Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвременното строителство

Публикувано от greenbul 
Re: Съвременното строителство
16-05-2007 - 16:33:06
При вас проблемите са че изменяте проекта. Ако по проект е с мазета няма разправия с екзекутиви. А с основи тип стъпка май вече рядко се строи. За кооперации се ползва фундаментна плоча, а за къщи - ивични основи, които са и стени. Вярно е че котата на фундиране не винаги е еднаква. Но в повечето случаи се оказва, че тя е доста дълбока и без мазе. Тогава защо да го нямам. Разбира се зависи къде строите.
Re: Съвременното строителство
16-05-2007 - 17:45:14
А не беше ли по-добре да не правиш обратно засипване, но да не правиш и изолации - ако имаш късмет нямада се наводнява и ще го полваш, ако нямаш - поне ще си спестил парите за обратно засипване...
Re: Съвременното строителство
16-05-2007 - 18:07:04
Да де, ама ако нямам късмет, трябва да открия къпалня...
А веднъж като почне да ти влиза влагата по стените при вече вдигнат нулев цикъл, ти най-добре знаеш, че нещата нямат трайно оправяне, става скъпо, трудоемко временно закрепване на положението и така до следващия голям дъжд или порой... Такива драми гледах напоследък.... Водата под напор избива от стената, те мажат с алхимии отвътре ставали на мембрана. Мембраната, която са намазали вчера се надула като балон на другата стена и те зидат на 5 см пред нея зид, да я държи, представяш ли си , няма такива тапанари, просто уникално безхаберие...
Накрая се изкопа дълбок кладенец, сложи се БИБО и се купи ЮПС че като спре тока да не спира... И продадоха къщата по интернет. Приятелчето тържествено се зарече никога повече да не слуша жена си как искала да живее в Драгалевци.... Цирк!
Re: Съвременното строителство
17-05-2007 - 14:17:39
Здравейте всички,

Отдавна не бях писал но тук темата по квадратурата на апартаментите ме впечатли.Тъй като много се изговори и написа,какви ли не Питагорови формули се изредиха за изчисление на кубатура,какви ли проекции на жилище не се споменаха, мисля и аз да дам своето мнение.Нека го формулираме така:

1.Който е решил да купува първо да отиде в един училищен двор с колчета и тебешир.Ако например е решил да купува 80кв.м, нека ги разчертае и да види аджиба как нагледно представляват 80кв.м.После да раздели основния квадрат на желани по-малки квадрати, та като му кажат това е 12кв.м окото вече да ги е виждало :}

2. Хората по цял свят живеят в квадрати и правоъгълници, всяка друга форма според мен си е страдание - кръг,ромб,полумесец,тиквеноъгълник и т.н

3. Къде да живеем? - ами на тихо,зелено,близко и просторно място.Ако има поне 3 от 4те не се замисляй

4. Хубавото или по-хубавото - ами аз съм за хубавото (не за "по-хубавото"winking smiley."По-хубавото" означава повече пари,от там кредит, от там един 35-40 годишен човек става роб до пенсия.Хорааааааааааааааааа,...... живота не ви е 4 стени ........ запазете пари да видите България, да видите света..... така или иначе който се е родил, той не е умрял...... ама поне съберете "спомени на тая ваша "душа". В този контекст си спомням култовата филмова фраза на Тодор Колев - "От 9 до 5...от 9 до 5... всеки ден....Не,мерси!" smoking smiley

5. Иначе ако остане някой лев - една 50кв.м виличка до 70км от София си е перфект.Както казва един мой приятел - "да разбереш че си жив..."

Та това е от мен... smoking smiley ....и доскоро

Поздрави



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-05-17 14:21 от ivo107.
Re: Съвременното строителство
05-06-2007 - 15:26:44
Колко хубаво си го казал, Иво107 smiling smiley
Re: Съвременното строителство
05-06-2007 - 15:45:56
ivo107
чЕкай сеги. нали гледа преди време едно филмче на карбовски за циганските гробници. Много наши Ора си мислят че ке живеят вечно или ке си вземат апартамента и колата у гробищата....
Re: Съвременното строителство
08-06-2007 - 12:44:16
Здравей Оноре...и мерси

Здравей Хуба-Буба,

Така си е! smiling smiley

В този ред на мисли има и такива на които им се живее БЪРЗО.Както в един македонски филм го каза един от актьорите "Биди Куршума"

Много Вистинско нали,

Поздрави,



Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход