Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПАНЕЛА - ами това е най-хубавото животно!

Публикувано от ivo107 
Re: ПАНЕЛА - ами това е най-хубавото животно!
12-06-2007 - 13:17:01
Все тая, целия район е отписан за мен. Скоро съвсем нищо няма да остане от зеленината, доколкото я има още, паркирането вече е жесток проблем, пренаселването също. Че то дори Южния парк е пълен с селяндури паркирали си колите в средата на парка на самите алеи, а бройката хора на квадратен метър вече е такава че не може и дума да става за почивка.
За мен всички престижни райони са вече в процес на или са станали гета с всички обичайни белези - липса на зеленина и пространства, на места за паркиране, изнервени шофьори и шумни съседи, липса на места за игра на децата (детски площадки, просторни ненатоварени улички), задръствания във всички посоки и т.н. Моето мнение е че до няколко години хората ще усетят че са прекарани и ще гледат да избягат. Извода е - ако искате да купите жилище което да запази или качва стоиността си - изключете престижните квартали (особено тези около Южния парк и бул. България) от списъка си smiling smiley
Re: ПАНЕЛА - ами това е най-хубавото животно!
12-06-2007 - 14:17:08

Винаги ме е интересувало какво точно различава немския панел от обикновените панели.И как точно са се строели.И все ми се струва,че в София има прекалено малко немски панели и много хора бъркат панелите от 68-70 г. ,строени за Универсиадата с немски.Аз лично съм виждала немски панели в Надежда-4,блокове с номерация май беше 401-405 на ул.Христо Силянов,те са 4-етажни,без асансьор,с три входа и със стени дебели 40 см,с красива декоративна мазилка,която си стои добре и днес.Та тези блокчета наподобяват на външен вид изключително много но тухлените и са строени преди 68 г.Ще бъде интересно някой,ако знае нещо по вече по въпроса въобще за немските панели да пише.
Re: ПАНЕЛА - ами това е най-хубавото животно!
12-06-2007 - 14:41:46
Боби....Боби,

Да не те е нервирала жената днес :}

Та...като Южни Райони е бъдещето гето на София....би ли ни "светнал" на къде да насочим кръгозора confused smiley

Между другото - да не се отклоняваме от темата --> темата е относно панела, а не локацията (даже вече стигнахме до там да разберем кой е истински и фалшив "немски" панел, ако така може да се каже) :ami:

Поздрави,

smoking smiley
Re: ПАНЕЛА - ами това е най-хубавото животно!
12-06-2007 - 14:54:48
Здравей ася_92,

Според мен:

1. има няколко (или поне 2-3 ) типа немски панел

2. не е задължително панела да е дебел

3. нарича се по скоро "немски" заради технологията на строене,проекта и разполагането на трегерите

Това според мен, де.... moody smiley

Някой който е раждан преди "повече зими" може да знае повече :]

Поздрави,

smoking smiley
Re: ПАНЕЛА - ами това е най-хубавото животно!
12-06-2007 - 14:56:24
Не знам smiling smiley
Моето предположение е - южните склонове на Стара планина, западно от Нови Искър и по протежение на Цариградското след Лозен и Сливница след Божурище.
Пък какво ще стане - ще видим.
Re: ПАНЕЛА - ами това е най-хубавото животно!
12-06-2007 - 15:03:40
Боби,

Видял ли си колко предприятия има там? Ами "пушливите коминчета" на Кремиковци?

За Цариградското след Лозен --> определено "за"...но не много на далече след Лозен че там те чака липса на вода и гладните ромски братлета

А относно Сливница.......тц-тц-тц.....много я разрасна тази София бре... clap:

Поздрави,

smoking smiley
Re: ПАНЕЛА - ами това е най-хубавото животно!
12-06-2007 - 15:06:31
Не самата Сливница а пътя след Божурище. То там има една купчина хипермаркети и офиси - след тях, по същия начин като Цариградското след Метро.
А за предприятията - аз не знам за нито едно на запад от Нови Искър, Кремиковци е доста на изток оттам.
А да - евентуално и покрай новата магистрала Люлин.
Re: ПАНЕЛА - ами това е най-хубавото животно!
12-06-2007 - 15:18:17
Здравей Боби,

Явно са ти на сърце хората с пари за къщи - а те са малко.Малко ми е трудно да си представя следната обява:

"продавам 2стаен, ново строителство, без ТЕЦ, на левия хълм на Драгичево, около блока има прекрасни поляни с челядинка" :}

Според мен бъдещето е РЕДОВИТЕ ХИБРИДИ (апартамент-къща с малък двор)( не като днешните от затворен тип) ами в редица със собстена полянка на входа 20-30кв.м; отделени с метално-жив плет един от друг.Хем къща, ама не съвсем....ама и не даваш пари като за къща...... лошото е че нашите инвеститори са като "коне с капаци", гледат печалбата, а не и удобството и приемливостта на офертите

Та това от мен....

Поздрави,

smoking smiley
Re: ПАНЕЛА - ами това е най-хубавото животно!
12-06-2007 - 15:21:59
Да, по сърце са ми, защото и аз строя къща smiling smiley
Но мисълта ми беше друга. София в момента е 2 милиона и се очаква да стане 3 милиона в следващите 10 години. А вече е пренаселена, особено в кварталите смятани за престижни до момента. Така че ще има два едновременни процеса - настаняване на новодошли - първоначално под наем някъде, и бягство на по-"стари" софиянци към по-просторни места. И двете ще доведат до разширяване на града и то сериозно. Това са посоките на разширение според мен.
Re: ПАНЕЛА - ами това е най-хубавото животно!
27-06-2007 - 16:53:53
Жилаво животно си е това панелката,особено,ако е добра.Всичко друго е внушение .Даже ЕПК-то не е по здраво.Итонга не го коментирам,още никой не е живял над 6г.в итонг,а в панелки си живеят чудничко от50г.И помещенията ти и разпределенията ти истински.А и като гледам качеството на новите червени тухли-бягаааааааай!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход