Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените и броя на жилища в София

Публикувано от 4ovek 
Re: с твоите камъни по твоята глава
21-12-2005 - 12:25:42
Тинки, поради липса на достоверна изходна информация няма да прилагам математически модел, а ще направя прогноза по метода "боц" smiling smiley много популярен статистически метод :}

На всеки 15 човека в повече ще се падат по три нови жиища - едно за оня, дето ще си купи (+половинката = двама), и две за рентиери, в които ще живеят по 5 души = 10. Останалите трима ще се сгъчкат при роднини или при приятели във вече наети жилища. Стават 2 + 10 + 3 = 15.

Така харсва ли ти? smiling smiley
Re: 4ovek
21-12-2005 - 12:28:59
А има и трета страна - това води до подобряване на някой сектори, които преди са били нерентабилни, до нови работни места и т.н.
Във всяко едно общество работникът получава точно толкова пари колкото са му необходими за нещата от първа необходимост. Разликата е в товма какво точно включва първата необходимост - в едни е само храна, в други + кола , къща и почивка. Други филми няма - ако живееш в САЩ и взимаш висока заплата - разходитие са ти също високи - не можеш да си позволиш да живееш в гето, не може да караш таратайка и т.н.
Re: с твоите камъни по твоята глава
21-12-2005 - 12:58:28
Тинки ако знаеш със сигурност отговорът на този въпрос може спокойно да си подадеш молба за напускане. Няма да ти се налага д аработиш цял животsmiling smiley
За мне едно е ясно - има желания за още 5 жилища - за да не се гъчкат. И ако по някакъв начин се появят средства у тези хора, те ще ги дадат точно затова, а не за екскурзия до ТАйланд, чисто нова кола и т.н. Примерно ти ако спечелиш от тотото1млн. е много вероятно да купиш жилище, макар да ти се струва неизгодно за момента. А може и две да си купиш с цел да осигуриш на детето някакъв старт в живота и след това ще ги харчиш за други неща.
Анонимен потребител
Re: с твоите камъни по твоята глава
21-12-2005 - 13:16:49
Харесва ми. Ти както го сметна пак 1 + 2 = 3 нови жилища са необходими, а не 5.
Анонимен потребител
Re: с твоите камъни по твоята глава
21-12-2005 - 13:19:28
Много точно го каза. Мераклии има, ама мераците поне засега минават само през 1 милион от тотото smiling smiley
Не ми харесваsmiling smiley
21-12-2005 - 13:21:31
Много е оптимистично. Всъщност мисля, че може би по-реалното е не повече от 1 то 5smiling smiley А не 3 от 5. Рентиерът ще е един, а не двамаsmiling smiley
Re: с твоите камъни по твоята глава
21-12-2005 - 13:23:38
А преди няколко години и мераклии нямашеsmiling smiley Всяко нещо по реда си.
Значи ако има икономически напредък ще се усети много силно в сектора на НИ. С това съгласен ли сиsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: с твоите камъни по твоята глава
21-12-2005 - 13:25:00
Точно така. Има една група, която има желание и най-важното възможност да си купи жилище. Въпросът е че след като се закупи жилище съответния човек балабар с цялото си семейство излиза от тази група. Въпросът е дали тази група може да се съхранява като бройка или не. Защото ако бройката и започне да пада, а строителството продължава в един момент няма кой да купува.
Анонимен потребител
Re: с твоите камъни по твоята глава
21-12-2005 - 13:34:36
съглесен съм че ще се усети но с "много силно" не съм съгласен.

Образно казано имаш 3 вида хора
1) тези на хляб и сол - при тях първо ще се мине през ядене на сирене и салам после към покупка на недвижим имот
2) хора които не са мислили за насъщния, но парите не са им стигали за имот - те ще влязат на пазара
3) онези с джиповете - ами те ще си дадат парите за нови джипове не за имоти.

Т.е. според мен напредъка при НИ ще е по слаб от този на цялата икономика. Че ще има ще има естествено, но темпа ще е по слаб
Re: с твоите камъни по твоята глава
21-12-2005 - 13:47:25
ТУк вече е въпрос на оптимизъм и песимизъмsmiling smiley .
Аз съм оптимист и вярвам, че ще има нови попълнения. Има още доста народ дето получават ниски за квалификацията и позицията доходи. А нещата едно по едно ще се наредят.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход