Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране

Публикувано от acen1975 
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
23-01-2008 - 01:17:56
Преки Чуждестранни Инвестиции -Много търсени , рядко срещани smiling smiley
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
23-01-2008 - 01:25:20
radena, виждам че са ти отговорили. Има един колега Начев, който ще ти го обясни по-добре от мен, но накратко.
1) Имаме кредити, като лихвите+вноските по главницата се покриват с нови кредити. Сега се замисли дали можем да си позволим това вечно? Кредитите вече са 25 млрд. евро.
2) Дефицита по текущата сметка (това че внасяме повече отколкото изнасяме) е близо 6 млрд евро, като почти се покрива от ПЧИ - малко над 5 млрд. евро. (и ДТС и ПЧИ са рекордни миналата година)

Та, кредитирането сме го изтървали съвсем, там оправия няма, но поне ДТС досега се покриваше от ПЧИ, а сега ПЧИ се изнасят доста бързо...
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
23-01-2008 - 01:27:24
Само да допълня, по принцип ПЧИ изчезват, когато има голям дълг и голям ДТС, но при нас в момента изчезват не само заради това, ами и заради световната криза...
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
23-01-2008 - 01:52:23
Petyr Написал:
-------------------------------------------------------
> Само да допълня, по принцип ПЧИ изчезват, когато
> има голям дълг и голям ДТС, но при нас в момента
> изчезват не само заради това, ами и заради
> световната криза...

Спор нямаме тука никакъв. Бях писала някъде из форумите защо е така с ДТС и кой точно е за бесене, ама с 2 думи пак ще го напиша. За това, че от България не се изнася са виновни тези, които правят правилата на играта така, че да имаме висока себестойност на прозведената продукция при ниско качество, а това става, защото работим със стари технологии. Пък стана така, щото навремето, когато можеше имаше едни преференции за ДМА, ама умния Данчо Ментата каза, че фирмите злоупотребявали и ги махнаха. Плюс това през цялото време вървя една тенденция фирмите да плащат по-високи цени за ел енергия и вода по соц логика, че щом са фирми са богати и трябва да им се вземат парите. Сега пък с цел намаляне на ДТС вдигнаха какво? Акциза за ел енергията на кого? На фирмите, разбира сеееееее.

Да хванеш и да ги убиеш!!!!!! :g:
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
23-01-2008 - 01:54:21
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> Радена,борсата в бг няма нищо общо с ипотечната
> криза.съвсем други са там причините.и го бях
> обяснил как ,кога и защо ще стане,ама този форум
> го изтриха.
> папазов беше надхитрен от няколко хедж фондчета
> и вместо да играе ролята на
> WHISLE BLOWER,той си помисли,че е намбър уан.
> точно така се прави-акулите като осетят,че
> някъде има далавера и някой не си разбира от
> работата,а има доста поверени пари-там са първи,за
> да го изсмучат.
> много бях писал за това.не ми се пише пак.
>
> забрави за кризата и връзка на нашта борса със
> световните.ако не ми вярваш-сравни трендовете
> им.при нас е друг случая.
> не ги чети ,като се оправдават и си търсят,че
> тва или онова,този или онзи са им виновни.
> нали знаеш,че в бг накрая така става-все някой
> друг е виновен.......

Сигурно не е само тази причината, ама чак пък хич връзка да няма не ми се вярва. Няма логика просто.

А бе, кой ме навива миналата седмица да си продавам имотите и да инвестирам на борсата и ме плю, че съм била против парите? Не беше ли ти, че ме мързи да търся? winking smiley smoking smiley
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
23-01-2008 - 06:12:34
Доста кеш се освободи от борсите в световен мащаб. Аз мисля, че голяма част от него ще се насочи към недвижими имоти, докато премине кризата, а кризата може да продължи годинки. Какво мислите вие?
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
23-01-2008 - 09:57:25
Намаляването на лихвите в САЩ от 22-ри , а и очакваното следващо намаление на 30-ти няма да може да стабилизира ситуаията на пазара, което ще рече, че тези намаления не могат да са причина, заради която инвеститорите да се върнат на пазара в рисковирте активи.
Според мен набраната инерция ще продължи през цялата 2008 г.
Все повече внимание се обърща на златото (и други ценни метали) като зона на безопасност, но и там има нож с две остриета – хубавото е, че е бързо ликводно, но лошто е , че можеш да пропуснеш момента!
Привлекателността на американските активи с фиксиран доход продължава да отстъпва на активите на други развити икономики, което ще рече, че долара скоро няма да може да се облагодетелства от това.
На фона на всичко това наближава приключването на финансовата година в Япония, когато печалбите се връщат на острова в JPY, което ще рече, че долара може и да паднe под 100 JPY.
Засега само Австрийската ЦБ и ЕЦБ останаха с по-ожесточени монетарни действия, но влошаващите се икономически покзатели ще ги принудят и те да свалят лихвите, което според мен ще доведе до успокояване на пазарите едва кънм края на тази година или в началото на 2009 г.
Поради горните причини ми се струва, че има огромен паричен обем, който в момента е свободен и си търси къде да полегне.
Избора на златото, като тих пристан е добро решение, но още по-добро е ако се инвестира и в НИ, независимо от ръста на инфлацията!
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
23-01-2008 - 10:40:50
partzalev, и тъй като цените на НИ в САЩ, Великобритания и Испания падат, то остава само България с очакван 10-15% ръст.

Тук е истината! Който разбира НИ в България взима!
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
23-01-2008 - 11:28:58
Petyr ,

Цените на стоките в БГ (вкл. НИ) се стремят към изравняване с тези от другите държави (в ЕС или зивън него), особено при липса на гранци. Кажи ми кой може да спре този процес? БГ е част от един огромен пазар!
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
23-01-2008 - 11:40:41
Наблюдател Написал:
-------------------------------------------------------
> Доста кеш се освободи от борсите в световен мащаб.
> Аз мисля, че голяма част от него ще се насочи към
> недвижими имоти, докато премине кризата, а кризата
> може да продължи годинки. Какво мислите вие?



И на мен така ми се струва, ама ме апострофират, че щом падала борсата, щели да паднат и НИ, ама защо- никой не казва.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход