Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пак за цените или какво се случва в момента

Публикувано от Joan 
Анонимен потребител
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
11-01-2006 - 13:10:43
Че ти колко си искал че "даже и за 35% щях да им го дам"?
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
11-01-2006 - 13:30:27
Да е знаел дядо ти на времето да е купувал ниви около София, които да му ги прибере ТКЗС-то та да не може да ги загуби или продаде в последствиеsmiling smiley
Според мен трябва паметник на колективизацията и национализацията да се издигне. Как съвестно са опазили да може внуците да продават на високи цениsmiling smiley
Бас хващам, че 99% от сегашните собственици на хубави имоти нямаше да ги имат ако България беше от другата страна на желязната завесаsmiling smiley одавна да са ги пропилели.
Петров
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
11-01-2006 - 13:53:10
Искал съм и повече -40% дори, но бях съгласен да взема 2 мезонета по 200кв/м,който щяха да имат големи тераси.Другото бяха подземни гаражи и и един маломерен 3-стаен.Но се появи задължителния фактор при вземане на важно решение-женско мнение и ........ За другите апартаменти стрителя не се съгласи пък.
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
11-01-2006 - 13:59:21
40% в мезонети с тераси и подземни гаражи е по-малко то 35% по хубавите етажи.
Анонимен потребител
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
11-01-2006 - 14:16:41
направо да им беше поискал 100% и да си стиснете ръцете. Е можеше и с договор за 5 години да ги пуснеш на партерния етаж под наем за офис. Така е най-справедливо.
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
11-01-2006 - 15:29:03
Интересно ми защо не купиш нещо евтино - мутант тристаен за 32-35К евро. в непрестижен район. Има такива оферти за ново.
И ще си взел кредит, който ще обслужваш доста по-леко. И ще имаш и за спестяване.
Има два варианта - нещата в България се развиват добре и съответно цените на имотите са се пивишили. Ако тогава и ти си се развил ще можеш да продадеш този и да си купиш по-добър, защото ще си спестил още някой лев (вмето д аго даваш под формата на месечни вноски). или пък дори и да не продаваш, а да решиш да купиш един за теб, пък мутантът да е за детето да не се мъчи и то с кредити. Ако не ти вървят нещата - поне няма да загубиш жилището.
Ако нещата се развият зле и цените на имотите се сринат загубата от евтиния ще е с по-малка абсолютна стойност.
Анонимен потребител
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
11-01-2006 - 15:47:51
защото не искам да живея в апартамент "мутант".
Още по-малко ми допада варианта, вземи сега нещо, пък после го продай и вземи по-добро и т.н.

Аз искам нещо което да ми хареса и месечната му вноска за заема да не е 2 пъти колкото наема му. Също като взема нещо нямам никакво намерение да го сменям в следващите 20-30 години.
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
11-01-2006 - 16:23:44
А сигурен ли си, че наемите в София след 5години ще са същите като сега?
Не те карам да правиш каквото и да е, просто ми е интересно защо си предприел толкова рискована тактика.
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
11-01-2006 - 17:57:39
Quote

Аз искам нещо което да ми хареса и месечната му вноска за заема да не е 2 пъти колкото наема му

ами 2:1 на мен ми се вижда нормално съотношение

е зависи все пак колко downpayment можеш да си позволиш в началото де, но поне помня , че в некви анализи на ЕЦБ се споменаваше, че средно 1/6 от дохода на човек отива за наем, или ако има ипотека 1/3. Сега може да бъркам дали беше точно 1/6, но съотношението наем : вноска по ипотека, съм почти сигурен че беше 1:2

Все пак наема е завинаги, а ипотеката я изплащаш в един момент (ако нещо не се обърка де)
Имотко
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
12-01-2006 - 00:03:06
Недообезщетения пич с 35-те процента страшно ми хареса. Ще го лапнат големите фирми като топъл хляб, няма що. Е, после какви искате да са цените, при такива собственици в Лозенец или всички стари наистина южни райони.
А Никми имат най-грозните и евтино построени блокове в цяла София, просто нямат равни. Осраха ъгъла на бул."България" и бул."Гоце Делчев", по-горе на бул."България" също, в "Иван Вазов" на хубавото място на "Крайще" и трамвая грозното общежитие също е тяхно, въобще тяхна хубава сграда не съм видял, даже хотелът им на НДК е грозен и евтин.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход