Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цикълът при жилищните имоти. Къде се намираме?

Публикувано от Don 
Re: Цикълът при жилищните имоти. Къде се намираме?
17-12-2007 - 18:50:21
Joan Написал:
-------------------------------------------------------
> Nacheff,
>
> Броят е от 3-9 ноември 2007- линк:
>
> То си е тема на броя и има доста изнесени данни.
>
> Имам хард-копието, сега проверих - извинения - 37
> % пише, че е делът на чуждите инвеститори, има
> някаква отметка, че е по данни на Индъстри уоч,
> ама май е само за БГ инвеститорите. Доколко са
> достоверни и т.н., не зная - има една очевидна
> грешка- абослютните данни за размера на
> инвестициите в акции на 50-те най-ликвидни
> компании по видове инвеститори е написано, че са в
> млн. лева, а числата са очевидно в милиарди лева -
> как да е..... Освен това не ми се засича този дял
> 37 % с посочените абсолютни числа - според тях
> трябва да е 31 %. 40 % БГ инвеститори, 15 %
> взаимни и 14 % - пенсионни фондове. Може би
> разликата идва от това, че има чужди взаимни и
> пенсионни фодове, които инвестират на БФБ - не
> зная, не съм задълбавала дотам.
>
> Статията е дълга, четоях я, но така и не видях
> посочени източниците на тези числа.
>
> Аааа, аз в правилата на корелационния и факторния
> анализ си вярвам Там грешки няма - грешки може да
> има в изходните данни, в подбора на факторите и
> теглата (демек в анализатора ) и най-вече - в
> тълкуванията на получените резултати
>
> Но ако тези данни са верни - за ЧИ в НИ и на
> борсата - те са си наистина много съществен
> фактор. Има тука една особеност, обаче - ние
> коментираме цени на жилищата, а ПЧИ в НИ са май
> най-вече в други видове НИ - търговски, офис,
> промишлени, ваканционни - с огромни по обем
> инвестиции сравнено с жилищните.
>
> Така че на жилищния пазар само едва ли ПЧИ са
> толквоа определящи, според мен.
>

Joan,
Тази статия събуди интереса ми и я намерих. Ще пусна и едно скен. копие, ама ми отне много време и няма да мога да коментирам. Исках да направя едно по-добро копие в ТИФФ формат, че от вестник не се чете добре, ама се оказа, че стана много голямо и сайтъг го върна, че повече от 3 МБ. После всичко отначало. Не знам, какво ще се чете в JPEG. За другите колеги, де.

Както и предполягах - еспертни оценки. Индустри Уоч. Нямам повод да се съмнявам в тях. Стараят се. Инфо се намира трудно.
Данните са към 30 Септ., след това много вода се изля.
Все пак има някакви данни за някакво състояние по трасето.

Re: Цикълът при жилищните имоти. Къде се намираме?
17-12-2007 - 20:42:29
Nacheff,

Супер си smiling smiley - като знам какви ядове ти създават тези машинки пи-си-тата, да си дадеш целия тоя труд да сканираш и постнеш- браво! smiling smiley Мен ме домързя и честно си признавам smiling smiley

Обаче това, което чакам, е коментарът ти. Когато можеш и имаш време, ще ми е интересно.

А, сетих се - на по-сл. страница е този процент, за който ти говорих - 37 %. Него не си го сканирал, но си го видял, предполагам.

Еми откъде други данни? Каквото е, това.....
Re: Цикълът при жилищните имоти. Къде се намираме?
18-12-2007 - 01:11:26
До Абу и Човек
Човек, аз за разлика от Абу не смятам да давам примери - мемоари и исторически извори бол.
Абу, прав си - авторитетът никога не е зависел от материалното богатство - Диоген не обърнал внимание дори на Александър. Но материалното богатство винаги е нетрайно ако не е подплатено с авторитет. (Ако ти трябват примери Човек виж най-най-новата история на България - ежемесечно имаш по една мокра поръчка, а това е най-малкия пример - няма нужда да споменавам колко Големи са ходили свободно без охрана само по една единствена причина - ползвали са се с огромен авторитет и от там с власт - да им посегне някой означавало да изправи цялото общество срещу себе си) А, че авторитетът е власт - не съм го измислил аз както споменах, аз само го споделям - други по-умни са го констатирали. Иначе, това че някое мекере, за някоя и друга година е успяло да дерибейства над 5-6000, може би, мъртви души не означава, че има власт. Такива случаи е имало и ще има.
И Човек, не е задължително да ми вярваш.smiling smiley И, това съвсем произволно, ако искаш да разбереш, кой в България има някаква реална власт виж, чий авторитет, без какъвто и да е повод, без някого да е предизвикал, се опитват да съсипят...
Re: Цикълът при жилищните имоти. Къде се намираме?
18-12-2007 - 03:09:40
[www.buyafarm.com]

Goro,ето ти някои при нас в илиноис.но тук са по скъпи.
щати като алабама,мисисипи,луизиана,както и ъпстате ну иорк са по евтини.
да не говориме за щати като невада и уаиоминг,но там не става за агрономия,само за животновъдство.
както и повечето ферми в този сайт се продават със семейни къщи и фермерски постройки.
Re: Цикълът при жилищните имоти. Къде се намираме?
18-12-2007 - 05:17:46

Горо,

ето ти тук има и само земя без постройки и много избор.има и по 250$ на ейкър,което е по 65$ на декар.
в бг май дори и селскостопанските земи са надценени.виж това не го знаех

[www.landandranchsales.com]
Re: Цикълът при жилищните имоти. Къде се намираме?
18-12-2007 - 09:50:51
Ами подскажи ми авторитета на коя чиста и свята личност в Бългрия искат да съсипят, защото не знам за такава. Като цяло всички политически авторитети са белязани с неморални (повечето и с незаконни) прояви по време на прехода и срещу всеки може да има обосновани нападки.
Относно властта говорим за едно и също, само дето ти спираш до едно ниво - направило мекерето пари. А аз продължавам малко по-натам - след като ги направи за да ги запази трябва да влезе във властта - ако има авторитет лично, ако няма - чрез личност, която има авторитет.
За Александър - ами той доколкото си спомням той не е бил беден, а хората, които не са признали неговата власт не са си запазвали богатствотоsmiling smiley
Re: Цикълът при жилищните имоти. Къде се намираме?
18-12-2007 - 13:13:09
Нема страшно кат зациклим тук , отиваме там [www.investor.bg]
Re: Цикълът при жилищните имоти. Къде се намираме?
18-12-2007 - 14:39:47
До Асен,
Благодаря за линковете Асене.

До Човек
Ех, Човек, явно си млад!
Не за Александър, за Диоген ми беше думата, а той не бил богат. Да ти припомня накратко историята.
Докато всички се редели да видят Александър, Диоген си останал в "бъчвата", та се наложило Александър да се "нареди" да види Диоген. И попитал:
- Какво мога аз Александър, да направя за Диоген?
- Да се дръпнеш, че ми скриваш слънцето.
- Ако не бях Александър щях да искам да съм Диоген.

Та помисли, имал ли е власт Диоген бедняка, па макар и чрез пълководеца Александър. Аз казвам, че е имал.

Сега за Алескандър. Александър освен богатсво, наследил и авторитет - от баща си, и да не забравяме, че наставник му бил Аристотел. Когато загубил автиритета си, макар че продължавал да бъде безумно богат загубил не само властта си но и живота си...

И виж сега ти какво ми пишеш:
" Относно властта говорим за едно и също, само дето ти спираш до едно ниво - направило мекерето пари. А аз продължавам малко по-натам - след като ги направи за да ги запази трябва да влезе във властта - ако има авторитет лично, ако няма - чрез личност, която има авторитет."
Как така говорим едно и също? Ти казваш, че с пари може да се купи авторитет - аз казвам че не може! Та нали който авторитет се продаде за пари - престава да бъде авторитет! Не ми се занимава да ти пиша примери. За съжаление у нас мнозина така мислят, че с пари всичко се купува - дори авторитет и власт, и това ни е трагедията. Не знам дали затова е виновен крайния неолиберализъм доминиращ като политическа идеология по света.
Безвластието у нас днес е такова, че някои мекерета, като си преперат парите и като се спасят от присъдъта на закона си въобразяват, че са се спасили от съда въобще. Те дори не подозират, че присъдите налагани от писаните закони са много меки и биха били щастливи, ако бъдат принудени да "платят" само тях. Има обаче много по строги присъди, на неписаните закони, на обичайното право, на морала. И те са не само по строги те са неотменими - винаги се изпълняват. Ненапразно у нас и не само, като се залюбели двама млади семействата им най-напред се интересували от рода на другия - да се сродиш с опозорен род означавало да се опозориш... Имането и то роля играе но втора.
Не ми се дават примери, нито нравоучителства. Ти сам се огледай. Добри Желязков, имотен човек, бил "Фабрикаджията", но други чорбаджии били "изедници". В наше време "борците" само за няколко години станаха "мутри". И не ми разправяй, че може да се размени авторитет за пари - може само да се изгуби!
За присъдите. Вярно, някои мислят, че им се е разминало, други се отърваха леко, много леко - ний всички сме смъртни - изпозастреляха се или ги разстреляха - останалата част от присъдата им ще я плащат децата им или родата им - все едно е...
Re: Цикълът при жилищните имоти. Къде се намираме?
18-12-2007 - 19:09:20
goro, ти всъщност си идеалист - вярваш в Личността, която не може да бъде покварена от пари и власт. Радвам се за теб и не ми се иска да споря, за да не ти разваля хармонията.
Искрено се надявам правия да си ти, но недей да се опитваш да ме убеждаваш.
Re: Цикълът при жилищните имоти. Къде се намираме?
18-12-2007 - 23:51:09
До Човек,
Не става въпрос за мен нито в нещо те убеждавам. Не е и възможно. Да се върнем на темата.
Желая ти успех!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход