Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

С 50% поскъпнаха жилищата в елитните части на София

Публикувано от Продавач 
Re: С 50% поскъпнаха жилищата в елитните части на София
10-01-2008 - 13:38:28
Пуцов,
Конкретно за всички точки освен чистотата на 90% са виновни строителите и чак тогава общината, че не ги регулира да правят нещата като хората. Т.е. площите се изкупуват и се строи без място за магазин, училище, зеленина и т.н. Предлага се ТОП локация, а не се инвестира в асфалтиране на улицата пред кооперацията, площ Хкв.м. се обръща директно в РЗП без да се мисли за детски площадки и училиша или 20 кв.м. трева отпред с 2 пейки, защото сега хитът е купуването на жилиша и т.н.
Щом един инвеститор иска коректно да продава ТОП и ЛУКС, то е негова грижа да не лъже купувачите, а да се бори за изпълнение на стандартите. А на 10 кооперации на улица да дадат поравно строителите без общината за пътя пак не са на загуба и вдигат цената, зелената площ също може да е начислена, както и предвиденият парцел за училище, за което да се лобира в общината и да се знае, че ще го има след 5-6 години примерно... Как на запад строят цели комплекси по този начин? Почват ги на гола земя и продават или отдават под наем с парковете, полицията, поликлиниката заедно.
По умния БГ начин видяхме какво стана с ТОП курортите и СУПЕР ЛУКСА там... Сега това мина в големите градове.
Re: С 50% поскъпнаха жилищата в елитните части на София
10-01-2008 - 13:43:37
Дриймър 79, ти имаш ли представа от градоустройство и процедурите, които са свързани с проектирането и строителството в България? Изглежда не, но ако искаш ще ти обясня

Love is all around
Re: С 50% поскъпнаха жилищата в елитните части на София
10-01-2008 - 15:04:12
Накратко:
Аз имам урегулиран имот в урбанизирана територия, в който искам да строя нещо. От ОБЩИНАТА ми издават виза за проектиране, която ми дава параметрите, в които ми е позволено да строя (плътност, коефициент на интензивност, кота корниз и мин. озеленяване). Тези параметри от визата са един вид извадка от приетия ПУП за района и общия градоустройствен план на града (които се приемат от ОБЩИНАТА, а ОГП за София - от ПАРЛАМЕНТА !!!). Почвам аз да проектирам съгласно тия цифри и като съм готов с проекта го внасям в ОБЩИНАТА или ДАГ (заедно с куп други неща) за получаване Разрешение за строеж. Между другото плащам такса за него на ОБЩИНАТА, която за гр. София е вече м/у 14 и 18 лв. (в зависимост от района) на кв.м. РЗП, и знаеш ли какво получавам насреща от тях - нищо. Това Разрешение отива в ДНСК, която може да го спре по принцип, както и по нататък да спре строежа, ако има някакви несъответствия.
В много от новите райони на София много инвеститори са готови да дадат средства за изграждане на инфраструктурата (път, канал и др.), но трябва да се отчуждават частни имоти, което трябва да го направи ОБЩИНАТА, само че на нея и дреме, щото там в повечето случаи са някакви нещастници и ако нямат интерес няма са си мръднат и пръста. А и в повечето случаи ОБЩИНИТЕ казват, че нямат пари. Съответно пък собствениците, чиито имоти се отчуждават било то за път, училище, парк, детска градина и др. пък обжалват това и стават едни драми, които се влачат с години, и заради някой селяк дето по неведоми пътища там са му реституирали преди време някаква нива, страда цял квартал (за това разширенията на Околовръсното и Т.Каблешков се влачат толкова време). По принцип изграждането на всички тия неща са ЗАДЪЛЖЕНИЕ НА ОБЩИНАТА. Всички тия неща са регламентирани в Закона за устройство на територията (можеш да го попрочетеш като имаш време), който се приема от ПАРЛАМЕНТА, и който между другото е един от най-променяните закони в най-новата история на България (това чии интереси обслужва е друг въпрос).
Хайде сега кажи ми, мистър дриймър, кой в 90% е виновен, а?


Love is all around
Re: С 50% поскъпнаха жилищата в елитните части на София
10-01-2008 - 15:10:54
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз ли се "заяждам" аз ли кълнах и псувах!?
>
> Автоматичен подпис: Цените на имотите не се вдигат
> от брокерите, а от собствениците на имоти! Цените
> още не са спаднали, а кога и дали ще спаднат никой
> не може да каже със сигурност!
> Мотото на брокерите е да има повече сделки не сме
> ние тези хора, които искат цените да растат! Не си
> мислете, че притежаваме по 5 мезонета и сме едни
> доволни рентиери - ние сме едни от вас ако не сте
> го разбрали - обвинявайте ни на воля, че ние сме
> причината за високите цени ако това ще ви накара
> да спите по-добре!


о, пресвета Дева Марийке winking smiley
това, че не псуваш каруцарски, не означава, че умишлено не поддържаш едно провокативно поведение и опитваш постоянно да избягваш неудобни въпроси.

ето например да те подсетя за въпрос на Асен от вчера.
кога ще постнеш един истински договор със заличени лични данни, но така, че да се вижда много добре какви са условията по банковия заем с ипотека.
нали с това се занимаваш? нали имаш постоянни контакти с банки? нали имаш достъп до истинска информация?

подкрепи твърденията си с факти, а не с "изрезки от онлайн вестници".
иначе просто изглеждаш свръх олекотен, когато започнеш спор и подкрепиш своята теза с такива факти.

все едно аз да защитавам инвазията на САЩ в Ирак с:
"да, ама имаше съмнения, че Ирак разработват оръжия за галактическо унищожение" smoking smiley
аман
10-01-2008 - 15:14:17
avatar
[forum.imoti.net]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: С 50% поскъпнаха жилищата в елитните части на София
10-01-2008 - 15:22:00
putsov Написал:
-------------------------------------------------------
...
> Хайде сега кажи ми, мистър дриймър, кой в 90% е
> виновен, а?
>

от това, което прочетох, виновен е Царъ smoking smiley
и разбира се българският данъкоплатец и електорална единица, за това, че не си гони интересите и депутатите от парламента, когато не защитават интереса на мнозинството, а на олигархията. така ли е? moody smiley
Re: С 50% поскъпнаха жилищата в елитните части на София
10-01-2008 - 15:26:44
Всъщност е така в крайна сметка moody smiley

Love is all around
Re: аман
10-01-2008 - 15:37:42
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> Мотото на брокерите е да има повече сделки не сме
> ние тези хора, които искат цените да растат!

що ли се учудвам, че нито един брокер не си е извезал емблемка:
"Евтини имоти, повече сделки" smoking smiley

как пък нито един брокер не ме е посъветвал:
"не бързай, задава се криза и спад, след 2 месеца ще си купиш мезонет в Лозенец и вила на Щ. гнезо за 20 хилки"

а всеки вика:
"давай, давай, давай! купувай, че глей кво става?
ако не купиш сега си изгорял!"

айде чао, че трябва и да се работи.
Re: С 50% поскъпнаха жилищата в елитните части на София
10-01-2008 - 15:42:35
Щото криза и спад няма, братко, иска ти се, ама няма! Айде ходи работи, че дразниш много вече!

Love is all around
Re: С 50% поскъпнаха жилищата в елитните части на София
10-01-2008 - 16:03:06
Re: аман
Изпратено от: rage_against (IP съхранено)
Дата: January 10, 2008 03:37PM

как пък нито един брокер не ме е посъветвал:
"не бързай, задава се криза и спад, след 2 месеца ще си купиш мезонет в Лозенец и вила на Щ. гнезо за 20 хилки"

а всеки вика:
"давай, давай, давай! купувай, че глей кво става?
ако не купиш сега си изгорял!"


Асен4о как да кажат такива глупости като не се очаква никаква криза искаш да лъжат хората ли!!!!!!!

Само в твоята глава и в главата на kuku и na могат да се родят такива глупости
щото главите ви не са в час господа емигранчета.

:crazy:

Автоматичен подпис:
Моля Ви да приемете спокойно факта, че КРАХ НА ПАЗАРА на НИ в БЪЛГАРИЯ НЯМА.










Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход