Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Първият фундаментален анализ на цените

Публикувано от Bonita 
Re: Първият фундаментален анализ на цените
04-09-2006 - 11:46:23
confused smiley
Хора,
за какво точно спорите moody smiley: moody smiley: moody smiley:
:crazy:
Re: Първият фундаментален анализ на цените
04-09-2006 - 12:34:30
Ehooo,

"Това е.... хубав въпрос!" :}

Наистина между мен и Huba-Buba протече напълни безсмислена обмяна на постинги -няма за какво да спорим smiling smiley По едно време имах надежда да анализираме фактори за повишение или понижение на цените, но тя вече се изпари.
Re: Първият фундаментален анализ на цените
04-09-2006 - 12:45:28
ltrx,

Благодаря за линка - още веднъж се потвърждава тезата на Института за пазарни изследвания за цени в Румъния средно 1,5 пъти над тези в БГ. Не че съм го поставяла под съмнение, де. Така или иначе, ние по традиция си вървим "в комплект" с Румъния по пътя за ЕС. А там има значително изпреварване на цените, при това твърдят, че се купувало масово без заеми - 90 % от сделките. Как тогава ще ограничат покупките на НИ с кредитни мерки, не ми стана много ясно.

Да се върнем малко на онази дискусия - останаха само Албания и Молдова (май), където евентуално цените са по-ниски от тези в БГ. Щом в Украйна, Беларус и Румъния са по-високи.
Re: Първият фундаментален анализ на цените
04-09-2006 - 18:23:33
жоан, ти като "експерт" може да се проявиш спокойно, доброволно и безвъзмездно да и обясниш как да си даде имота под наем. Но разбира се опитай се да я убедиш да поиска повече пари, защотото в момента май иска малко и нещо не може да намери клиенти.

[forum.imoti.net]

Неможе да не вдигне цената поне с 2-3 %, нали в имоти.нет наемите са скочили с толкова миналата седмица.

Успех ти желая и те поздравявам с това, че бързо овладя раздразнението си. smoking smiley
малко данни
04-09-2006 - 20:44:52
Хайде да се включа с малко данни...

Брой Оферти според имот.бг и имоти.нет за Варна - данните са за днес: 04.09.06 - брой оферти за жилища.


Web Site 1 ст 2-ст 3-ст 4-ст 5 &+ Total
имот.бг 457 1039 1153 180 364 3193
имоти.нет297 560 794 272 XXX 1923

Забележка: Тъй като в имоти.нет няма графа за 4-стайни, обединих: многостайни, мезонети, етажи от къщи и т.н. В графа 5 & повече жилища за имот.бг са включени: мезонети, етажи от къщи, т.н.

По мое мнение офертите в имот.бг са много по-актуални. Извинете ме вие от имоти.нет, но има доста неактуални оферти.

От НСИ:

Брой нови жилища за 2005, за Варна - 1 976
Брой нови жилища за 2004, за Варна - 1 741

Изводите, заключенията и тенденциите оставям на Вас.


Re: Първият фундаментален анализ на цените
05-09-2006 - 05:42:23
Quote

Re: Първият фундаментален анализ на цените
Изпратено от: Joan (IP съхранено)
Дата: September 4, 2006 09:14AM


Наблюдател,

Не съм вярвала, че някога ще го кажа, но присъствието на Куку във форума ме кара да съжалявам за ФИШ Поне имаше език и стил на изразяване, а и подредени и логични мисли. И знаеше какво иска да каже, ако изключим темите, свързани с "психологическата рана", получена в България. И нямаше проблем да пише на кирилица.

Явно винаги има и по-лошо.

И аз ще се присъединя към Kote и Klara, и ще кажа, че в интерес на дискусията е по-добре да не му обръщаме внимание.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------


Съгласен
winking smiley :]
Re: Първият фундаментален анализ на цените
05-09-2006 - 13:10:22
Huba-Buba,

Дали някога някой ти е казал, че анализ се прави с обобщени и усреднени данни, а екстремумите се изглаждат?

За конкретния имот са ти отговорили хора, на които това им е работата - и двамата са брокери.

Не познавам случая, но и Камелия, и Продавач явно имат нещо наум за този имот.

[forum.imoti.net]

Не се дразня от простаци smiling smiley Има ги и във форума, и в ежедневието... Въпрос на възпитание, а може би, както каза Кико, и на някаква причина в детството - да живее Фройд :}
Re: Първият фундаментален анализ на цените
05-09-2006 - 13:21:37
Quote

Не се дразня от простаци Има ги и във форума, и в ежедневието...

ама не си губи времето да спориш с тях - няма смисъл
Re: Първият фундаментален анализ на цените
05-09-2006 - 13:25:53
ltrx,

Напълно си прав! :]
Re: Първият фундаментален анализ на цените
05-09-2006 - 18:38:54
Жоан, сама разби мита за доброто си възпитание. Нито даваш рационални аргументи нито имаш ниво на изказване. Освен обиди по мой адрес друго май няма. Което е само потвърждава тезата ми, че ти си един елементарен манипулатор. Толкова елементарен, че неможе да си намери работа в някой партиика.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход