Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Жилищата поскъпват

Публикувано от zestate 
Re: Жилищата поскъпват
28-01-2008 - 19:27:33
avatar
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> Пазарът зависи от много неща, но не и от мненията
> на участниците в този форум.
> Освен да се упражняват в красноречие, да
> демострират интелект, да се хвалят с упехите и да
> се заяждат с другите участници друго не могат да
> направят.
> Никой от предвиждащите краха не казва момента, в
> който това ще се случи, т.е. нищо не казват.
>


Да и аз за това питах не веднъж - ок ще го има този спад само, че аз незнам кога ще е и който знае нека каже...отговор няма. Иначе и аз мога да кажа че олиото ще спре да поскъпва все някога не може да стане 50 евро литъра то е ясно, но кога ще спре да расте и на какви нива ще му остане цената незнам и хич не се опитвам да го коментирам просто защото незнам! А дали можем да минем на зехтин ако олиото стане 10 евро литъра - можееееемsmiling smiley))))

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Жилищата поскъпват
29-01-2008 - 06:10:51
stamby Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> Тука ще расте златна трева


Това доколкото разбирам е мястото където се намира ресторант "Пчела". Собственика му загина по случайност по време на престрелка в него. Още навремето се бореше да промени статута на земята от градинка на жилищна зона. След неговата смърт съпругата му пое бизнеса и изглежда върви добре , след като искат такава цена за земята.
Жалко, защото докато бях студент на този парцел развивахме проекти за квартална библиотека....
Re: Жилищата поскъпват
30-01-2008 - 09:03:03
Нека и аз да искажа скромното си мнение по темата...
Като чета част от мненията излиза че всичко в България върви стремглаво на горе - цени на жилища инвестиции и т.н. Аз обаче имам един въпрос защо се мисли че всеки се е втурнал към нашата родина - пенсионери англичани, японци, американци т.н. Защо тези хора искат да доидат и купят имот в България - защото е супер у нас и сме член на ЕС - НЕ защото искат да живеят евтино и да не плащат огромни данъци акцизи и ипотеки в собстсвените си страни. А евтино ли е у нас - вече не!!! И ще става все по скъпо и по скъпо и животът ще става все по-труден и по-труден за масовия човек. И защо тогава тези чужденци ще се мамят и ще си купуват имоти у нас???
За хората които рядко пътуват зад граница бих споменал че в света съществуват и много по-евтини и приятни места за инвестиции и живеене от България - само два примера - Коста Рика тропически климат евтино обслужване цени на къши - около 25000 - 30000 Ам. долара; Куба - тропически климат евтин живот, всичко се контролира от държавата както при нас при социализма- безкраен купон за около 150 ам дол на месец като в сумата се вклчва и личния ви слуга... цена на къща край океана - 2000 ам. долара (който успее да си я уреди но и това не е невъжможно).....!!!! Е за какво става въпрос... А у нас се искат някакви стотици хиляди евро. Хора събудете се....Някой доста са се пообъркали. Е кой глупак ще дойде да купува у нас??? Целият ли свят се върти около България. Да ама В Лондон, имало къщи за по 40-50 мил. лири. Да, но Лондон е Лондон, както и Париж е Париж, софия е софия. Колко пари на месец изкарват там хората - около 1500-2000 евро, ами логично е при нас щом средната заплата е около 5-10 пъти по-ниска цената и на жилищата да е от 5-10 пъти по ниска....
Те "заблудените чужденстранни инвеститори" не знаят, че земята е изкупена за по 30-40 хил. Ам. долара на декар, себестойността на един кв.метър застроена площ е 300 евро и понеже ние сме много хитри лесно ще ги измамим.... да купят апартаменти за по 1500 евро кв. м.smiling smiley smiling smiley да ама не, мамиме се взаимно и си мислим че утре всички ще станем милионери като си накупим евтини апартаменти сега!!!
Успех в начинанието!!!
Re: Жилищата поскъпват
30-01-2008 - 09:29:26
Отговорът е същия като при борсата. Да вземем фирма с един таксиметров автомобил, която иска да купи още един и и трябват 30000 лв. Излиза и пуска акции за тях, който при борса надценена 40 пъти стигат 1 200 000 лв. Е кажи ми кой идиот ще даде 1 200 000 за да притежава 50% от фирма с 2 таксита в София. Просто цената на жилищата е спекулативна и в нея е вложено очакването за бъдещо непрестанно нарастване. Също както с босата и този балон ще се спука.
Re: Жилищата поскъпват
30-01-2008 - 11:05:16
avatar
Също както с босата и този балон ще се спука

Цените не може да растат с по 30% всяка година близко е до акъла и аз не твърдя че с минимум 30% или с минимум 20% цените ще вървят на горе обезателно и в следващите 5 години. Но понеже незнам кога ще спрат да растат и кога и с колко евентуално ще паднат не правя прогнози. Питам отново всеки, който е убеден в падането на цените да сподели кога очаква това да стане? И отново повтарям не съм човек, който има интерес цените да вървят на горе - не съм продавач на собствени имоти че да имам такъв интерес. Мисля си обаче че има много хора, които искат да си купят нещо и имат интерес цените да са надолу - чудесно нека бъде такаsmiling smiley Ако греша, че има поне 5 човека във форума с такива интереси ще ми обясни ли някой агресията и активността в прогнозирания ежедневно от тях потопsmiling smiley?
Ако "просто споделят мнение" ...от много месеци го споделят някак си странничко ми се виждаsmiling smiley Няма лошо нека падат цените...обадете ми се обаче ден-два по-рано да се подготвя и аз да купувам. Хайде нападайте ме сега с въпросиsmiling smiley)) Но излизам по задачки и по-късно може отново да седна на масата за разпитиwinking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Жилищата поскъпват
30-01-2008 - 11:24:30
продавач извън темата

имам две парцелчета на яз. Батак едното е 12 800 кв. другото 1560 кв.

не са в регулация но и в двете места има ток и вода

30 е на кв. за голямото и 35 на кв. за малкото

аз искам да ги продам сега че не се знае след време ще ги купили някой

иначе местата са чудни
Re: Жилищата поскъпват
30-01-2008 - 21:15:06
>...обадете ми се обаче ден-два
> по-рано да се подготвя и аз да купувам.

аааа...продавачът е хитър като стадо лисици ще знаете smiling smiley не дава никакво сурово инфо от пазара, обаче нюха за далаверка :}



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-01-30 21:51 от dedepene.
Re: Жилищата поскъпват
31-01-2008 - 11:13:45
avatar
mrbeen Написал:
-------------------------------------------------------
> Нека и аз да искажа скромното си мнение по
> темата...
> Като чета част от мненията излиза че всичко в
> България върви стремглаво на горе - цени на жилища
> инвестиции и т.н. Аз обаче имам един въпрос защо
> се мисли че всеки се е втурнал към нашата родина -
> пенсионери англичани, японци, американци т.н. Защо
> тези хора искат да доидат и купят имот в България
> - защото е супер у нас и сме член на ЕС - НЕ
> защото искат да живеят евтино и да не плащат
> огромни данъци акцизи и ипотеки в собстсвените си
> страни. А евтино ли е у нас - вече не!!! И ще
> става все по скъпо и по скъпо и животът ще става
> все по-труден и по-труден за масовия човек. И защо
> тогава тези чужденци ще се мамят и ще си купуват
> имоти у нас???
> За хората които рядко пътуват зад граница бих
> споменал че в света съществуват и много по-евтини
> и приятни места за инвестиции и живеене от
> България - само два примера - Коста Рика
> тропически климат евтино обслужване цени на къши -
> около 25000 - 30000 Ам. долара; Куба - тропически
> климат евтин живот, всичко се контролира от
> държавата както при нас при социализма- безкраен
> купон за около 150 ам дол на месец като в сумата
> се вклчва и личния ви слуга... цена на къща край
> океана - 2000 ам. долара (който успее да си я
> уреди но и това не е невъжможно).....!!!! Е за
> какво става въпрос... А у нас се искат някакви
> стотици хиляди евро. Хора събудете се....Някой
> доста са се пообъркали. Е кой глупак ще дойде да
> купува у нас??? Целият ли свят се върти около
> България. Да ама В Лондон, имало къщи за по 40-50
> мил. лири. Да, но Лондон е Лондон, както и Париж е
> Париж, софия е софия. Колко пари на месец изкарват
> там хората - около 1500-2000 евро, ами логично е
> при нас щом средната заплата е около 5-10 пъти
> по-ниска цената и на жилищата да е от 5-10 пъти по
> ниска....
> Те "заблудените чужденстранни инвеститори" не
> знаят, че земята е изкупена за по 30-40 хил. Ам.
> долара на декар, себестойността на един кв.метър
> застроена площ е 300 евро и понеже ние сме много
> хитри лесно ще ги измамим.... да купят апартаменти
> за по 1500 евро кв. м. да ама не, мамиме се
> взаимно и си мислим че утре всички ще станем
> милионери като си накупим евтини апартаменти
> сега!!!
> Успех в начинанието!!!
>

Знаеш ли кое не мога да разбера? Говориш,че нещо няма да стане и даваш примери,показващи защо няма да стане.
Само че,то ВЕЧЕ е станало. Това е най-смешното. Всички тези хора за си купили имотите,пренебрегвайки така хвалените от теб дестинации и цени. Хайде да помислим,защо се е получило?
Дали защото купувачите са имали заложени критерии при търсенето,в които е липсвало условието "Вуте да е зле"?
Дали защото са гледали своя интерес,а не в паницата на продавача? confused smiley
Чужденците ще продължават да купуват у нас докато им е изгодно.
Техните банки правят всичко възможно да ги подтикват да го правят.
Размерът на кредитите им за покупка на жилище тук е никакъв на фона на това,което би им трябвало за покупка в собствените им страни.Като прибавим факта,че доходите им са много по-високи,то на тях цените на жилищата тук им се виждат 5-10 пъти по-ниски,отколкото на нас.
Оттам и липсата на принуда да продава на всяка цена,за да покрива кредита си.

пп Наблюденията ми за София показват,че от една година насам заплатите значително са се увеличили-говоря за тези в частните фирми.За бюджетната сфера също има данни.Така че,твърдението че живота ще става все по-тежък,някакси леко се носи във въздуха....... smiling smiley smiling smiley

haa
31-01-2008 - 11:15:31
avatar
dedepene Написал:
-------------------------------------------------------
> >...обадете ми се обаче ден-два
> > по-рано да се подготвя и аз да купувам.
>
> аааа...продавачът е хитър като стадо лисици ще
> знаете не дава никакво сурово инфо от пазара,
> обаче нюха за далаверка
>
>
>

clap: clap: clap: :} :} :} :crazy: :ami: :]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Жилищата поскъпват
31-01-2008 - 11:24:50
avatar
mrbeen Написал:
-------------------------------------------------------
> Нека и аз да искажа скромното си мнение по
> темата...
> Като чета част от мненията излиза че всичко в
> България върви стремглаво на горе - цени на жилища
> инвестиции и т.н.


Аз пък като чета част от мненията във форума излиза, че цените вече са паднали smiling smiley))))


Аз обаче имам един въпрос защо
> се мисли че всеки се е втурнал към нашата родина -
> пенсионери англичани, японци, американци т.н.


Незнам дали всичко го искатsmiling smiley


Защо
> тези хора искат да доидат и купят имот в България
> - защото е супер у нас и сме член на ЕС - НЕ
> защото искат да живеят евтино и да не плащат
> огромни данъци акцизи и ипотеки в собстсвените си
> страни. А евтино ли е у нас - вече не!!! И ще
> става все по скъпо и по скъпо и животът ще става
> все по-труден и по-труден за масовия човек. И защо
> тогава тези чужденци ще се мамят и ще си купуват
> имоти у нас???


Може би защото не са с дохода на масовия българин незнам...smiling smiley


> За хората които рядко пътуват зад граница бих
> споменал че в света съществуват и много по-евтини
> и приятни места за инвестиции и живеене от
> България - само два примера - Коста Рика
> тропически климат евтино обслужване цени на къши -
> около 25000 - 30000 Ам. долара; Куба - тропически
> климат евтин живот, всичко се контролира от
> държавата както при нас при социализма- безкраен
> купон за около 150 ам дол на месец като в сумата
> се вклчва и личния ви слуга... цена на къща край
> океана - 2000 ам. долара (който успее да си я
> уреди но и това не е невъжможно).....!!!! Е за
> какво става въпрос... А у нас се искат някакви
> стотици хиляди евро. Хора събудете се....Някой
> доста са се пообъркали. Е кой глупак ще дойде да
> купува у нас??? Целият ли свят се върти около
> България.


Незнам и аз кой глупак би дошъл да купи у нас...всъщност незнам кой се е побъркал и защо цените още не са падналиsmiling smiley?


Да ама В Лондон, имало къщи за по 40-50
> мил. лири. Да, но Лондон е Лондон, както и Париж е
> Париж, софия е софия. Колко пари на месец изкарват
> там хората - около 1500-2000 евро, ами логично е
> при нас щом средната заплата е около 5-10 пъти
> по-ниска цената и на жилищата да е от 5-10 пъти по
> ниска....
> Те "заблудените чужденстранни инвеститори" не
> знаят, че земята е изкупена за по 30-40 хил. Ам.
> долара на декар, себестойността на един кв.метър
> застроена площ е 300 евро и понеже ние сме много
> хитри лесно ще ги измамим.... да купят апартаменти
> за по 1500 евро кв. м. да ама не, мамиме се
> взаимно и си мислим че утре всички ще станем
> милионери като си накупим евтини апартаменти
> сега!!!
> Успех в начинанието!!!
>


Успех и на теб в чакането цените да паднат...между другото нещо ще купуваш ли или просто споделяш мнениеwinking smiley?
Който смята че ще е балък ако купува - не купува и си решава проблема странно от къде идва тази агресия в изказването на мнения - ама как така не са паднали още цените... Странно от гледна точка на това как никой не иска да купува от пишещите във форума, но някак си притеснени ми изглеждат доста хора... Като че ли се притесняват за другите щом не е за тях...колко благородно...тц тц тц :}

А лошите брокери искаме да растат цените че да взимаме по-големи комисионни а :} :} :} голямата конспирация а clap: :} "балона на брокерите" "краха"...всеки ден едно и също споделяне на мнение от едни и същи хора по 50-ина пъти на ден...
cool smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-31 11:27 от Продавач.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход