Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвет за обезщетение

Публикувано от ilianm 
Съвет за обезщетение
10-12-2007 - 13:10:20
Предстои ми сключване на договор за учредяване на право на строеж срещу обезщетение. Тоест земята е моя, а строителят ще ме обезщети с част от построеното. Процента за който имаме договорка е около 30-35%
Бих искал да си изясня преди всичко няколко неща:
1. В процента на обезщетение еднакво ли се включват магазини и апартаменти
Тоест 30% от магазините равно ли е на 30% от апартаментите
2. Как се включват таванските (мансардните) помещения, еднакво с жилищните или с по-голям процент . Питам това защото си мисля за едни мезонет = част от последния етаж +мансардата над него.
3. Мога ли да искам по-добро строителство за моята част - по-добра изолация. макар че това си е на договорка най-вероятно
4. И как се прави договора, така че изпълнителят да може да си продава неговите части още на зелено (тоест преди да съм му прехвърлил земята).

10х
Re: Съвет за обезщетение
10-12-2007 - 13:49:29

Всичко е въпрос на договорка. Нали затова е договор!. А по отношение на това как се прави договора, за да се продава на зелено, след като е строител той би трябвало да знае много добре и даже да има готов договор подложка
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход