Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране

Публикувано от acen1975 
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
16-01-2008 - 20:45:49
точно това се опитвам на набия в тъпата ти глава - че консумацията, инфлацията, увеличението на цените на имотите в Бг се дължи на разработването на кредитния ресурс, тоест на накисването на хората с кредити...

Това поддържаше донякъде икономиката предимно в строителния й сектор през последните години.

сега българите са накиснах с кредити и има много хора който теглиха кредити за да купят 2,3, жилище, не че им трябва а да печелят.. И сега ще си платят.

И напълно съм съгласен че теглилите кредитите са тъпаци и ще го отнесат...

а за кризата в иконимиката много бързо забравихте 1997 - такава криза на запад не е имало и няма да има.

Кризата която сега идва в Бг ще е по-жестока от 1997 именно заради кредитите в Евро...



Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
16-01-2008 - 20:47:53
то пазенето на имотите е нещо много хубаво, въпроса е трябват ли ти тези имоти и колко струват като наоколо няма никой с пари да ги купи...
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
16-01-2008 - 20:49:40
а тези анализатори дето ги цитирах и мнението им за паниката (дето се развихря в Бг) бяха от унвестор.бг и имаха в предвид българската борса дето се издъни с 10 процента за 1 ден...
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
16-01-2008 - 20:52:04
и такива като тебе дето са 'добре' сега ми носеха с такси луканка в къщи (за 2 лева тотал) през 1997 като играехме карти а баламурниците получаваха по 10 долара на месец в Бг...

Много къса памет имаш но скоро ще ти се напомни.

Господ забавя но не забравя/прощава.
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
16-01-2008 - 21:41:06
Quote

В едно изследване четох ,че ако ФЕД и ЦБ не успеят да удържат положението , това което ще последва сравнено с краха от 1929 год. ще изглежда като "неделен ученически пикник"

Калоянчев,за подобен "пикник",четох и аз още през 2004г с прогноза за 2008-2010g,но дано се разминем.Парцалев писа,че си е оправил грила,та ако сте празнувате ,обадете се!

Останаха още няколко месеца до "пикника",предричат в западна Европа.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-16 21:47 от javor.
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
16-01-2008 - 21:48:06
до: rage_against


другарю Broke and Roll,
радвай се, че има и емигранти, които пращат пари насам, за да има с какво бабите ти и дядовците ти да си купуват кисело мляко и сух хляб. че ако разчитат само на нас, останалите кадърници тук, тая държава цялата щеше да бъде харизана на Симеон и на Доган. а ти щеше да обрежеш пишките на момчетата си и да ги караш всеки ден да бият чело в земята по 5 пъти и да цитират корана наизуст.


това, че ти си тъп не значи, че всички останали в България са такива, но не се коркай за теб има решение - бягай мойто момче на запад, а за децата ми не се притеснявай, обрязвай си твойте, ако имаш такива, ако не се помъчи да си направиш


е, най-много обичам подобни общи знаменатели като:
- американците са тъпи
- българите печелят първите места на олимпиадите по математика и информатика
- българите са вторите след евреите по интелигентност в цял свят
- само останалите в българия са кадърни и умни
- емигрантите работят за жълти стотинки...


- американзите не са тъпи, а са прости като гайда, затова се гърмят децата им в училищата, щото не правят разлика вече между телефизионна игра и реалния живот
- незнам какво печелят българите, ама знам, че зад всяко по голямо изобретение стои българин, не двеста клилограмов мазен американец
- ами да само в българия са умни и кадърни, затова са тука, защо да бягат като насрани
- не за жълти стотинки, за жълти фекалии работят
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
16-01-2008 - 22:05:38
Борсовите играчи натиснаха паникбутона!!!
[pazari.dnevnik.bg]

Скоро сте дойде реда и на другите "ИГРАЧИ"

Свършва ни токът
Забраниха износа, на крачка сме от режим

Токът ни свършва и България е на крачка от режим. Централите работят на max и най-малката авария може да ни остави на тъмно. Заради кучешкия студ, сковал страната от началото на годината, харчим повече електричество, отколкото на Hова година. В неделя сме натоварили рекордните 7050 мвт ... [www.standartnews.com]



Скоро ще има изгори,за да светиш и поне няма да е тъмно!














Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
16-01-2008 - 22:07:27
до: kuku987

и такива като тебе дето са 'добре' сега ми носеха с такси луканка в къщи (за 2 лева тотал) през 1997 като играехме карти а баламурниците получаваха по 10 долара на месец в Бг...

не се притеснявай тия баламурници дето получаваха по 10$ тогава отдавна са се изнесли/емигрирали, така че сега пак ще ти носят луканка и пици ама вече при теб на Запад
na
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
16-01-2008 - 22:23:30
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> а тези анализатори дето ги цитирах и мнението им
> за паниката (дето се развихря в Бг) бяха от
> унвестор.бг и имаха в предвид българската борса
> дето се издъни с 10 процента за 1 ден...


даже и след тези корекции, българския индекс (софикс) се търгува при П/Е от 45, това е най- високото П/Е от индексите в цяла европа; за сравнение останалите индекси бяха около 13-16, най-много 20 ; така, че си правете сметка; колкото повече пълзим нагоре- от толкова по-високо ще паднем; същото се отнася и за имотите
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
16-01-2008 - 22:35:41
broker1111 Написал:
-------------------------------------------------------
> до: rage_against
>
> ...
> - американзите не са тъпи, а са прости като гайда,
> затова се гърмят децата им в училищата, щото не
> правят разлика вече между телефизионна игра и
> реалния живот
> - незнам какво печелят българите, ама знам, че зад
> всяко по голямо изобретение стои българин, не
> двеста клилограмов мазен американец
> - ами да само в българия са умни и кадърни, затова
> са тука, защо да бягат като насрани
> - не за жълти стотинки, за жълти фекалии
> работят
>

хухуху, момче, доста си се заблудил!
ние, българите, може да не сме сред най-простите хора в света, но определено водим няколко дължини в надпреварата по простотия пред американците.

айде, когато българин "изобрети":
- Биг Мак
- интернет
- иПод
- атомна бомба
- парен локомотив
- парен каша духа
- силикон за цици

и други "изобретения" от нашето ежедневие ела да ми се похвалиш winking smiley
не твърдя, че американците са най-умните и най-способните, но определено са хора, които знаят как да управляват света.
жалко, че може да се наложи скоро да предадат това на китайците sad smiley
но според мен "неуспешните" американски "военни игри" в Ирак и Афганистан ще си кажат своето winking smiley
цените на петрола и на други енергийни суровини ще продължат да са високи и да нарастват и това ще ограничи разрастването на китайската икономика.
дори може да ги поведе към малка криза. в крайна сметка ще се окаже, че неуспешните военни операции в Близкия Изток са били съвсем преднамерено планирани като неуспешни. ако това се окаже вярно си пускам документи за Зелена Карта и отивам да работя за Пентагона. smoking smiley

а рокер1111 ще го взема с мен, за да прави свирки на всички негри около К. Пауъл и К. Райз
smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход