Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Жилищата поскъпват

Публикувано от zestate 
Re: Жилищата поскъпват
24-01-2008 - 17:26:47
[www.imoti.net]

Тука ще расте златна трева clap:
Re: Жилищата поскъпват
24-01-2008 - 17:42:37
данните за цените на жилищата на НСИ за 2007:

[www.nsi.bg]
Re: Жилищата поскъпват
24-01-2008 - 17:56:09
Джоан,защо ме разсмиваш?
кажи ми как ще правят статистика,когато при покупка всеки си регистрира каквато си иска цена в съвета.
ако трябва от там да е статистиката(както би трябвало да е),средната цена на апартамент в софия ще е около 50 евро за квадрат.
знаеш ли какво е статистика-анализ на база реални данни с цел обобщаване на среден тренд за даден период.
тая статистика е по цени "я толко сакам,па ти ако сакаш"
тва не е статистика-тва е манипулирано уракулстване.
както и всичко друго в бг.
и всичко тва е с цел!!!!!!!!!!
защо още не се улегулира пазара?
хайде отговори си на този въпрос
Re: Жилищата поскъпват
24-01-2008 - 18:17:20
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> тва не е статистика-тва е манипулирано
> уракулстване.
> както и всичко друго в бг.
> и всичко тва е с цел!!!!!!!!!!
> защо още не се улегулира пазара?
> хайде отговори си на този въпрос
>

Асене,
аз да опитам да ти отговоря на въпроса, понеже преди години/месеци съм имал вземане-даване с два-три проекта от наааааааационално значение:
1. национална интегрирана система за управление на съдебни дела (система за всички съдилища в страната)
2. имотен регистър и кадастър
3. телефон 112

как да ти кажа. може би търсим намесата на дявола или корупционни практики и политическа намеса в нефункционирането на тези и други национални ИТ системи и регистри, но не мога да пренебрегна и един фактор с огромно значение:
тоталната, невероятната, вселенската простотия и профанизация сред мнозинството от държавните служители и чиновници.
т.е. не трябва да търсим ръката на дявола в провал или нецялостното или неуспешното внедряване на подобни системи/проекти, когато явната некадърност е нещо, което също пречи много за крайния успех на тези начинания.

просто липсва единна национална ИТ доктрина, която би помогнала за същестуването на интегрирани информационни системи в републиката. ако тези системи съществуват и има добър контрол, ще разполагаме с достоверни статистически данни в "почти реално време".

тогава ще знаем и с голямо приближение колко и какви пари се движат. откъде - накъде. ще знаем и какви са факторите, които създават тия движения.
ще знаем и какъв е пазарът на НИ.
ако имаме работещ национален регистър и кадастър и има платени към държавата услуги това да се използва от частни лица или брокери, ще има много по-добре функционираща система за търговията с НИ и истински статистически данни за пазара... и т.н. и т.н.
е, разбира се тогава ще отпадне възможността частните лица и брокерите да пускат по 100 обяви с различни цени и параметри, но това не е болка за умиране.

ако следващото правителство отцепи ДАИТ (агенцията по ИТ) и я трансформира в министерство, или в каквото си поиска, но там да има ИТ професионалисти в сферата на "е-гавармънт" (йелегтронно правителзтво)
смея да твърдя, че ако част о smoking smiley то тогава предвиждам такъв живот, че само си викам "дано".
тази ИТ структура трябва да се погрижи за консолидация на съществуващите ИТ структури и управлението на проектите по е-правителство и други ИТ проекти за държавната администрация (държавни структури и общински и областни структури. не съм наясно със законовите разделения и разграничения между тях и независимостта им).

но да се върнем на темата за имотите.
регистър и кадастър трябва да има колкото се може по-скоро и да се използва за събиране и предоставяне на актуални данни.
а не 20 хиляди агенции или порталчета да си използват уебсайтовете за това.
и да се знае кое, къде, за колко се обявява за продажда и за колко е продадено или отдадено под наем в действителност. от там данните отиват при данъчните и се плащат данъците (или се следи за плащането им).
и т.н. и т.н.
извинявам се, че толкова "парцаливо", хаотично и неподредено съм го написал, но съм малко изморен от работа през деня.

айде САМО ЦСКА и живи и здрави smoking smiley
Re: Жилищата поскъпват
24-01-2008 - 18:27:33
рейдж, ти за сименс ли бачкаш, пиле?
Re: Жилищата поскъпват
24-01-2008 - 18:37:37
може би си прав-дали е с цел,или просто от немарливост и безхаберие-ти си в бг и знаеш по добре от мен.
проблема е,че това е факт,каквито и да са причините.
и това манипулирано завишаване ти знаеш до къде ще доведе-борсата е първия пример,какво става,когато има балон.

знаеш ли за кво не си прав?
ква е тая ЦСКА????????
само ЛЕВСКИ-синята лавина ще ви крашне като малко борче,заблудено тръгнало да расте със самочувствие по пътя и.


п.п.
вчера някъде по форумите четох,че пак ни мислят за един и същи човек.
явно имаме общ начин на мислене и изказване,доста нестандартен за БГблейците......
или ти си се метнал на мен,или аз съм се метнал на теб.....
за да разберем кой на кой прилича,предлагам да направиме един честен анализ:
ти каза,че си роден1975год.
аз съм също.
следва,че който е по голям от нас-той е първичния продукт.
аз съм роден в първото тримесечие,следва,че имам шанс 4 към 1,да съм по голям от теб.
за това и предлагам този тип сравнение-когато имам шанс,по голям от другия-смятам,че това е честно от моя гледна точка.
smoking smiley


хитър съм като лисица clap:

ти кога си роден,приятелю eye popping smiley
Re: Жилищата поскъпват
24-01-2008 - 18:41:50
Асене, какво ще кажеш за SOFIX, сега го погледнах, графиката има много "алпийски" вид eye popping smiley
Това предвестника на имотното "спускане" ли е ? moody smiley: Така ли беше и там ?
Re: Жилищата поскъпват
24-01-2008 - 18:49:41
dedepene Написал:
-------------------------------------------------------
> рейдж, ти за сименс ли бачкаш, пиле?


кой? аз ли? smoking smiley

не. не работя в Сименс (тия проекти, или част от тях всъщност са на бившите СБС, сега или са СИСТ, или се вливат в Сименс).
вече не съм там.
а ти? :ami:
Re: Жилищата поскъпват
24-01-2008 - 18:54:09
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> п.п.
> вчера някъде по форумите четох,че пак ни мислят
> за един и същи човек.
> явно имаме общ начин на мислене и изказване,доста
> нестандартен за БГблейците......
> или ти си се метнал на мен,или аз съм се метнал на
> теб.....
> за да разберем кой на кой прилича,предлагам да
> направиме един честен анализ:
> ти каза,че си роден1975год.
> аз съм също.
> следва,че който е по голям от нас-той е първичния
> продукт.
> аз съм роден в първото тримесечие,следва,че
> имам шанс 4 към 1,да съм по голям от теб.
> за това и предлагам този тип сравнение-когато
> имам шанс,по голям от другия-смятам,че това е
> честно от моя гледна точка.
>
>
>
> хитър съм като лисица
>
> ти кога си роден,приятелю


вторичен продукт ли ме наричаш? spinning smiley sticking its tongue out
това може да се приема като:
1. червата, дреболиите и друга вътрешна измет е евтин вторичен/отпадъчен продукт от производството на свинско месо
или като:
2. високо октановите бензини са скъп вторичен продукт при рафинирането на първичния нефт smoking smiley

аз съм в края на годината. значи сме различни хора. освен ако не сме цигански близнаци и поради "данъчни съображения" не са ни записали в общината на различни дати, за да си получават деЦките надбавки по-дълго време...
Re: Жилищата поскъпват
24-01-2008 - 19:14:37
Напоследък си мисля следното: с тези цени на имотите БГ се превръща в много неконкурентноспособна икономика. Какво имам предвид: то едно че няма хора, но ако определена фирма се установи в БГ и и трябват хора, последните много трудно ще си продадат имота в град А и ще се прместят в град Б без значителни загуби.
Е добре, ще кажете, много фирми си откриват офис в София. Но ако го открият в Дружба, а ти живееш в Кр. Село е същата работа почти.
Не искам да се задълбочавам в прогнози, още повече че в последната година не съм от познаващите, но вече вземам да се съмнявам доколко една западна фирма има сметка да си отвори офис в София в областта на услугите, като callcenters (като изключим някои специфични области като софтуер и графичен дизайн) например
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход