Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???

Публикувано от Продавач 
Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
31-05-2007 - 03:20:47
"Добре де дай някакви ориентири да разсеем митовете"

Нещо което съвсем случайно знам:

Обикновенното 4мм стъкло се вкарва на едро на 2-3 лв за кв.м. При стъклар нарязано по размер е вече 10-13 лв.
Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
31-05-2007 - 10:45:11
голям риск-голяма печалба. АНИ нищо не рискува затова и печалбата и трябва да бъде малка. ако искаш по-голяма печалба в пъти може да играеш с бразилски или намибийски книжа,може да джиткаш дрога и още някои работи. истината е една -избери си работа ,работи изкарвай тавана в бранша и не гледай в канчето на Геитс той има дупе и умения да го прави,а ти явно не. smiling smiley
Re: давай давай go go
31-05-2007 - 14:30:08
Ами няма да повярвате та си мисля да не се хабяsmiling smiley
Който мисли, че е голяма далавера - да се пробва.
a?
31-05-2007 - 14:47:16
avatar
ppavlov Написал:
-------------------------------------------------------
> голям риск-голяма печалба. АНИ нищо не рискува
> затова и печалбата и трябва да бъде малка. ако
> искаш по-голяма печалба в пъти може да играеш с
> бразилски или намибийски книжа,може да джиткаш
> дрога и още някои работи. истината е една -избери
> си работа ,работи изкарвай тавана в бранша и не
> гледай в канчето на Геитс той има дупе и умения да
> го прави,а ти явно не.


Ти всъщност на мен ли говоришsmiling smiley))? Аз приятелю какви умения и знания имам ти незнаеш, а и аз не претендирам да си ги показвам или нещо да геройствам. А явно си от скоро във форума и не си в течение изобщо защо съм написал тази тема. Аз не съм от хората на които им пука кой колко и как го изкарва. Който може - жив и здрав! Дразня се когато всеки гледа в чинията на брокера и за това направих това сравнение за да се гледа не само в супника на брокера, а и в казана на банката и строителяsmiling smileywinking smiley

И както казва 4овек - който смята, че е лесно моля нека се пробва - същото бих казал и за брокерите. Ако смятате, че сме екскурзоводи - опитайте и ще разберете много скоро, че не сме. А ако баба пена и леля коце са решили, че са брокери и вие сте попаднали на тях то моля разберете, че монетата винаги има две страни. И както ядох на скоро в една пицария и цяла нощ не съм спал от болки в корема не съм си извадил извода за всички пицарии...не го правете и вие за брокерите!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-04 20:17 от Продавач.
отговорностите и цените
08-06-2007 - 11:33:26
avatar
nihonjin Написал:
-------------------------------------------------------
> Не мога да дам точни цени понеже не се занимавам
> със строителство от доста време. Но ориентировъчно
> още толкова колкото грубия строеж, за за се стигне
> до "на шпакловка и замазка, с луксозно завършени
> общи части".
> В други теми строители мисля цитираха цени 300-400
> евро на кв.м.

Сега като се замисля по примерите, които даваш излиза, че някои строители работят направо на загуба :} защото преди време (а то не беше много) в някои части на София цените вървяха по 300-400Е на кв.м значи нещо сметката ти е крива winking smiley
Някои пък ми даде пример с това каква отговорност носи агенцията за недвижими имоти - ок. А строителя каква отговорност носи ако не спази сроковете - може би обезщетява собствениците по някакъв начин - едва лиsmiling smiley? Но виж ако купувача закъснее със седмица-две смятайте по 0.5% от стойността на имота за всеки ден закъснение... За да се ориентирате давам пример - 50 000Е двустаен за всеки ден закъснение 0.5% са 250Е на ден - 14 дни = 3500Е - честито на печелившите!
А ако закъснението се тарифира по 1% какво правим? Обратното положение строителя да връща парите на клиента заради закъснението - просто забравете. А ако сте се изнесли от вашето старо жилище вие да му мислите eye popping smiley
"А извинете кога очаквате акт 16?" - "Амиии сигурно 2009 към края, но може и 2010 март месец зависи от много неща" :}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
и в тази връзка прочетох следната реклама
14-06-2007 - 16:43:19
avatar
В брой 24 от тази седмица на вестник софийски имоти на страница 54 в едно черно-бяло каре:

"Груб строеж - 110 - 140Е за кв.м" eye popping smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
14-06-2007 - 18:47:36
Моите пари са на депозит в БАНКАТА срещу определен процент.
БАНКАТА ги е дала на кредитополучателя срещу моя процент ПЛЮС 3-4 пункта.
Кредитополучателя си е купил желаното жилище и се кефи, НО го е ипотекирал в БАНКАТА. До тук всичко е О.К. - световна практика! Оскъпяването е само онези 3-4 пункта , които остават в БАНКАТА, след като кредитополучателя ми върне моите си пари - през банката, разбира се. Ако кредитополучтеля е ползвал брокер, значи само той се е натоварил с още 3 % , няма лошо - световна практика!
Какво става обаче, ако моите пари ги е получил от БАНКАТА строителя-предприемач?
Той е построил с тях N броя жилища и ги продава, но не връща цялата сума на БАНКАТА, защото тя му е казала, че ще го почака 10-15 години, иска да и връща по малко но редовно. Ами тогава! Тогава строителя-предприемач се оглежда къде да положи средствата от продажбите и започва нови N броя жилища - няма лошо, световна практика! През това време се разигра играта "Тука има банка - тук нема банка", мен ме почерпиха с една студена вода, че се бях поизпотил и останах да наблюдавам новата игра - "Това е банката - това е жилището - това му е цената!".
Ако искаш купувай! А новата БАНКА вече е ТРЕПАЧ! Там обаче депозира друг и не само то България. Така, че -"Пари като шума!" и е тъпо да се говори за евтиния!
Извод 1 : 3-те процента на брокера са си част от пъзела - нищожно малка!
Извод 2 : Ще депозирам отново - но, през следващия живот!

Някой знае ли по какъв начин са създадени банките?
15-06-2007 - 09:25:08
avatar
Банките са станали банки по много интересен начин поне за мен. Някой знае ли гоsmiling smiley?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: и в тази връзка прочетох следната реклама
15-06-2007 - 12:51:48
Ще хвана и аз да дам някаква такава оферта. Стига инвеститорът да поеме несвързаните пряко с кофражните, бетоновите и армировъчните работи.
Не бих имал нищо против да сключа такава сделка за блок (не на къща) ако инвеститорът поеме всички допълнителни разходи, евентуални увеличения на материали с над 5%, временно стротилество - охрани , съблекални, тоалетни, временен ток и вода..., охрана и други. Къща под 200 евро на кв.м. не се захващам.
Т.е. да може да стане, но това не са всички разходи по обекта до етап кота било.
Освен това в последно време зидариите не влизат в пазарлъка груб строеж доста често.

Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
15-06-2007 - 13:09:05
Къде Продавач, по света или у нас?
Щото и на двете места е интересно, само дето на едно от двете (познай кое) 99% от народа изви на умряло... А останалия 1 процент започна (пряко или косвено) да купува държавата. И още върви процеса.
И понеже принципа "Пари при пари отиват" е безкрайно верен, мисля че няма неоправдана печалба, в смисъл рискът следва да се овъзмезди, ако можеш да си го позволиш тоя риск (ако вложиш пари и имаш късмета да ги умножиш).
Виж, когато имаме не риск, а измама - без да влагаш пари, вадиш пари от скриване на факти, недобросъвестност, подвеждане - тогава си за затвора, но според европейските критерии. Според нашенските, налагани от точно такива юнаци си от отбора на можещите, достойни за възхита и подражание.
Такава е за мен тъжната действителност....
Е, успокоителното е, че скоро точно те ще се сетят, че трябват правила, за да не се счупи клона. Както навсякъде.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход