Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Жилищата поскъпват

Публикувано от zestate 
ама Камелия как такаsmiling smiley)))?
31-01-2008 - 11:40:56
avatar
Наблюденията ми за София показват,че от една година насам заплатите значително са се увеличили-говоря за тези в частните фирми.За бюджетната сфера също има данни.Така че,твърдението че живота ще става все по-тежък,някакси леко се носи във въздуха.......

Е как така вървят на горе ти незнаеш ли че в България всичко върви надолу и тук е най-лошото място за живеене и ще става все по-зле. Всичко се срива Камелия драмата тепърва предстои потопа иде ами помисли на време за надуваеми лодки и палатки, че като се сринат тези имоти ти къде ще живееш мммм?
Незнаеш ли че ние страната с най-нисък процент на хора със собствени недвижими имоти някъде около 8% май беше - следователно ще ни трябват кредити с които да излезнем от фургоните и да си накупим по 4-5 апартамента на кредит и да започнем да ги изплащаме...ама понеже доходите ни вървят само назад няма да можем да изплащаме ипотеките и ще си се върнем да живеем във фургоните:}

Ние сме най-зависимата нация от банките и няма как световната криза да ни подмине - също така ако Израел нападне Палестина за 189-ти път значи няма начин Турция да не ни бомбандира при това е въпрос на много скоро време :}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Жилищата поскъпват
31-01-2008 - 15:47:32
камелия Написал:
>
> Знаеш ли кое не мога да разбера? Говориш,че нещо
> няма да стане и даваш примери,показващи защо няма
> да стане.

Това не е единственото, което не разбираш, вярвай ми.

> Само че,то ВЕЧЕ е станало. Това е най-смешното.
> Всички тези хора за си купили
> имотите,пренебрегвайки така хвалените от теб
> дестинации и цени. Хайде да помислим,защо се е
> получило?
> Дали защото купувачите са имали заложени критерии
> при търсенето,в които е липсвало условието "Вуте
> да е зле"?
> Дали защото са гледали своя интерес,а не в
> паницата на продавача?
> Чужденците ще продължават да купуват у нас докато
> им е изгодно.
> Техните банки правят всичко възможно да ги
> подтикват да го правят.
> Размерът на кредитите им за покупка на жилище тук
> е никакъв на фона на това,което би им трябвало за
> покупка в собствените им страни.Като прибавим
> факта,че доходите им са много по-високи,то на тях
> цените на жилищата тук им се виждат 5-10 пъти
> по-ниски,отколкото на нас.
> Оттам и липсата на принуда да продава на всяка
> цена,за да покрива кредита си.

Много добри наблюдения, но плоски както винаги. Да помислим малко по-сериозно сега.

Чужденците, които купуват в БГ са основно два типа - инвеститори спекулиращи краткосрочно за печалба от капитализация или купувачи на второ или трето жилище (ваканционни имоти). Към инвеститорите се числят и тези с дългосрочен интерес в отдаване под наем и годишен доход. Собсвениците на трето жилище, вече са купили и в други дестинации (Испания напр.) Като цяло това са неособено заможни индивиди, които са примамени от ниската доскоро себестойност на БГ "активите" и високите доходности обещавани от компетентни и добронамерени брокери.

Хайде сега да помислим дружно какво става при сътресение на родните им икономики, което ВЕЧЕ се случва, а някои анализатори твърдят, че тепърва (т.г.) ще става каквото ще става. Когато едно такова ирландче остане без работа и доход (съкращенията почнаха) кой актив ще е първият който ще отлети от неговото портфолио? За собствениците на трети дом, който вече са видяли активите си обезценени сериозно в Испания, колко далеч от акъла ще е да разтовари БГ инвестицията си и да се замисли дали НИ в бананови републики (БГ напр.) въобще е толкова добра идея колкото брокерите му обясняваха доскоро.

Дори и да не изпадне във финансови затруднения, колко е вероятно англичанчето да задържи един актив, който далеч, далеч не носи доходността разтъбена от любезните и коректни брокери чрез сервилните медии? За справка все още им се промиват мозъците с доходности от 14% при положение, че с това презастрояване и липса на инфраструктура по курортите реалността се сбъдва на около 4-6% макс!

Ще мислиме ли или отиваме да акаме по други теми....?

> пп Наблюденията ми за София показват,че от една
> година насам заплатите значително са се
> увеличили-говоря за тези в частните фирми.За
> бюджетната сфера също има данни.Така
> че,твърдението че живота ще става все
> по-тежък,някакси леко се носи във въздуха.......
>
ПП. Що пък верно не дадеш малко данни, защото аз имам наблюдения и данни, че цената за издръжка на домакинство се е повишила доста. колко досадно...

ППП от предишни постове си спомням, че не живееш в София, колко ли са ти адекватни наблюденията?!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-01-31 18:22 от dedepene.
Re: Жилищата поскъпват
01-02-2008 - 17:42:18
Ами нормално е да се движат непрекуснато цените. Нормално е всички строители да фиксират една комисионна в цената на апартамента , а не да казват "тва е нашата цена вие слагайте а ние ще пазим"
Re: Жилищата поскъпват
01-02-2008 - 19:00:14
avatar
dedepene Написал:
-------------------------------------------------------


> ПП. Що пък верно не дадеш малко данни, защото аз
> имам наблюдения и данни, че цената за издръжка на
> домакинство се е повишила доста. колко досадно...
>
Някой да го е отрекъл? И означава ли,че заплатите не са се вдигнали осезаемо?
>
> ППП от предишни постове си спомням, че не живееш в
> София, колко ли са ти адекватни наблюденията?!

Сега разбирам защо има толкова неадекватни писания в отговорите ти на разните постинги........ smoking smiley

dedepene ,

Явно,възрастта ти те е озлобила до степен да губиш човешкия си облик.Не споменавам "джентълменския",защото явно,никога не си го притежавал.
Моята комуникация с теб, беше дотук.


Re: Жилищата поскъпват
16-03-2008 - 07:31:48
Да аз искам да купувам, и искам да купя на цена + 25 % от себестойността на строителя защото изкарвам парите си с труд и не ми пука че някой глупак иска да прави 200% печалба..!!! Толкова преценявам че заслужава строителят за предлаганото качество.....
Re: Жилищата поскъпват
16-03-2008 - 15:40:06
Да и аз така. готов съм да дам и до 30% печалба. Халал да са му, ама 200% печаба, хайде де. Ще изчкам балонът да се пукне.
Re: Жилищата поскъпват
16-03-2008 - 16:15:56
Брокерите и строителните предприемачи търсят в центъра и в престижните райони на Варна цени от порядъка до 1600-2000 евро на кв.метър - стига да открият балъци. В същото време в тези райони се извършват реални продажби на 3 пъти по-ниска цена. Невероятна е разликата между блъфирана и реална цена - но балъци все още се
Re: Жилищата поскъпват
16-03-2008 - 17:34:36
ето нещо интересно което открих


От доста време следя форума, моето мнение че е безпредметно да даваш прогнози базирайки се на тенденциозна информация от платени статии, изследвания, или непотвърдени източници!

От година и 3 месеца, със софтуер следя 34 инетрнет страници за НИ, изкам да подчертая обекта на наблюдение са южните райони на София, а не страната и курортите.

1. От началото на годината офертите нарастват със 27% спрямо същия период на миналата година

2. Времето на престой на оферта се увеличава със 473%

информацията се отнася само за оферти които със сигурност се различават и са нови, имам 4,8% оферти които не мога да определя дали се повтарят, така че те са изключени от изследването.

Всеки може сам да си направи изводите, ако не може негов проблем, тези от Адрес, Явлена, Мирела и др. агенции могат да си говорят и пишат каквото си искат. А и много поздави на Левон шефа на една голяма българска банка. Когато фактите говорят ........

Не е препоръка за нищо и към никой !

Честито на всички печеливши!
Re: Жилищата поскъпват
17-03-2008 - 22:32:40
Много интересно изследване:-)
Не знам как ги засичаш новите и повтарящи се - то направо изкуствен интелект си трябва за целта....
Но ми е интересно - имаш ли статистика във времето един имот като си виси 2-3 месеца колко често му се и вдига цената? Просто ми е интересна точно тази логика.
Аз с просто око мисля че я има - интересно дали се засича програмно.
Другото интересно е - след какво средно застояване изчезват от пазара имотите (да допуснем че се продават)...
Изобщо сподели повече - подхода ти е много по-ценен от споровете без аргумент... Пък аз съм малко ИТ... И все си търся логика ако може
До скоро
Re: Жилищата поскъпват
17-03-2008 - 23:56:20
Незнаеш ли че ние страната с най-нисък процент на хора със собствени недвижими имоти някъде около 8% май беше ...

По готин виц не бях чувал последните 20 години :}
Май е тенденциозно. Именно това е недоумението на западняците, че ние сме бедни. А, че не е равномерно разпределена собствеността - това е друг въпрос winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход