено не дават никакви гаранции да не говорим за случая коментиран във раздела "Мнения за фирми" за строителите от "Тобо проект" eye popping smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
29-06-2007 - 16:35:00
А брокера трябва ли да обясни на клиента рисковете от подписване на договор без гаранции? Аз мисля че трябва. И тогава едва ли хората ще рискуват така. В повечето случаи обаче (Пишещите тук правят изключение) брокера просто иска да стане сделката и да си вземе комисионна. Ако съветват клиентите правилно, то тогава никой няма да каже "дадох пари напразно" Напротив, ще иска да работи само с този брокер. И строителите ще се озаптят малко.
Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
29-06-2007 - 17:25:20
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> А брокера трябва ли да обясни на клиента рисковете
> от подписване на договор без гаранции? Аз мисля че
> трябва. И тогава едва ли хората ще рискуват така.
> В повечето случаи обаче (Пишещите тук правят
> изключение) брокера просто иска да стане сделката
> и да си вземе комисионна. Ако съветват клиентите
> правилно, то тогава никой няма да каже "дадох пари
> напразно" Напротив, ще иска да работи само с този
> брокер. И строителите ще се озаптят малко.

Всъщност проблема е, че строителите си продават на 70% сами апартаментите си - хората направо отиват на строежа или прескачат брокера и каквито условия им предложи строителя и да искат да ги променят не става, а подпишат ли веднъж...довиждане ако стане гаф. Естествено, че има брокери, които държат да стане сделка но те са еднодневки според мен.







Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
29-06-2007 - 17:39:08
Когато се вдигат цените, строителите печелят повече. Трябва да се гледат цените на парцелите в момента, когато се продават апартаментите, за да е по-коректно изчислението. Ако няма движение на цените печелбата на строителите е от една трета до половината от продажната цена, а при качване на цените печалбата може и до 80 процента да стигне. Приципа за максимална печелба е основополагащ за капитализма. Има сфери и с по-голяма печелба от тази - себестойността на бутилка бира 0.5 л е под 15 ст., а всеки знае колко струва бирата, а пък за фармацевтичната индустрия да не говорим.
Добрия съвет, който давам на моите клиенти е да не си купуват ново строителство. Не си заслужава.
В процеса на покупка на жилище има още едни разходи, които не се коментират тук. Общинския данък и нотариалната такса. Те дали са високи и дали са ги заслужили тези, които ги вземат?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход