Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Анонимен потребител
Булбанк без такса за предсрочно погасяване
20-04-2006 - 08:34:52
[www.bulbank.bg]

Този почин беше подет на времето то Алианц ама нещо липсваше в последната им промоция, да видим сега Булбанк smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-04-20 08:51 от Тинки Уинки.
az sum s kredit ot Bulbank i taka kakto vurviat neshtata v tazi banka,te nikoga niama da mahnat nakazatelnite lihvi.Neshto povece-predi niakolko meseca nakazatelnata lihva skoci s 1%...Moiat suvet kum vsicki novi kreditoiskateli e,da nastoiavat za tocno opisvane na prosenta nakazatelna lihva za predsrocno pogasiavane v dogovora si.
Анонимен потребител
Re: Булбанк без такса за предсрочно погасяване
05-05-2006 - 11:43:55
petya, petya има такса за предсрочно погасяване, а не наказателна лихва.

Никоя банка няма да махне таксата за предсрочно погасяване защото самото предсрочно погасяване си е един вид нарушаване на договора между тебе и банката. Това което Булбанк пуска в момента е промоция - вземаш кредит до края на Май и в договора си пише - няма такса за предсрочно погасяване.

Иначе си права обикновено в договорите пише - според тарифата на банката, макар че е хубаво да е забито някакво число.

Освен това не знам защо смяташ че таксата за предсрочно погасяване е вдигната с 1%. Според мен е смъкната с 1%.

Към момента за тървите 3 години е 5%, след това 3%.
Имам една тарифа от Септември 2005 - таксата е била 4%.

Според мен човек, ако ще погасява предварително това надали ще е първите 3 години, така че според мен има намаление от 4% на 3%. А това 5% са го вдигнали за първите 3 години за да не рефинансираш от друга банка. Един вид хората които са събрали някой лев и искат да си изплатят заема им се дават "преференции" за сметка на тези дето искат да рефинансират и да идат при конкуренцията.
Имам намерение да тегля жилищно-ипотечен кредит,проучих доста банки,в "Булбанк" условията ми се струват доста добри,но в договора им не може да няма някоя уловка.
В момента има промоционален лихвен процент,но ако изтегля заем за 15години мога ли да договоря 10годишна промоционална лихва,а след това БЛП+надбавка?
А и тези 125% от оценката на жилището за имуществена застраховка-какво точно да разбирам?
Анонимен потребител
Re: Булбанк без такса за предсрочно погасяване
05-05-2006 - 14:25:16
не са 125% от оценката, а 125% на сумата която дължиш. Ако имаш заем за 40000 да кажем ще трябва да застраховаш жилището на 125% на 40 000 = 50 000. По принцип изискването е стандартно за всичките банки. Поне доколкото обиколих вчера и днеска застрахователите Имушествената + природните бедствия и земетресение е към 0.29-0.30%

С други думи ще ти утежни заема с около 0.37% годишно.

На въпроса за 10 години промоционална после другата - ами естествено че можеш.

За уловки не бих казал че има - преди малко се върнах точно от Булбанк (реших да ги наобиколя като обикалях застрахователите) и нямаше нищо притеснително. Застраховката живот е за тяхна сметка, погасява се стандартно през разплащателна сметка - може да видиш колко е таксата за поддръжка на разпалщателна сметка.

Най-накрая си изясних какво е:
"Лихвен % приложим за целия период на кредита 6,88%"
Нещо като онова на SG - ако ОЛП мръдне с 2% те коригират и тебе.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход