Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

С 50% поскъпнаха жилищата в елитните части на София

Публикувано от Продавач 
putsov
10-01-2008 - 16:51:57
Нямало криза и спад ?!

Що не влезеш в някоя агенция и да им го кажеш
ха,ха,ха


Само трябва да бягаш бързо след това
ха,ха,ха

Re: С 50% поскъпнаха жилищата в елитните части на София
10-01-2008 - 18:02:37
avatar
putsov Написал:
-------------------------------------------------------
> Дриймър79, аз съм съгласен с тебе, ама кой е
> виновен за тези неща. за всички тези неща са
> отговорни общината и управляващите. Какво да
> направим, като новия градоустройствен план на
> София се влачи умишлено 100 години и това позволи
> някой райони на софия да станат коптори за
> съжаление! И на мен ми е болно за това, защото
> живея в този град, ама кажи ми...
>
> Love is all around


А защо приемането на ОГП се влачи толкова години? Заради интересите на "инвеститорите",които трябваше да превъртят огромната маса пари,които вляха в строителството. Те правеха частичните с огромни подпуки и строяха на гола поляна без никакви комуникации.Те влагаха и влагат некачествени материали,те наложиха новия начин на изчисление на квадратурата и печелят като за световно!
Ще кажеш,че е станало защото в общината са корумпирани.И ще си прав,но кой ги корумпира? Мръсните пари на "инвеститорите".И крагът се затвори.
Кой страда от това? Всички ние,които сме родени в този град и помним,как изглеждаше..... :g: :g:
Re: С 50% поскъпнаха жилищата в елитните части на София
10-01-2008 - 23:41:11
Пуцов, инвеститорите в такива квартали на запад купуват земята и си правят пътя или дават земята за него на общината, ако това им вдига цената на имотите. Тук на 10 кооперации строителите да съберат заедно пари или ти да си намалиш РЗП в парцела за една градинка и си ок с половината неща, а вече правиш ТОП локация. Но алчността е да има повече РЗП на твоята площ.
На морето какво стана? Куп хотели нагъсто, щото се продават апартаменти, а канализацията отива на плажа и гони туристите. Сега се сещат за консорциуми за пречиствателни станции за след години... Или вместо да си направят трафопост и да го подарят на енергото или да си опростят сметки във времето чакат да им направят и изведнъж по средата на сезона няма ток... Това ли е 5 звезди на морето и скъп-прескъп имот там?
А защо се строят кооперации без подземни гаражи или паркоместа отпред? Защото било скъпо... И после улиците отесняват и се препълват с коли... При това цената на един апартамент или офис е на достатъчна печалба да има и гараж към него или просто гаражите могат да се продават отделно или да се направи вид платен паркинг с незакупените паркоместа...
А и в общината може да са тромави, да не правят нишо, но това е, защото никой не ги натиска реално да си вършат работата. Как си я вършат да дават разрешителни за 0 време? Или за това има за рушвети, а няма за 2 допълнителни контейнера за боклук към двата за 5 кооперации по 8 етажа?
Re: С 50% поскъпнаха жилищата в елитните части на София
11-01-2008 - 00:49:55
не мога да разбера кой би си купил каквото и да за колкото и да е в разградения двор в който се е превърнала България.

Английски пенсионери? В страна в която никой не говори английски освен брокерите на неджижими имоти, няма аболютно никаква инфраструктура, храните са по-скъпо отвсякъде по света..
Да не се разболееш в такава държава...

че и с пари нищо не можеш да направиш, примера с мутрата от Варна дето умря при липосукция...

Един смешник ми разправя че пиците в България били по-хубави от италианските,
ами яж си ги бе пич...





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-11 12:44 от magic.
Re: С 50% поскъпнаха жилищата в елитните части на София
11-01-2008 - 07:55:46
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Един смешник ми разправя че пиците в България били
> по-хубави от италианските,
> ами яж си ги бе пич...
>

и пиците ни са по-хубави от италианските,
и сиренето ни е по-хубаво от френското,
и шоколадите и часовниците и банките ни са по-хувави от швейцарските,
и Максим е по-хубав от папа Бенедикт,
и слави е по-хубав от Джей Лено,
и жените ни са по-хубави от американките, smoking smiley
и балканите ни са по-хубави от Алпите и т.н.

както беше казал Асен: локейшън, локейшън, локейшън,
Re: С 50% поскъпнаха жилищата в елитните части на София
11-01-2008 - 09:20:32
"те наложиха новия начин на изчисление на квадратурата"...Камелия, виж с тва не съм много съгласен, в този начин на изчисление има логика и аз мисля, че така трябва да бъде. другото е отживелица от старите времена. Това също кой колко печели - ами като искаш печели и ти като за световно - купувай земя, проектирай, строй и продавай, като има кой да купува. И недей чак толкова ги храни инвеститорите, че добре че бяха те та ти като брокер примерно да направиш някой лев през последните години, нали winking smiley


Love is all around
Re: С 50% поскъпнаха жилищата в елитните части на София
11-01-2008 - 09:27:40
А така кажи и го ти да не и го казвам аз че ще ми се обиди.
Напълно съгласен с putsov clap: clap:

Автоматичен подпис:
Моля Ви да приемете спокойно факта, че КРАХ НА ПАЗАРА на НИ в БЪЛГАРИЯ НЯМА.










Re: С 50% поскъпнаха жилищата в елитните части на София
11-01-2008 - 09:44:45
Камелия, надявам се да не ми се обидиш, защото харесвам твоите мнения и мисля, че си интелигентетен човек и добър професионалист, предполагам. Просто нека погледнем на нещата такива каквито са, всички сме в кюпа дето се вика smiling smiley

Love is all around
Re: С 50% поскъпнаха жилищата в елитните части на София
11-01-2008 - 11:54:53
Пуцов , Камелия няма за какво да ти се обижда нито на теб , най-малко пък на "Ветропоказателя" , ако тругне да го прави значи да слезне на вашето ниво , а както казваш ти тя е интелигентен човек . Това което тя имаше в предвид /според мен/ за квадратурите - е коректност . В НА на моите родители пише - ап. с квадратура - .... кв.м. , об.части - .....кв.м., мазе - ...кв.м. , таван - .... кв.м. . Нямам против "инвеститорите" да вкл. и въздуха около блока в квадратурата , но да го изпишат по горния начин . Не го правят защото кв.м. по този начин скочи най-малко с 300 евро .
Re: С 50% поскъпнаха жилищата в елитните части на София
11-01-2008 - 14:05:39
Какво е нашето ниво, г-н професор, ще ми кажеш ли? Какво от по-горните ми постинги не е вярно? Като не ги разбирате някои неща не се заяждайте поне, ние не падаме от небето. Че то точно така се изписва, както казваш. Има наредби за площообразуването на имотите в България, можеш да ги потърсиш и да ги прочетеш. Има ЛИЦЕНЦИРАНИ ФИРМИ, които правят площообразуване на имотите, общите части, мазетата, паркоместата и т.н. Те се правят в едни таблици, които са заверени от тях. Изготвянето на нотариалните актове става точно по тях и се изписва както е записано там. Приятен ден ти желая, г-н Калоянчев!

Love is all around



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-11 14:15 от Продавач.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход