Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране

Публикувано от acen1975 
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
20-01-2008 - 00:41:27
ех,Камелче,Камелче.....
към какво е вързан лева?към еврото.....погледни как се подаряват 500 милиарда евро от ЕЦБ.кой ли печата повече....
сигурно знаеш коя е световната валута?нали знаеш,че не е еврото.
тва,че еврото е скъпичко е моментно,и ако си мислиш,че помага на европата,лъжеш се.
скъпа валута+инфлация знаеш ли кво значи?
ами питай ги такива като евробъз,които се субсидират от европата,а вече и от вас-миналата годинка-9 милиарда евро.
докато американския му конкурент боинг е донесъл 20% печалба.
правиш ли разлика-единия губи и смуче от данъкоплатеца-другия донася пари на данъкоплатеца.
не ми я хвалете европата-кризата там ще е в пъти повече от америкнската.
и с тая единна валута-нещо няма да е както им се иска да е.....

а,да-бензинът е скочил на 7-8$???????от къде я изсмука тази информация?от вестник пари или 24 часа?
средната цена е около 3 $ и тва е на галон.нали знаеш,че има разлика м/у галон и литър?

американеца е пъзльо,ама аз съм и по голям пъзльо от американеца.и за това се изнесох на време от борсите.

а я ги питай,безстрашните бг трейдърчета колко им струва до сега мъжеството им?
щото страхливите чужденци кръшнаха от вашта борса още ноември.
сега са останали само най безстрашните.......и доверчивите на папазовите статии.
не е сам нашенеца от съседната тема-аз съм по наплашен и от него.
направих 45% от падането на английския паунд за малко повече от месец,сега ще почакам половин годинка и ще направя още 50% от падането на еврото.
а да видиме кво ще стане.
а за бг-тово -земята около софията ви като падне на 2 евро на квадрат,пак няма да купя.дръжте си я -цялата е ваша.
виж банско може би-на богоев за някое от бъдещите гоф игрища мога и да си помисля.
20евро на квадрат и до 500 метра от лифтовете.
а за апартаментчетата ви в лозенец-като наистина забогатеете,някога си-там ще е софийското гето.богат човек от такава обстановка стои далеч.там е мизерия,лукс е за циганите....



Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
20-01-2008 - 01:26:39
ей тука още храна за рибите баламурниците:

[www.monitor.bg]
Резултатите на компаниите ще поведат БФБ нагоре
Спадът на Българска фондова борса спира до седмица
Спекуланти причинили труса в цените на акциите

егати тъпити олигофрени дето се връзват на абсолютните простотии не недоучени доморасли иконо-кретено-журналисти.

Опитите да се задържи краха на борсата и НИ с дезинформация са повече от смешни. Такъв гръм ще ви трясне отведнъж че ще се чудите откъде ви е дошло...

Айе брокер, купувай на борсата.
И всичките с парите в Бг, какво чакате, само на този саит има повече от 260 000 обяви продава.
Айде да купувате че ще изтървете печалбите, брокер айде на 10 000 панелки в Младост/Люлин/Банишора,, че 1000 евро на квадрат е евтино, утре ще са 5000.

----------------------
краха на имотите протича в следните етапи:
1. Пазара е само нагоре защото имоти никога не падат
2. ще има софт ландинг и цените ще се успокойт но спад няма да има
3. ще има спад но не и в София (там където 'аз' (дребния инвеститор) съм 'инвестирал')
4. ще има спад но ще е временен и след 1,2,3,4,5. месеца цените пак ще скачат че евросйюза/нафта и т.н. е това, шега няма...
5. Ой, месеците преминват в години и все надолу....Купувачи няма...
6. Загубих 50 процента от стойността на имота а вноските (в Евро) се увеличават..
7. Ау, дайте вазелина....






















Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-01-20 01:27 от kuku.
na
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
20-01-2008 - 02:23:45
асене браво за паунда, и аз мисля, че ще продължава надолу; аз бях шорт С&П 500 ама вчера покрих; и аз избягвам финансите обаче има някои компании, които ги свалиха с целия сектор незаслужено и си струва да се купи 20-30% от нормална позиция може би към края на другата седмица, би трябвало да има покриване на къси позиции преди срещата на Фед ; иначе да си само на дълги позиции е самоубийство, трябва да си застрахован под някаква форма
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
20-01-2008 - 02:28:48
Я кажете как мислите ще се развие двойката йена евро?
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
20-01-2008 - 04:21:22
Пешо,аз следя само паунда и нищо друго.
особено японците-никога не съм се интересувал.
гледай паунда-влезал е в тренд 1,95-1,97. скоро ще пробие надолу.аз съжалявам,че затворих на 1,98 повечето позиции.сега да влезна с 1 към 100,ще трябва и много добре да хвана моментния тренд-и за малко да обърне-губя всичко.не трябваше да затварям.


На,цялата борса е подценена според мен и в дългосрочно време е добре да се купи каквото и да е ,освен петролни компании и оръжейни компании.те са бита карта след изборите,а дори и преди това.
обаче кога да влизаме?тоя джим креймър гледаш ли го?ако си играл обратното на тва което казва да си направил пари......
народа още е уплашен-може би в понеделник ще тръгне на горе,ама пак ще върне.
патриотичната реч на буш и тя не помогна-какъв е смисъла на подарък от 1% от GDP на населението?
знаеш ли къв е смисъла-да не стане GDP отрицателен.но тва е временно.не помага в дългосрочен план.само се опитва да се измъкне от положението и да осере повече обстановката за демократите,които ще спечелят края на годината.
и пак искат да смъкват лихвите.не видяха ли ,че в продължение на 3 пъти ги смъкват и тва не помага.напротив-сравни тренда с всяко от смъкванията и ще ти се стори,че дори и вреди.
кризата не е заради липса на евтини кредити.
кризата е в следствие на отлагането на рецесията.и колкото повече се отлага-по зле ще става в далечно бъдеще.трябва да влеземе в рецесия и целия свят с нас и да се почне на чисто.
аз за сега няма да пипам никъде.не казвам,че няма смисъл-напротив има,ама ме е страх.
ше чакам ако изпадне нещо на междувалутния пазар,а и там бързо ,много пари могат да се дръпнат.




na
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
20-01-2008 - 05:09:37
креймър е клоун и съм залагал срещу неговите препоръки неведнъж и съм правил пари, и абонат съм му бил и там съм правил обаче се отказах от "услугите" му защото е доста муден. той по телевизията говори по сценарий, просто чете каквото му напишат и съм го хващал, че след няколко седмици даже не помни че е препоръчвал някои компании.
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
20-01-2008 - 09:42:05
камелия Написал:

> Да,така е.По-богат се оказва,защото България е в
> борд и няма как да се печатат пари нощем.Докато в
> САЩ машината работи денонощно. Като си запознат с
> борсите,предполагам си наясно с бюджетния дефицит
> на страната? Със срутването на долара и рецесията.
> Да,евтино е,въпреки че за 7г. бензинът от 0.90
> цента скочи на 7-8$. Пак е евтино. Сега и НИ
> поевтиняха,само не разбирам,що ли рИветИ.?
> Пъзльо е американеца,разбира се.Не виждаш ли как
> се е наплашил и нашеница в съседната тема?Не знам
> колко време е живял там,но сега сън не го лови!
>

айде, айде. пак говориш наизуст. америка печатала пари... нали ако печаташе пари така, както й и се иска и й трябват не само, че нямаше да има такива дългове, ами и щеше да държи всичките валутни резерви на цял свят (в долари, разбира се) smoking smiley

ех, кога ли ще доживеем времето САЩ да започнат да печатат фалшиви юани, така както Ирак печаташе фалшиви долари :ami:
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
20-01-2008 - 12:05:36
а за бг-тово -земята около софията ви като падне на 2 евро на квадрат,пак няма да купя.дръжте си я -цялата е ваша.
виж банско може би-на богоев за някое от бъдещите гоф игрища мога и да си помисля.
20евро на квадрат и до 500 метра от лифтовете.
а за апартаментчетата ви в лозенец-като наистина забогатеете,някога си-там ще е софийското гето.богат човек от такава обстановка стои далеч.там е мизерия,лукс е за циганите....


ех, мечти емигрантски във форуми комплексарски

хубавото на надеждите им е че умират последни, продължаввайте с мечтите и надеждите момчета
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
20-01-2008 - 12:09:52
Асене,
И ти и rage_against и доста логични хора.
Не мога да разбера, как от време на време се връзвате и отговаряте на емоционални безмислици.
Та те хората, по всяка вероятност не ви четат - директно отговарят, което им се иска. Не съм видял до момента да ви излагат логичени аргументи (като изключим аргумента на Човек за обема на строителството). Всичко останоло е плява и емоционални изблици от рода на
- "България е в борд и няма как да се печатат пари нощем.Докато в САЩ машината работи денонощно" или "карам руски джип за 100 000 евро по българските магистрали", "американците са с промити мозъци живеещи в картонени къщи, а защо не и западноевропейците"
- граничещи с безумието. Излишно е да ги изреждам - има повече бисери отколкото в кандидатстудентска кампания.
И вероятно е, доколкото са едни и същи лица поддържащи тезата за неуморния възход на цените на НИ, просто това да им е работатаsmiling smiley
И едни въпрос - към теб и тези които разбират.
Възможна ли е девалвация на Еврото в някаква степен - имам предвид интервенциите на ЕЦБ и в каква степен. Е ли или в каква степен еврото е надценено спрямо американския долар (Не питам онези дето са във валутно-мозъчен борд и ще стават все по-богати притежатели на най-скъпите имоти на най-скъпото и най-стабилното, най-проспериращото, с най-умните хора, кътче на земята)
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
20-01-2008 - 12:16:54
goro, 4ovek вярва на статистиката в НСИ, която е грешна с порядъци.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход