Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Първият фундаментален анализ на цените

Публикувано от Bonita 
Re: Първият фундаментален анализ на цените
19-09-2006 - 11:07:33
Мисля, че ще се получи - Наблюдател е прав - няма ние да промениим модела в ЕС, а те ще променят нашия.

Не е речено, че трябва да има по-висок доход, за да задлъжнее. Просто ще си задлъжнява пропорционално на дохода. Задлъжнялостта се мери в % спрямо дохода, а не в абсолютна сума. Дали получаваш 100 к годишно, а дължиш от тях 70 к за взети кредити, или получаваш 5 к годишно, а дължиш от тях 3,5 к , все е тая - все си задлъжнял със 70 % от годишния си доход. И все ще трепериш да не те изхвърлят от работа.
Re: Първият фундаментален анализ на цените
19-09-2006 - 11:13:49
С 5к годишно не можеш да си позволиш кредит за къща, нов автомобил, стандарт на живот от който да не можеш да се откажеш- най-много пералня да си купиш. А с една пералня зависим не ставаш, а точно обратното - кредиторът е вътре ако те изгонят.
НЕ става ли въпрос за къща и приличен стандарт на живот - няма заробване.
Re: Първият фундаментален анализ на цените
19-09-2006 - 11:50:37
За наблюдателя
Quote


Хуба Буба, ето тук ще напиша една аксиома, която ще нарека аксиомата на Хуба Буба, а именно:

"Всяко тяло, произведено или намиращо се на територята на БГ не струва нищо или почти нищо. Същото тяло, но вече изнесено извън зад граница, умножава многократно своята стойност."

или казано просто: всичко българско е скапано.

Това не може да е моя аксиома. Дори не може да е аксиома. Нарекал си го така, защото вероятно си забравил каква е разликата между теоремата и аксиомата. Ако си я знаел някога де.

Ако приемем, че е теорема. То тя може да принадлежи само към теоретичния комунизам на ленин и сталин. Може спокойно да я регистрираш и да се гордееш с нея като автор и последовател. За мислещия човек това "умозаключение" е естествен резултат на действията на малаумни вождове и алчните им клакьори.

Това, че на тъпите предприемачи им се иска работниците да са зависими със задължения е пределно ясно. Така може да си ги доят като овце колкото искат. А после да им казват, ча са паразити. Както вече отбелязах, мениджърите в България са твърде далеч от мениджмънта като понятие. Признаците са навсякаде около нас, колкото и да не ви се иска да си го признаете дори пред себе си. Комплекси, какво да се прави.

Нямам илюзии, че ще проумеете колко противна и отблъскваща е вашата представа за живота и за хората. Само ще кажа, че от гледна точка на един научен поглед отстрани поведението ви е изключително извратено и перверзно.
Отностно последното може да прочетете тук:
[en.wikipedia.org]

Признавам, че имах някакви илюзии за това, че нещата в България ще се оправят. За съжаление май няма да е в рамките на живота и на внуците ми. Но знаели човек, може скоро да има случки като снощните в Будапеща.
Вече е пределно ясно, че някой туморни образовения може да се лекуват единствено с оперативна намеса.
Лично за мен знам какво ще направя - ще уча децата си и ще ги подготвям да емигрират. Поне те да се спасят от ганьовщината.
Вие си внесете балъци от чужбина и им обяснявайте какви паразити са, как трябва да ви целуват краката че им плащате точно толкова, че да си плащат наема и парното.

И една вметка към едно "умозаключение" на човек. Беше ми препоръчал да съм се занимавал със строителство, щото съм бил казал че има печалба от 100%. Ами аз ще ти кажа ако детето ти е болно от сърце ти що не станеш кардиохирург да го опрерираш? Или смяташ, че не е добра инвестиция неговия живот.
Супер елементарни сте и ме карате да ви слизам на нивото и да ставам част от вас за да може да ме разберете.
Нямате представа каква реакция на отвръщение предизвиквате на моменти с някой изказвания.
Re: Първият фундаментален анализ на цените
19-09-2006 - 12:10:40
Ти имаш ли 20 години? Вземи порасни най-после.
Re: Първият фундаментален анализ на цените
19-09-2006 - 12:31:10
Не съм съгласна smiling smiley

Може да се заробиш и за боксониера, и за къща 400 кв разгъната площ. Просто ако получаваш 5 к годишно, ще си купиш боксониера за 20 к за 25 години (или там каквото можеш, не ми се смята, да не рече сега Тиники, че така не може smiling smiley). Въпросът е да имаш начина/нагласата на мислене и освен това, да си "по течението", т.е. да си склонен да правиш каквото правят всички. Или пък системата да не ти позволява да правиш друго. Т.е., ако не задължняваш доброволно, да те изхвърли и да имаш само възможността да си клошар (примерно).

Всичко на този свят е относително, вкл. и стремежът към материалното и понятието "приличен стандарт".
Re: Първият фундаментален анализ на цените
19-09-2006 - 12:52:37
Кажи ми колко ти е IQ-то и ще ти кажа на колко съм.
И не ми говори със селските си фразички. Ползвай си ги при приятелите ти на масата с кИфтетата.
Re: Първият фундаментален анализ на цените
19-09-2006 - 12:59:35
Решавал съм тестове по критериите на Менса, но не съм кандидатствал там ако това ти е въпроса. Доколкото си спомням с най-високо IQ в България беше една женица, с две висши образования, която се възползва от интервюто да се оплаква как работодателите не я оценявали колко е умна и не искали да я вземат за добра заплата.
Всякакви прилики и съвпадения са случайни.
Re: Първият фундаментален анализ на цените
19-09-2006 - 13:36:32
Boby, 4ovek, Наблюдател,

Huba-Buba е щастливец smiling smiley - той вярва, че знае къде е създадено хубаво, равноправно общество, където всеки получва, колкото заслужава, наемникът е винаги зачитан от работодателя си и произход, връзки и приятелства нямат значение, изобщо е създаден наяве Остров Утопия. И като следствие е намерил отговора на вечния въпрос - "защо живея" - "за да си изуча децата да се махнат от ганьовщината и да идат в земния рай". Стои въпрос защо самият той не се е махнал - това никак не е трудно след 90-та - да не би не се е изучил достатъчно smiling smiley Но и така има светъл идеал и спокойно бъдеще пред себе си smiling smiley

Не му разваляйте душевния комфорт smiling smiley - не че ще ви повярва, де. И аз приех да бъда "долен манипулатор с користни цели" :}. В крайна сметка, нали важното е да се чувства добре във враждебния свят.

Ние да му мислим, дето вече се питаме "оти ги ручахме жабетата".....
Re: Първият фундаментален анализ на цените
19-09-2006 - 15:53:14
боби
Това, че си решавал незначи че си изкарал повече от 100 примерно.
За женицата не съм чул. Но съм чувал за мутри "изкарали" много пари. После ги кърмят по офисите им. Те сигурно са имали голям коефициент за интелигентност.
Нали така?

жоан, от кога една правова държава се нарича земен рай? Или може би една рационална икономика е рай? Може, ако я сложим на кантар с кочинката на бай Ганя.
Кога съм ти казал "долен манипулатор"?
Ти може да се чувстваш и имаш за такъв, но това си е твой проблем и избор.

Защо не съм се махнал? Това теб какво те засяга? Ако беше чела малко повече изказванията щеше да разбереш защо.
Но или не си ги чела или не си ги разбрала или просто не ти харесват хора като мен. Хора, за които си прозрачна като целофан от кутия цигари.

Re: Първият фундаментален анализ на цените
19-09-2006 - 16:22:47
V Toronto imashe 55 ubijstva minalata godina (na 6 miliona naselenie v GTA) predimno v chernite rajoni (za shtastie tuk ima mnogo malko cherni).
---------------------------------
Vsichko sa smetnali tarikatite - i kak da nakarat horata da zdlygneijat, kak da gi oberat i izcedjat. Edno ne sa mogli da smetnat - che tezi hora v edin moment shte si vdignat shapkite i prosto shte se razkarat. Kakto i da go poglednete kojto moge neshto v Bylgaria oddavna si e vdignal shapkata i se e razkaral. Malkoto kadyrni mladi hora (studenti ili toku shto zapochnali rabota) se podgotvjat edinstveno za napuskane na
Bylgaria. V Bylgaria ostavat tezi kojto ne se kvalifizirani ili pyk gi myrzi.

Multinazionalni kompanii shteli da navlizat v Bylgaria. Ami da, navlizat multinazionalni kompanii za pravene na toaletni chinii (investizija na godinata?!?)

Obrahte horata i umishleno natrapihte prostotija i bezhaberie za da ne ne vi tyrsjat smetka za otkradnoto. Izgonihte ostanalite kojto ne se poddavaha na protsotijata. Sega kato kragbite izlgedat pozabraveni zapochnahte da prikazvate che horata bili prosti, njamalo spezialist..
Ami prosti sa, vie gi naoptravihte takiva.
Sega managevaj-te si ziganite i im berete gejleto.
---------------------------------
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход