Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвременното строителство

Публикувано от greenbul 
Съвременното строителство
09-05-2007 - 21:34:42
Гледам го този сайт и не мога да се начудя на хорската глупост. Бе какви двустайни апартаменти, ще падна от смях. Една стаичка и кухня се обявява за двустаен апартамент състоящ се от стая и хол с кухненски бокс. Скоро обявите ще бъдат нещо от сорта:

Едностайно ателие 25 кв. Състоящо се от тераса 15кв. и обширен хол от 10 кв. с кухненски бокс и тоалетна чиния в ъгъла. Предава се на ниво червена тухла с пусков срок 17 октомври 2017 година. цена 120 000 евро, само за клиенти на агенцията, готови да платят 25 процента комисионна. Заб: Цената е без ДДС.

А какъв е профила на купувача – 28-35 години, бачка в някоя фирмичка и се надява да спаси душата си. Да ама не - сами се превръщат в крепостни селяни, като взимат заеми от банки за тези клозети, които сега се наричат апартаменти. Защо крепостни селяни, ами много просто, припомнете си средновековния принцип – който владее земята, владее и хората върху нея.
Ето ви още нещо за размисъл: обявявам награда за този които намери скица на апартамент в която има детско креватче.
Re: Съвременното строителство
09-05-2007 - 22:38:13
Hallo,greenbul,
много ме развесели.
За съжаление си прав.
Re: Съвременното строителство
10-05-2007 - 10:56:45
Лаура, написано с чувство за хумор, но и с много ирония. И е тъжно до трагично. Гледах преди месец апартамент в Младост 1а - ул. Ана Ахматова. Обявен 88 кв.м. Представител на продавача - нафукано 25-ина годишно момче. Цена 70000 евро. Без довършителни работи.Меря стаите, сумирам - 52 кв.м. Сервизно помещение, мокро помещение, коридорче - общо 16 кв. м. Отстояние от съседния блок - 8 м. Тръгвам си замаян. На другия ден брокерката, която явно беше близка с продавача ми се обажда, че са склонни нда намалят с 10000, ако купя веднага. Във форума Направи сам пишат хора с по две деца / разнополови /, закупили ново строителство - стая и хол. И искат съвет за преустройство. И Хората от форума им предлагат варианти. Само за да не ги накърня, не запитах - хора, че вие нямате санитарните 16 куб.м. на човек, как мислите да живеете ? Да не говорим за перспективи. Тази лудница ще спре ли ?
Re: Съвременното строителство
10-05-2007 - 18:22:14
а аз намирам само скици с детски креватчета, детски масички и столчета, детски канапенца, детски хладилничета и детски печки и перални.
то по магазините няма чак такъв избор от малогабаритни мебели и уреди но до 2017, когато строежа е готов, сигурно ще пуснат!

чудя се защо не строят нещо и за възрастни!
Re: Съвременното строителство
11-05-2007 - 14:29:26
Напоследък гледам хита е и без антре - влизаш направо в хола и кухнята срещу теб - ако не си си измил чиниите, грозна гледка те чака още от врата. Пържиш риба и палтото ти се умирисва. Детето ти лази в хола и бърше пода в уж "антрето". Кой изобщо ги проектира тези жилища и купуват ли се, се чудя moody smiley:
Re: Съвременното строителство
11-05-2007 - 15:57:20
Kогато чета за тази разлика в квадратурата, има нещо. което не ми е ясно.В нотар.акт на апартамента ми, купен преди 12 год.,фигурира квадратура,която почти се покрива с чистата площ - с малка разлика.Естествено има и общи площи, но все пак разликата изобщо не е така драстична.
Как се получава така,че при новите апартаменти тази разлика е толкова голяма - както пише например Justy.А и много други хора споделят това мнение.
Или моят строител се е объркал.
Или въпросът ми е тъп?
Re: Съвременното строителство
11-05-2007 - 16:45:18
Viko,

По повод антретата - имаше навремето една разпалена дискусия на тема "преход тип Моника" smiling smiley (пояснявам, апартамента на Моника от сериала "Приятели", при който от входната врата направо си в голямото помещение антре-хол-кухня-трапезария-коридор и през него се влиза в банята и спалните), в която много участници изразиха мнение, че антретата и коридорите били "излишна загуба на квадратура, която плащаш, пък не ти трябва" smiling smiley

линк: [forum.imoti.net]

Лично аз смятам, че това е архитектурна недомислица, но....

Купуват ги, и още как! И даже си ги харесват хората.

Ами това е стимул за теб да не си оставяш чиниите неизмити smiling smiley - виж Моника кава къщовница е, няма такива неща при нея smiling smiley
Re: Съвременното строителство
12-05-2007 - 01:43:04
Quote

Kогато чета за тази разлика в квадратурата, има нещо. което не ми е ясно.В нотар.акт на апартамента ми, купен преди 12 год.,фигурира квадратура,която почти се покрива с чистата площ - с малка разлика.Естествено има и общи площи, но все пак разликата изобщо не е така драстична.

в нотариалния акт общите площи фигурират само като процент от парцела, т.е. ако ти продават апартамент 100 м2 застроена площ и ти треснат 20 квадрата общи площи, тях няма да ги пише в нот. акт - ще ти пише "100 кв.м + Х % идеални части от прилежащия парцел"

Quote

Как се получава така,че при новите апартаменти тази разлика е толкова голяма - както пише например Justy.А и много други хора споделят това мнение.

разликата между квадратурите на соц строителството и новото строителство е заради това че преди 20 години (мисля) са променили закона за това как се изчислява площа - преди стени и тераси не са влизали в площа, а сега по закон влизат. Не си спомням как беше точно, но нещо от рода:

* терасите влизат с цялата си квадратура
* стените към съседите с 50%
* външни стени с прозорци - 100%
* външни стени без прозорци - не се включват

точната схема няма значение (потърси я някъде в нета) - важното е че по новата схема към площа на апартамента ти се броят и части от стени и тераси, т.е. ти реално го губиш това пространство
Re: Съвременното строителство
12-05-2007 - 05:35:18
Общите части са една от уловките. Първо ги дават като м2, а след това по документ в %.
Трудно можеш да разбереш за какво точно става дума, но това явно е целта.
Изчисляването на застроената полощ е.... :ami:

Преди Нова година огледах ново строителство и от всичко най ме изуми ,когато един и същи апартамант ми го предложиха от две фирми с различни общи части и цени ,разбира се. :}
Re: Съвременното строителство
12-05-2007 - 09:30:26
Az da se obadia kato uchastnik v diskusiata za "prehoda". Tam vaprosat ne beshe tochno v antretata, az si imam antre.
Vaprosat e kakto beshe spomenato tuk, che prinudeni ot veche naistina, ama NAISTINA shantavite tseni (i tova ot "optimist" po otnoshenie na tsenite kato men) horata se gachkat v miniatiurni zhilishta i se chudiat s kakvo da napraviat kompromisi - da spestiat ot koridor kato imat prehoden hol, da smaliat "spalniata" do koridor i da spiat v hamak, da "usvoiat" (tova mnogo go mrazia) terasa i da si napraviat tam kuhnia???
A shto se otnasia do realnata kvadratura - i na panelkite ne e mnogo realna. Apartamenta na roditelite mi e standarten panel 85 m2, no izmeren ot stena do stena pomeshtenie po pomeshtenie e 72 (vsichko s koridorite i servizite), da slozhim i steni i komini i shahti 3-4 m2 i pak se gubi malko. Taka che vinagi sa ni tsakali v kvadraturata, ama sega veche sa nagli!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход