Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вдигайте им наемите!

Публикувано от zestate 
Вдигайте им наемите!
01-02-2008 - 21:13:30
Аз лично така смятам да направя с моите наематели, още от 1-ви март!

След като си позволяват да карат и двамата чисто нови коли на лизинг, а детето им да учи в частно училище, мисля че трябва да плащат по 400 Е наем, а защо не и повече?

Иначе как ще вдигна доходността от апартамента ми?

Моля всички които са в чужбина да споделят какви наеми плащат там, та да вземем и ние тук, балъците, да се ориентираме и да коригираме нашите наеми.

Като вдигнем всички наемите, ще принудим всички под наем да вземат кредити и да си закупят жилища, а не да ми дрънкат врели - некипели че било по изгодно да са под наем.
Така ще освободим и още повече място за всички които прииждат на пълчища в София.
А ние ще отидем на село и с парите от наемите ще си живеем царски!
И най важното - ще попречим да паднат цените на жилищата!

Наемодатели от всички страни - съединявайте се!





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-01 21:15 от zestate.
Re: Вдигайте им наемите!
01-02-2008 - 21:19:24
Не мисля,4е си прав Зестате!Това,4е наемателите са с големи доходи си е техен "проблем",а не твой...Ако караха 20 годишна Лада,щеше ли да им намалиш наема?400 евра си е добър наем...
Re: Вдигайте им наемите!
01-02-2008 - 21:53:13
е навреме точно темата smiling smiley

днес вдигнах от 400 на 500Е за магазинче 16м2



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-01 21:58 от naughty.
Re: Вдигайте им наемите!
01-02-2008 - 21:59:15
Не живея под наем,но с 500 евра бих изплащал собствено жилище,ако ще и 20 години да е.... winking smiley
Re: Вдигайте им наемите!
01-02-2008 - 22:04:25
Напротив!
Всички наемодатели живеем в заблудата че те , "бедните провинциалисти" сега са дошли в София и "едвам свързват двата края".

Не е конкретно мой проблем, а на всички наемодатели.

Не може да си дошъл тук, да подбиваш пазара на труда, да взимаш висока заплата, а да плащаш нисък наем и да даваш съвети на ляво и на дясно че е по добре под наем, вместо да се изплаща заем за жилище.

Като почнат да плащат по 500Е за двустаен ще видим дали ще им е "толкова изгодно" и дали "ще управляват активно свободните си пари".

Защото в Щатите или европа никой не плаща по 100-200-300 $$( или Е) наем.

Дали някой ще се включи какви са наемите в някоя европейска столица? Например Букурещ или Будапеща?



Re: Вдигайте им наемите!
01-02-2008 - 22:13:57
Голем хитрец, нема що...
Като казваш на някой да сподели какви са наемите в чужбина, защо не кажеш и някой друг да каже какви са заплатите. Все едно слушам новините или някой политик: "В Европа било еди_как_си, там това струвало еди_колко_си"... Дай и наемите да станат колкото там, вече цените на стоките са по-високи. Пък народа ще си живурка със средна заплата от 800лв (ама няма проблем, то нали и в европата и по щатите е толкова, те се оправят с високите наемите).
А за твойта доходност от апартамента никой не го грее. Да си мислил преди да си взимал n-ти на брой апартамент и да си гледал тогава дали ще можеш да си избиеш парите и за колко време.
За инфо - не живея под наем, така че това не ме бърка, но разсъжденията са ти, с извинение, супер смотани. Ама така е в Бг... щом производителите на олио могат да си увеличават цената колкото си искат, защото и вие да не можете...
Re: Вдигайте им наемите!
01-02-2008 - 22:15:02
Ах вие гадни наемодатели smiling smiley
Re: Вдигайте им наемите!
01-02-2008 - 22:19:07
Имам приятел,който живее от няколко години в Букурещ,той плаща за 3 стаен апартамент 400 евро.Не знам,дали кварталът е "престижен",не е в центъра,но не е и дале4е от него.Намерил е този апартамент случайно,наемът му е нисък,ина4е наемите в Букурещ били доста по-високи.Да не забравяме,4е там НЯМА кражби,няма нашата мръсотия по улиците,има много добър бизнес,по-високи заплати и много добра инфраструктура,все пак му викат малкия Париж!
Re: Вдигайте им наемите!
01-02-2008 - 22:31:45
Апартамента ми е от мама и тате, купен с изстрадани от тях лихвоточки и живот в едно двустайно жилище 6 човека 10 години. С този наем ги подпомагам финансово, и двамата са пенсионери.

Аз каквото мисля съм го измислил, не е в това въпроса. Къде го видя тоя доход от 800 лева - не знам. Знам че всички "новодошли" работят за доста пари, а ако се наложи ще работят и на две работи, както е на запад!

Живота в столицата трябва да е скъп, както е във всяка столица по света. А не да е социален пансион. И да виреят разсъжденията за ниската доходност от имотите.

За сведение: Искам висок стандарт, за целта - ходя на работа, работя извънредно. Плащам вноски по кредит и т.н. С две думи - като искам стандарт си късам задника от работа.

Мои познати в Испания печелят по малко от мен а плащат наем от 800 Евро. Не ходят никъде, работят на две места и похапват консерви от супермаркета.

Не може да си всяка вечер на пица, да плащаш лизинг на кола, и да търсиш нисък наем. Няма такъв филм. Наема трябва да е адекватен на стандарта на живот.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-01 22:33 от zestate.
Re: Вдигайте им наемите!
01-02-2008 - 22:42:50
Разбира се,4е жилището в което живееш,трябва да отговаря на стандарта ти.Поне при нормалните хора е така.В Бг не важи това правило!При нас е "нормално" да си дадеш последните пари за скъпа кола,да нямаш 5 лв в джоба и да носиш Versace i wsqkakwi podobni ABSURDI.Но ние сме в абсурдна държава,да не забравяме това.... winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход