Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!

Публикувано от Продавач 
Анонимен потребител
Re: с кока - кола или с банките по-удачно да сравняваме?
19-06-2007 - 09:36:26
Банките тази такса вече взеха да я махат - ето ти тема за размисъл. Даже гледам напоследък и с "бонбонки" черпят smiling smiley
Re: с кока - кола или с банките по-удачно да сравняваме?
19-06-2007 - 10:11:18
Продавач , Продавач това е все едно да отида да си купя диван и да ми кажат дай 5 лева да видиш какво ще ти предложа , пък ако го купиш ще ти приспадна тия 5 лева . Замислете се малко как да спечелите повече клиенти , а не как да издоите тези които идват .
Re: част е
19-06-2007 - 10:11:57
Длъжна съм само на тези, които са ми платили. Докато не видя пари, на никого за нищо не съм длъжна. Капиш?
Re: sad smiley
19-06-2007 - 10:17:57
Хайде давай други примери, при които да не сме субективниsmiling smiley
Примерно качествените тонколони не се продават в супермаркетите, но магазините с професионалисти имат много по-малко клиенти. АЗ също не бих си купил от качествените - просто не разбирам от това. Ще отида и ще купя евтиния боклук от големия магазин, като някой с табелка "консултант" ще ми обяснява зазубрените три изречения за съответния продукт.
Перведено за твоя бранш ти ще можеш да се конкурираш с Капитала само при работа с професионалисти, които са много малък дял от пазара. Единстевно професионалистът може да оцени качествената услуга.
Големите посреднически фирми ще работят по работещи в други държави модели, въпреки , че няма да работят така ефективно у нас. Всъщност на теб шанса ти е точно това, че НЕ РАБОТЯТ ДОБРЕ УНИФИЦИРАНИТЕ МОДЕЛИ. И имай предвид, че в една голяма международна фирма не се толерира промяна на системата и рационализации по инициатива на служителите.
На мен шанса ми е също, че не работи добре в момента модела в строителното предприемачество, който се прилага в другите държави.
Виж какво става с банките - услугите им стават все по-отвратителни с все по-голямото им уедряване. И въпреки, че действат много тромаво големите банки поглъщат по-малките, че и помежду си се поглъщат.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
19-06-2007 - 10:19:04
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> от цялата работа пропусна да кажеш че в 50% от
> случайте ти също виждаш апартамента за първи път и
> той е "леко" по-различен от очакваното.
>
> Опитвам се да обясня просто и ясно.
> 1) Идва продавача и иска да му продавате имота.
> Какво включва това:
> - реклама
> - намиране на потенциални купувачи
> Какво очаква той от вас - да му заведете човек,
> който е готов да купи имота му. За това той ви
> плаща комисиона.
> 2) ОБАЧЕ, вие искате такса за да покажете имота
> му. Теоретично с това вие "отблъсквате"
> евентуалните купувачи. Е как тогава изпълнявате
> задълженията си към продавача?
>
> Всички знаем, че в крайна сметка купувача плаща
> всичко. За един купувач дали ще плати за един имот
> 60000 или 61500 няма голяма разлика - той си казва
> " абе харесва ми, няма друго по-хубаво" и т.н. В
> неговите мисли той дава парите за имот. Обаче ако
> на този купувач му кажеш имота е 60000 и дай ми на
> мене още 1500 той тръгва да се цупи защото си
> казва - "абе аз звъннах едно телефонче, заведоха
> ме и айде - давай 1500".
>
> Та затова идеята ми е като пускате имоти да си
> калкулирате всичко в цената - включително и
> туристите. След което за това дето сте пуснали
> реклама - не искате пари от купувачите. Ако
> купувача обаче иска освен да види имота и примерно
> допълнително да му направите проверки за тежести,
> да му изготвите предварителен договор и т.н. - ще
> си плати.
>
> Виждаш ли - при моята схема даже може и повече
> пари да прибереш - веднъж си си го калкулирала в
> цената веднъж минава и като допълнителна услуга
> към купувача. Работата е че при моя вариант няма
> да спорим по форумите - ти рекламираш и водиш
> клиенти (продавача плаща - той това ти е
> възложил), купувача за "гледане" не ти дължи нищо,
> обаче ако реши да ползва твоите услуги вместо на
> адвокат или нотариус - плаща си.



Абсолютно са ти погрешни разсъжденията, защото не вземаш предвид това, че продавачът също иска да му водиш ПОТЕНЦИАЛНИ КЛИЕНТИ, а не екскурзианти, таксата огледи не може да отблъсне потенциален клиент. Тя отблъсква екскурзиантите.

Що си мислиш, че ако си продавач страшно ще ти хареса от сутрин до вечер да ти се влачи всякаква паплач, дето много и се иска и тя нов апартамент да има, ама хабер няма с кви пари, на жена си не е казал и изобщо ходи по огледи, ей тъй- само да си помечтае и да се отърка малко в голямата далавера с недвижимите имоти, дето толкоз много я обсъждат медиите.
Анонимен потребител
Re: част е
19-06-2007 - 10:20:51
Не.

Не ми е ясно как ако купувачите не искат да ти плащат за да ги заведеш на място ще си изпълниш задължението към продавача да му водиш клинети.

Ами той продавача ще каже - има клиенти пък вие не ми го водите. Ами каква работа вършите тогава за мене.?Аз за какво ви плащам комисиона?

Ти в договора си с продавача имаш ли клауза че ще му водиш само купувачи които са съгласни да ти платят?
Re: част е
19-06-2007 - 10:33:27
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Не.
>
> Не ми е ясно как ако купувачите не искат да ти
> плащат за да ги заведеш на място ще си изпълниш
> задължението към продавача да му водиш клинети.
>
> Ами той продавача ще каже - има клиенти пък вие не
> ми го водите. Ами каква работа вършите тогава за
> мене.?Аз за какво ви плащам комисиона?
>
> Ти в договора си с продавача имаш ли клауза че ще
> му водиш само купувачи които са съгласни да ти
> платят?

Явно се налага повечко да се обяснява. Докато продавачите не сключват писмени договори с 1 /една/ агенция и, за да не се минат миткосват от агенция на агенция и едновременно с това сами си пускат обяви във всички възможни електронни и печатни издания, не съм му длъжна С НИ-ЩО. Мога даже изобщо да не погледна имота, ако искам. Ако искам мога да го погледна и да му заведа потенциални купувачи. Освен това и имота му ще бъде така заснет и пуснат в интернет и информацията ще бъде така предствена, че и да се скъсаш да не можеш без мен да разбереш за кой имот става дума. Сега разбра ли защо е така?

Защото самите продавачи и купувачи се мислите за големи тарикати и самите вие налагате липсата на правила.

Докато вие смятате, че нямате никакви задължения към нас, и ние ще считаме, че нямаме никакви задължения към вас.

Щото хем, хем не може. Нали така!? winking smiley
Re: как е с банките - прилики и разлики
19-06-2007 - 10:33:32
Е да де. Я направи банка. Или кандидатствай за високоплатена работа там и им кажи, че имаш сташни идеи как да им промениш системата за да стане по-ефективна.
Нали точно затов иде реч - ако пазарът приеме такса оглед, няма да е необходим професионалист, който да работи ефективно като минимизира разходите по "туристите". Ще е достатъчно да сложиш човекоподобна маймуна, която да знае пътя до обекта. Професионалистът-анализатор отива на социални помощиsmiling smiley
Re: част е
19-06-2007 - 10:36:06
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Не.
>
> Не ми е ясно как ако купувачите не искат да ти
> плащат за да ги заведеш на място ще си изпълниш
> задължението към продавача да му водиш клинети.

Разбира се ,че ще си го изпълня.Като отсвиря авантаджиите,остават свесните,плюс колегите,които търсят за истински купувачи.

> Ами той продавача ще каже - има клиенти пък вие не
> ми го водите. Ами каква работа вършите тогава за
> мене.?Аз за какво ви плащам комисиона?

Защо все гледаш в паницата на продавача?Май не можеш да извадиш свесен аргумент в защита на стисналъка си и изведнаж се явяваш защитник на другата страна.

> Ти в договора си с продавача имаш ли клауза че ще
> му водиш само купувачи които са съгласни да ти
> платят?


:} :} :}
Анонимен потребител
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
19-06-2007 - 10:39:28
За да се осъществи оглед трябват две страни - един който продава и друг който купува. Ако има "екскурзианти" то т.к. те все пак гледат някакви имоти значи има и имоти "туристически атракции". Опитвам се да ти обясня че както има купувач гледал 100 имота и не купил нищо, така трябва да има и имот гледан 100 пъти и некупен.

Защо смяташ че проблема е в купувачите, а не в имота?

Не смятам че разсъжденията ми са погрешни. Според мен на хората трябва така да им се вземат парите, че те да са доволни. Пример: две таксита - едното кара на 46 стотинки, другото на 49. Човек инстинктивно избира това на 46 стотинки. Финално сметката да кажем 6.20-6.40 лева. Вадиш 7 лева плащаш и си доволен. Реално погледнато сметката с другото такси ще ти е излязла 6.60-6.80 и пак си щял да дадеш 7 лева. ама в първия случай си доволен - просто така е устроен човек. Затова ти казвам по лесно се "преглъща" да дадеш 61500 за имот отколкото 60000 за имот и 1500 за "водене" до него.

За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.