Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране

Публикувано от acen1975 
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
15-02-2008 - 23:58:48
avatar
nassky Написал:
-------------------------------------------------------
> към Камелия :
>
> Вземи попрочети , че смъкването на лихвите в САЩ
> не доведе до смъкването на лихвите по взетите
> ипотечни кредити.

Прочетох нещичко,само дето не знам кой е тоз другар и кой му плаща?
Anatole Kaletsky, The Times

А иначе интересно пише
-че ръста на БВП на САЩ е 1.5% на годишна база
-че хем американския ипотечен пазар се срути,хем Америка се съвзема,хем Европа ще пострада най-много и то,най-вече паунда,който ще отиде на кино,заменен от еврото.За да се стигне до гвоздея на писанието-всичко така ще се срути на Стария континент,че ще постави под сериозен въпрос еврото като втора световна валута!
Колко ли са му платили? smoking smiley
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
16-02-2008 - 02:00:44
nassky Написал:
-------------------------------------------------------
> към Камелия :
>
> Вземи попрочети , че смъкването на лихвите в САЩ
> не доведе до смъкването на лихвите по взетите
> ипотечни кредити.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Насски,не знам кво е написал пича ,дето има мастърс в охайо стейт,мързи ме да чета.съмнявам се ,че ще науча нещо ново от него,а и знам,че сме на едно мнение.
но ако някъде е написал,че смъкването на кредитите не е повлиало на лихвите за заемите,значи не е в час.
много дори повлия-в момента много хора в сащ рефинансират,защото лихвите се по ниски,не само на ипотеките,ами и на всички заеми.
ето ти и доказателството-казва се прам рейт:
[research.stlouisfed.org]

както виждаш,от септември е паднал с 1.75%.
тва е рейта по който банките дават всякакви заеми,без заключени ипотеки.


а ето ти и чарт за изменението на ипотеките и видовете ипотеки в сащ:
[www.mortgage-x.com]

както виждаш ипотеките са паднали с близо 2% от година назад и с процент в близките месеци.

така че тоя пич,дето го е писал тва,трябва да си свери часовника,вместо да си развява дипломата наляво надясно.

HOLA AMIGOS !
16-02-2008 - 02:56:57
I'm not the one to write about Real Estate market in Bulgaria ,but has to be said ,this is a very quality website and tips section is very useful :www.propertiesincostarica.com. p.s. I'm flying back tomorrow to Seatle for a week.
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
16-02-2008 - 04:20:25
Дефицитът по текущата сметка нарасна с 57% до 6.18 млрд. евро

Дефицитът е достигнал 6.18 млрд евро или 21.6% от БВП за 2007 г., докато година по-рано е бил 3.93 млрд евро или 15.7% от БВП. Само през декември размерът му е бил 905.5 млн. евро или увеличение с почти 100 млн. спрямо 807.5 млн евро от декември 2006 г.

[pazari.dnevnik.bg]

Quote

ако някой знае държава с по-голям дефицит, моля да сподели....
и
за първи път се признава за опасността от 'твърдо приземяване' ако се не лъжа...
Всичко ми напомня за 1997г., дано не се окаже ,че пак ще рабптом за 10 евро на мсец. Колкото пъти са дошли на власт, мръсните комунисти ,толкова пъти са ни довели до финансов банкрут, май е по сигурно да си обърнем паричките в евро!!!!!

Quote

Борсата се коригира идва ред на апартаментите и даржавата
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
16-02-2008 - 06:17:46
Асене, в Канада лихвите по моргиджите не са паднали, няколко банки всъщност ги вдигнаха.

При криза на ликвидност лихвите по депозитите растат, в УС а и навсякъде по света е същото.

не се заблуждавай че ФЕД като смъква лихвения процент банките смъкват лихвите на които дават заеми.

Единствената причина поради която ФЕД смъкна лихвите е за да не фалират банките. Това за стимулираето на икономиката е майтап за баламурници при рецесия от този тип (криза то липса на ликвидност/кеш) лихвенит проценти всъщност рстат че кредита дето е останал не е достатъчен и затова е скъп...
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
16-02-2008 - 06:30:55
камелия Написал:

> Щото,като гледам "глупаците" от представителството
> на Мерцедес как платиха на собствениците в два
> блока,строени през 1948г. в западната част на
> София,гредоред, по 850Е/кв.м.,за да ги бутнат и да
> си построят сградата там,губя ориентация.

в бг мерцедес ще строят сграда-в сащ имат заводи,които изнасят продукция и за европа-мерцедес М и R класа.
правиш ли разлика?
кога ще дигнат и завод в бг?ами никога,докато матрьошки са на власт.
производственото отношение-цена на работен час труд, спрямо изработена продукция-сащ е номер 1 в света!!!!!!!!
най продуктивни са!!!!!!

а за банките-мисли си,че са западни......тука изговорихме 100 страници за тва вече...
погледни борсата и виж как всички се трейдват там.
те не са част от западни банки,а западните банки са главни акционери-поняла????
разлика от земята до небето.


> Хубаво де,разбрахме,кажи ми какъв е дефицита на
> САЩ,че да разбера,къде всъщност се намираме и дали
> да почвам да се тревожа.

да,Камелия,почвай да се тревожиш-целия свят плямпа за сащ-дефицита на сащ е по малко от 7% от GDP,дефицита на бг е над 21% от GDP.
или бг дефицита е 3 пъти(300%) по голям от този на сащ.
в лайната сте и с двата крака........
и стига сте ми сравнявали бг със сащ-смешни сте.вземете се събудете там.
дори и европата въобще не я бройте-и те са с десетилетия назад.
всичките ноухау-95% идват от сащ.тва,че се произвеждат в китай-заводите са собственост на щатски компании.


та следващия път кат даваш сравнения-сравнявай с македония и албания,не със сащ.




Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
16-02-2008 - 06:40:17
kuku Написал:
-------------------------------------------------------
> Асене, в Канада лихвите по моргиджите не са
> паднали, няколко банки всъщност ги вдигнаха.
>
> При криза на ликвидност лихвите по депозитите
> растат, в УС а и навсякъде по света е същото.
>
> не се заблуждавай че ФЕД като смъква лихвения
> процент банките смъкват лихвите на които дават
> заеми.
>
> Единствената причина поради която ФЕД смъкна
> лихвите е за да не фалират банките. Това за
> стимулираето на икономиката е майтап за
> баламурници при рецесия от този тип (криза то
> липса на ликвидност/кеш) лихвенит проценти
> всъщност рстат че кредита дето е останал не е
> достатъчен и затова е скъп...
>


Куку,аз в момента рафинансирам два апартамента,щото ще смъкна с 3/4 процент,ти ми говориш,че лихвите не били паднали......
виж по горе съм дал и чарт за движението на моргичите(ипотеките) от 15 години назад,до ден днешен.
не си ги измислям ей така-още не съм заключил,но съм вързал на 4,85 лихва за 15 години фикс.

фед не е смъкнало заради банките-заради банките вкарва пари в системата.
лихвите са смъкнати главно за да се помогне на маркета на НИ.
хора,които не са заключили на фикс,а на арм-събпраймовете-главно за тях е тази лихва,както и да се подпомогне икономиката с евтини пари-заеми на по ниски лихви.



Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
16-02-2008 - 06:57:20
Куку ето ти -прочети и тази статия-не е статистика с чартове,а поглед от CNN:

[money.cnn.com]

както виждаш-30годишни-5,73% спрямо 6,30% миналата година

15 годишни-5,19% спрямо 6,01 миналата година.

ето ти пак и чарта-където на графиките за 30 и 15 годишните,както и всички други пасват на статията по горе:

[www.mortgage-x.com]


Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
16-02-2008 - 07:07:35
Камелче,ето ти и статийка,да не кажеш,че те лъжа,щото само не ми вярвате,и аз не знам защо.тя е на английски.в последните редове пише,че дефицита е станал 6,2% което е повдигало страхове.
в бг дефицита е 21%,обаче финансовия ви министър каза,че нямало никаква опасност.
българина е безстрашен,особено ако е с бг или руско образувание.....

ето ти и двете статии-как се притесняват в сащ от 6,2% и как в бг на Орехотрошача не му дреме от 21,6%:


[www.economist.com]

[pazari.dnevnik.bg]


Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
16-02-2008 - 07:54:43
и от ново за Камелчето:
ето ти дарлинг разликата между банка EFG eurobank и нейния вариант в бг

[www.fitchratings.com]

[www.fitchratings.com]

за теб е една и съща банка,но не е!!!!!!!!

гръцкия вариант е със стабилен рейтинг
бг варианта е с негативен рейтинг.

защо ли Камелче от фич са им дали различен рейтинг?нали за теб са една и съща банка?

ако не знаеш,колкото по нисък рейтинг има дадена финансова институция,толкова по трудно взима заеми и ако някой се излъже да и даде-са на по голяма лихва,от колкото институция с добър рейтинг.

само че тва в бг няма да го намериш никъде.за вас-простолюдието(електората),се казва,че финансирането е станало по скъпо,защото са вдигнали юрибор.което вече ви доказах със статистика,че не е верно.
истината е ,че има недоверие между банките,което довежда до стагнацията.и тази стагнация се контрира с интервенция на централните банки.
а за бг банките-доверието е минимално и ги е страх да им отпускат кредити от западни банки.
и за тва-ви дигат лихвите,дори и без да споменат по сайтовете си или в пресата.
да не ви плашат.обаче иначе ви казват,че лихвите са фиксирани.фиксирани ама друг път....
когато за първи път преди 3 месеца ви казах,че в бг няма фиксирани лихви,а само лъжат,всички ми се смеехте.и кво стана?явно бях прав....ами прочети първа страница на този форум.специално за тва съм го пуснал-за да видите къде и как ви лъжат.






Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход