Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Първият фундаментален анализ на цените

Публикувано от Bonita 
Re: Първият фундаментален анализ на цените
26-09-2006 - 13:55:51
жоанке, каква миграция те гони към София. Аз почвам да се замислям дали да не се махам от тук. Дащеря ми е в централно относително сносно училище. Но представи си още нямат учител по математика. Няма кой да ги учи. И доколкото чувам доста училища са така.
И как да има, когато заплатата на учителя е под 300 лв. Ами ако той живее под наем нали се сещаш какво ще му остане. А ако има апартамент ще го даде под наем за 200-250 Е и ще отиде в провинцията за 50Е и ще има повече пари и няма да работи.

Ако това остане така трябва да се местим в провинцията за да може да ходи на училище.

Малоумния ви оптимизъм просто ме удивлява.
Re: Първият фундаментален анализ на цените
26-09-2006 - 14:10:00
Защо си мислиш, че няма дупка? Нали много хора си мислят, че имотите са скъпи, значи има дупка при евтините имотиsmiling smiley
ven
Re: Първият фундаментален анализ на цените
26-09-2006 - 14:21:13
smiling smiley да погледнато от гледна точка дефицит на евтини имоти има дупка да...
Re: Първият фундаментален анализ на цените
26-09-2006 - 15:17:27
По повод миграцията - данни на НСИ за 2005:

механичен прираст на София-столица - 13 962;
следва Бургас с 911
Пловдив с 874
Стара Загора с 308
Варна с 300

от останалите области с положителен мех. прираст са В.Т. и Перник.

Моля да се има предвид, че само за София данните са за града (за общината, всъщност), останалите са по области.

Също така, че тези данни отразяват само регистрираните мигрирали.
Re: Първият фундаментален анализ на цените
26-09-2006 - 15:22:41
За 2004 за София-столица механичният прираст е бил 16 599, за 2003 - 19 136, а за 2002 - 18 181. Данни от "Статистически справочник" на НСИ за съответната година.
Re: Първият фундаментален анализ на цените
26-09-2006 - 16:27:50
И какво, до миналата година имаше балами даскали. От тази май вече понамаляха и има липси. Какво ли ще бъде догодина не ми се мисли.
До вчера може да са идвали, от утре може и да си тръгнат.
Ако няма кой да учи децата ти каде отиваш???
Re: Първият фундаментален анализ на цените
26-09-2006 - 17:32:34
Nacheff,

Хубава статия smiling smiley, обаче коментарите под нея ми бяха най-интересни smiling smiley Май наистина няма нищо ново под слънцето....

Колкото до 1 % просрочени кредити, май е хубаво да знаем каквъ процент е приет за нормален в банковите среди и в други държави с развито ипотечно кредитиране, преди да оценяваме.

1 % много ли е или малко? и защо?
Може би Стефан или Кредитор да кажат нещо....

Преди време имаше подобна тема линк [forum.imoti.net]
Re: Първият фундаментален анализ на цените
27-09-2006 - 09:40:54
Колкото до размерите и населението на софия битуват ГРАНДИОЗНИ МИТОВЕ И ЛЕГЕНДИ!!!

Вчера един колега се изцепи че в София било половината от населението :crazy:

Аз от 6 години правя анализи на пазарни данни и в най-груби сметки София няма повече от 1/4 дял на население, покупки на храни и напитки и т.н., на ГФК също има официални статистики - безплатни.

Само да добавя че тези данни аз ги сравнявам с данни за фирменни продажби и са си абсолютно точни!

Именно тези масови заблуди и манипулации водят до двукрано надценени имоти...
а фирмите подценили пазарите извън София понякога фалират

Само да добавя че Варненци също имат подобни залитания и там също положението с имотите е смешно - критично. Бил съм посредник при продажбата на хотелчета на безценица 2000та година и много добре знам какво се случва сега ...
Re: Първият фундаментален анализ на цените
27-09-2006 - 10:12:35
Ето още един пресен пример за добрите български "мениджъри" и сигурен живот в България.

[news.ibox.bg]


Quote

Капакът на шахтата е откраднат преди години, споделиха съседи. Въпреки сигналите до институциите, никой не се е ангажирал да сложи нов капак, за да се предотвратят инциденти

Re: Първият фундаментален анализ на цените
27-09-2006 - 10:42:34
Kamikadze,

Цитат:

"Аз от 6 години правя анализи на пазарни данни и в най-груби сметки София няма повече от 1/4 дял на население, покупки на храни и напитки и т.н., на ГФК също има официални статистики - безплатни.

Само да добавя че тези данни аз ги сравнявам с данни за фирменни продажби и са си абсолютно точни"

Дял 1/4 от 7,7 милиона (население на България) е 1,9 милиона - за София. А по официални данни София е малко над 1,2 милиона (за 2004 по данни на НСИ). Косвено се потвърждава мнението, че София е около 2 милиона де факто.

Не знам кой е говорил за половината население, това няма как да е вярно. Виж, за Гърция е вярно (почти). Но и ние се движим в тази посока, поне засега.

Ами фактът, че големите вериги направиха магазини и извън София говори, че не подценяват пазара там. Но какво от това? Както сам казваш, има си начини за оценка на размера на пазара и фирмите действат според резултатите от такава оценка.

Пак казвам - не съм говорила за хотелчета или ваканционни имоти - лично аз не съм привърженик на такава покупка нито с цел доход от нея, нито за собствено ползване.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход