Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Първият фундаментален анализ на цените

Публикувано от Bonita 
Re: Първият фундаментален анализ на цените
20-09-2006 - 15:57:50
По скоро ще се срутят стари тухлени сгради отколкото панелки. А това, че са по-опасни дали им намалява цената? Я виж цените на тухла от 1930г. и на панелка и ще видиш, че всъщност сигурността на конструкциите няма винаги пряка връзка с ценитеsmiling smiley
Re: Първият фундаментален анализ на цените
20-09-2006 - 16:06:41
За разлика от теб, аз не се наемам да посоча категорично виновника без да имам определени данни. Може пък да е нещастно стечение на обстоятелствата. Все пак става въпрос за реконструкция на стара сграда и колкото и да си изненадан 100 % гаранция, че всичко ще протече безпроблемно няма, дори и да са спазени всички закони.
Най-безопасно е нищо да не правим и да не се развиваме. Нещо, което теб напълно те удовлетворяваsmiling smiley
Re: Първият фундаментален анализ на цените
20-09-2006 - 16:22:46
Нещо си се объркал. Общо взето аз, Джоан, Боби и т.н. защитаваме тезата, която развиваш за "Съвсем друго си е семеен с две деца, кола на лизинг и ипотека. Такъв си го хванал за топките до пенсионна възраст. Това е и целта на задачата."
Даже бих добавил - смучеш го и след пенсионна възраст, като го заливаш с реклами за да потребява малако на брой нужни и много на брой безполезни стокиsmiling smiley
Разликата ми с Kuku е относно това, че според него Канада е раят на земята, където такова нещо няма - там всеки е богат и свободен, всички доволни и щастливи, на всеки се дава според нуждите (всекиму според потребностите така да се каже), а спожред мен "са ги хванали за топките" и не могат да мръднат и на метър без разрешениеsmiling smiley
Относон свободата - ами Боби е прав горе долу с неговите 90% (даже ми се виждат малко), които не я заслужават. И мога да кажа и причината - не я заслужават, защото не я искат. Защото свободата означава поемене на много отговорности, а повечето хора бягат от отговорността като дявол от тамянsmiling smiley Не така е устроен капитализмът, а така си го искат хората.
Re: Първият фундаментален анализ на цените
20-09-2006 - 16:25:52
Аз не съм коментирал моралната страна на въпроса, големи маси от хора определено така се управляват по-ефективно. Просто е интересно каква част от механизмите в движението на цените са пазарни, и каква - геополитически.
Re: Първият фундаментален анализ на цените
20-09-2006 - 16:32:22
А е ясно че навън са много по-зависими, нали целия модел е измислен там и ние от там си го внасяме. Един приятел скоро се върна от Германия и сподели че всеки път като си дойде вижда как все повече губим качеството си на живот и свободата, наследени от бай Тошо. Тъжно. Говоря разбира се за определени свободи, други ни бяха забранени
Re: Първият фундаментален анализ на цените
20-09-2006 - 16:39:19
Една част са пазарни, друга са геополитическиsmiling smiley
Ако успееш да определиш достатъчно точно съотношението няма да можеш ад си преброиш паритеsmiling smiley Аз лично не се наемам. И не вярвам на никакви прогнози за БЪлгария нито оптимистични, нито песимистични. На мнение съм, че никой не знае какво всъщност ще се случи след като процесите на интеграция с ЕС напреднат.
Re: Първият фундаментален анализ на цените
20-09-2006 - 18:13:32
Хора, моля Ви спрете с този анализ.

Вчера се срути необитаема сграда в центъра на София.
Загинаха две млади жени.
Светла им памет

Някой иска ли да живее в разпадаща се панелка, или предпочита апартамент в разпадаща се стара сграда?

Е има алтернатива-луксозно ново строителство!

А защо мислите, че под луксозната опаковка няма разпадаща се нова сграда?
Re: Първият фундаментален анализ на цените
20-09-2006 - 18:14:11
Pichaga1,

Не е нужно да се извиняваш - няма за какво smiling smiley Просто ми се искаше да чуя и още едно мнение по алтернативите за инвестиране на свободни пари smiling smiley

А иначе съм изцяло съгласна с коментарите ти за "заробването" и защо се прави то. Даже в стари теми сме го наричали "новото крепостничеството". И напълно вярно е, че го внасяме този модел и няма начин да стане различно от там, откъдето го внасяме smiling smiley (е, може би с някои местни особености smiling smiley).

4ovek вече ти каза защо спорим с Куку и другите (когато спорехме, де, вече не спорим, поне аз не споря smiling smiley)

И си е точно в стил "матрицата" - този филм е доста по-умен, отколкото изглежда на повърхността с тъпия екшън.

Само дето не знам защо делиш факторите на "пазарни" и "геополитически". Казваш "Така е устроен капитализмът, че много малко хора могат да бъдат истински свободни, останалите работят от люлка до гроб." - напълно вярно. Обаче пазарът като ик. отношения е характерен за капитализма и щом е така, пазарните фактори са точно тези, които водят до посоченото от теб следствие. Не знам дали бях ясна, беше тежък ден smiling smiley Просто тези два вида фактори са всъщност един и същи вид, според мен smiling smiley
Re: Първият фундаментален анализ на цените
20-09-2006 - 18:20:18
Pichaga1,

Даже бих добавила - май това беше причината за неуспеха на "големия експеримент", наречен социализъм. Явно при него не е било толкова лесно да се управляват масите, разчитайки най-вече на силови методи и политическа принуда.

Друго си е да те стиснат за гушата с икономическа принуда, нали така? smiling smiley И затова и сменяме модела и правим преходи smiling smiley
Re: Първият фундаментален анализ на цените
20-09-2006 - 18:46:17
Не е само принудата, а по-скоро принципа на моркова и тоягата - това което ме дразни е че на големи маси от хора се внушава че нещо е изгодно или модно и всички като овце се юрват да потребяват като луди. А всъщност човек може с толкова малко..накрая всички си отиваме голи и боси.
Явно и моят ден е бил тежък, щом се отплеснах толкова smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход