Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Pokupka na pomeshtenie

Публикувано от sikamikaniko 
Pokupka na pomeshtenie
20-04-2007 - 11:51:39
Zdrawejte,

Nqmam opit s nedvijimi imoti, no imam namerenie da kupq magazin s kredit. Za men towa shte bude golqma investiciq i ne iskam da sbyrkam nqkyde.

Molq wi za sywet:
1. Kak da prowerq dali formalno wsi`ko e nared s pomeshtenieto - ne bih iskal da teglq golqm kredit i nakraq da se okaje, che sa me izlygali, pomeshtenieto e ipotekirano ili neshto drugo.
2. Kak da razbera kakwa e srednata cena za lokaciqta - ne sym mnogo dobyr w pregoworite i ne iskam da me natowarqt. Kogato znam srednite ceni shte byda siguren w towa, na kakwa cena da nastoqwam.
3. Ima li standartni nabor ot dokumenti, koito da iziskwam ot sobstwenika, za da se uwerq, che wsichko e ok?

Blagodarq wi za wsqkakwi syweti!
Re: Pokupka na pomeshtenie
20-04-2007 - 11:55:23
Syshto taka, wijdam che spored mnenieto na nqkoi, cenite na imotite shte padat. Dali da chakam ili ne? Towa mislq, che syshto e wajno. Mersi!
Re: Pokupka na pomeshtenie
20-04-2007 - 14:39:46
Здравей, ако си избрал вече банка, искай списък с набора документи, които ще ти изискат. Това което мога да те посъветвам, е да поискаш от строителя копия от нужните за кредит документи + примерен предварителен договор, още преди да подписвате и даваш каквито и да било пари! След което, се консултирай с адвокат по имуществени дела. Той може да ти даде ценни съвети, да провери движението на имоти на продавача и да нанесе промени в предварителния договор, които да защитават твойте права. Най-трудния документ е свидетелството за тежест за 10 години назад! На всичко отгоре им трябват 5 работни дни в нотариата за да го извадят, при положение, че всичко е наред. Добре е да изясниш всичко това преди предварителния договор и да си набавил документите за да нямаш разправии после.

Относно цените се въздържам от прогноза, а цената на локацията е горе долу това което виждаш по обявите..
Успех!
Re: Pokupka na pomeshtenie
21-04-2007 - 23:31:13
ZDraveite,

vaprosa s tejestite ne e truden za reshavane. Vyarno e che se chake nyakolko dni, no tova ne e ot golyamo znachenie. Tryabva da se podade molba v Notariata.

Tryabva sasto da se iziska nova skiza ot obstinata za tochnite granizi na imota. Tova sasto otnema 3 do 5 dena.

Ako ste kupivate magazin, tryabva da se interesuvate dali ima zemya ili samo idealni chasti ot obstata sgrada.
Ako e stara sgrada moje da se okaje mnogo vajno pri eventualno obezstetenie v novo stroitelstvo. Sasto tryabva da se napravi danachna ozenka, koeto moje da stane vednaga.

Kak se kandidatstva za ipotechen kredit?
Koi sa bankite, koito davat dobri lixveni prozenti?
Kakvi dokumenti sa neobxodimi?

Mersi predvaritelno!
Re: Pokupka na pomeshtenie
18-06-2007 - 00:14:41
Zasega sym proveril nqkolko banki. Sredno uslowiqta sa slednite: Lihwa(6-7,5%), Srok(10-30 godini), Vnoski(anyuitetni, s postoqnna glavnica, po izbor), Uchastie na bankata(60-120% ot pazarnata stoinost na imota). Nqkoi banki dori ne iziskwat dokazwane na dohodi. Lichno az mislq da izpolzwam uslugite na brokeri. Ako moga da sym polezen s oshte neshto sym nasreshta.

Towa sys zemqta me pritesnqwa. Dosta ot hubawite magazini na dobri lokacii sa w staro stroitelstwo. Ne bih iskal da wloja pari i sgradata da se sruti, nezawisimo zastrahowkata. Mojete li da mi dadete sywet kakwa sgrada da izbera - gredored, tuhla, panel? Znaete li i kolko e jiwota na izbroenite sgradi? Kakwo obezshtetenie shte polucha za magazina si, ako nqma zemq kym nego pri eventualen stroej?

Blagodarq wi predwaritelno i leka vecher.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход