Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вдигайте им наемите!

Публикувано от zestate 
Re: Вдигайте им наемите!
07-02-2008 - 11:08:54
jores,
не е лошо да си купиш няколко по-големи раници, 2-3 куфара и една количка.
С тези атрибути можеш да живееш по най-тънката лайсна, но не на едно място!
Re: Вдигайте им наемите!
07-02-2008 - 11:44:23
jores аз те виждам как ти с такова мислене приятелю след около 6 месеца
си заминаваш на село .
Щом ти не мислиш как да изкараш пари за да си покриваш наема/ който определено ще се качва в идващите 4 години и то не според доходността понеже в БЪЛГАРИЯ действат малко по различни правила /а мислиш някакви дребни и детски игрички НЯМА ДА СТАНЕ ПРИЯТЕЛ
ТИ ОПРЕДЕЛЕНО СИ ЗАМИНАВАШ НА СЕЛО, ЗАЩОТО СЛЕД 1 ГОДИНА НАЕМИТЕ ЩЕ БЪДАТ НЕПОСИЛНИ ЗА ТВОЕТО СЕЛСКО МИСЛЕНЕ.

Автоматичен подпис:
Моля Ви да приемете спокойно факта, че КРАХ НА ПАЗАРА на НИ в БЪЛГАРИЯ НЯМА.










Re: Вдигайте им наемите!
07-02-2008 - 12:02:19
partzalev Vaprosa ne e da jiveesh po nai -tankata laisna a dali tova koeto mi predlagat struva tolkova i spored men ne struva. /v sluchaq stava vapros za ofis/

komaps Greshno si proektiral posokata mi na dvijenie ima kazus naemodatelq kazva che stokata mu struva poveche ot kolkoto q ocenqvam az kato potrebitel izhodite sa dva ili se razdelqme ili prodaljavame zaedno i izborat ne beshe moi tq reshi da prodaljim savmestnoto si parnjorstvo. Otnosno izkarvaneto na poveche pari sam saglasen no ne vijdam smisal da gi podelqm s naemodatelq.
Re: Вдигайте им наемите!
07-02-2008 - 12:11:14
zestate Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз лично така смятам да направя с моите наематели,
> още от 1-ви март!
>
> След като си позволяват да карат и двамата чисто
> нови коли на лизинг, а детето им да учи в частно
> училище, мисля че трябва да плащат по 400 Е наем,
> а защо не и повече?
>
> Иначе как ще вдигна доходността от апартамента
> ми?
>
> Моля всички които са в чужбина да споделят какви
> наеми плащат там, та да вземем и ние тук,
> балъците, да се ориентираме и да коригираме нашите
> наеми.
>
> Като вдигнем всички наемите, ще принудим всички
> под наем да вземат кредити и да си закупят жилища,
> а не да ми дрънкат врели - некипели че било по
> изгодно да са под наем.
> Така ще освободим и още повече място за всички
> които прииждат на пълчища в София.
> А ние ще отидем на село и с парите от наемите ще
> си живеем царски!
> И най важното - ще попречим да паднат цените на
> жилищата!
>
> Наемодатели от всички страни - съединявайте се!
>
>
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 02/01/08
> 09:15PM от zestate.


Eto tova e selsko mislene kompas - horata bachkali i imali naglosta da izkarvat pari da karat novi koli , deteto im uchelo v chastno uchilishte predstavqte li si vmesto da mi prelojat sami polovinata ot dohoda si che i otgore ..........................., tova e selqniq priatel. Iniciatorat na tazi tema vmesto da se zamisli che tezi hora vseki mesec otdelqt ot dohoda si za da si plashtat naema logikata e izkarvat mnogo da gi oshtavim ha ha ha tiq hora da ne sa idioti nali sled 6 meseca kato se kachat v po - hubava kola i naemat shte im e nov po hubav, trqbva da sa palni idioti da se saglasqt na vdigane na cenata. :}
Re: Вдигайте им наемите!
07-02-2008 - 12:31:21
Пиши на кирилица!!!!

Такива хора не останаха тези хора си теглиха заем и си закупиха жилище 2005-2006 и сега вноската по заема им е 500 лв. а наемите станаха 350-450 евро и ще стават и все повече .

Автоматичен подпис:
Моля Ви да приемете спокойно факта, че КРАХ НА ПАЗАРА на НИ в БЪЛГАРИЯ НЯМА.










Re: Вдигайте им наемите!
07-02-2008 - 12:41:12
jores, тази година наемодателката ти се е съгласила, но догодина едва ли ще иска да продължи мирното ви съвместно съществуване-нещата следват естествения си ход. А ти с предвидения си портфейл за наем-постепенно ще започнеш да се отдалечаваш от центъра и все повече ще правиш компромиси с качеството на наемания офис. От там и клиентите ти ще намаляват, постепенно бизнеса ще залинява... Лошо, друже...
Така ги виждам аз нещата...
Re: Вдигайте им наемите!
07-02-2008 - 16:29:22
йорес, не разбра ли че в България трябва да плащаш че дишаш?

вноска по заема 500 лева? При 12 процента лихва 500 лева е само месечната лихва на заем от 48 000 лева или 24 000 еуро, за който през 2005 и 2006 не можеше да си купиш и боксониера. Това при условие че плащаш само лихвите, ако плащаш и заема а не само лихвите 500 лева стигат за изплащането на 12 000 - 15 000 евро заем за жилище. Това е цената на един кенеф ако ги продават някъде поотделно.

Ако компас ползва кенеф за офис мога да го разбера, той спред мен друго освен това дето се генерира в един кенеф не мже да произведе.

сега чета с потрес че средния заем за София бил над 60 000 еуро. Това прави изаплащане на вноски от рода на 1200 лева на месец само за лихвите, ако сложиш и главницата сигурно да изплащаш такова жилище излиза 2000 лева на месец.
без парно/ток.вода....ремонт...

за страната средния размер на кредите бил 48 000 еуро ако не се лъжа.

Точно за това говоря - за баламурниците с кредитите който ще се закопаят сами.

Ама акослушаш компас - купувай сега - дай 60 000 евро за 40 квадрата в стрелбището - ще ти излезе само 2000 лева на месец, че утре наемите на гарсониерите в стрелбището ще станат 2000 евро ако не си разбрал, Европа е това а не скапаната Америка.


Re: Вдигайте им наемите!
07-02-2008 - 16:41:10
500 лв. е вноска по заем от 37000 евро
говоря ти общо какви лихви какви главници ми плянпаш
500 лв вноска за заем 37 000 евро за 25 г.
1025 лв. вноска на месец за заем 75 000 евро за 25г.

за какви офиси ми говориш за 24 000 евро НЕ ЗНАЯ confused smiley

А за наемите щеш не щеш все нагоре ще ходят надолу няма да тръгнат
а ти сам прецени до кога като сега са 350-450 /ново строителство/
а това са средни нива до към 2012 прецени сам къде ще са при условие че икономиката е в растеж и поне до 2012 ще е в растеж с тези европейски инвестиции.

Автоматичен подпис:
Моля Ви да приемете спокойно факта, че КРАХ НА ПАЗАРА на НИ в БЪЛГАРИЯ НЯМА.










Re: Вдигайте им наемите!
07-02-2008 - 16:53:16
копмас писал:
--------------------------
500 лв. е вноска по заем от 37000 евро
говоря ти общо какви лихви какви главници ми плянпаш
500 лв вноска за заем 37 000 евро за 25 г.
1025 лв. вноска на месец за заем 75 000 евро за 25г.
----------------------------

това при каква лихва е?
ти да не смяташ промоционалните лихви за първата година в Бг?
щото като гледам че заемите в Бг са плаващи и са 11.5 - 12 процента на година излиза че месечната вноска на 37 000 евро заем е 800 лева а на 75 00 евро - 1600.

според всички експерти цената на заемите ще продължава да скача, а пъкк като се има и в предид че никой умник в България не заключва заема....

Re: Вдигайте им наемите!
07-02-2008 - 17:05:09
забелязвам една тенденция - колкото повече паниката и страха завладяват душата на компас толкова повече изречения с капитализирани/главни букви наблюдавам в постингите. И камелчето е станала доста раздразнителна, явно работата не е на добре и здраво ги е стегнала шапката.

Айде таке ит иизи ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход