Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Първият фундаментален анализ на цените

Публикувано от Bonita 
Re: Първият фундаментален анализ на цените
01-09-2006 - 17:27:26
Петре, съгласен съм с теб за примера с броя на постовете. Въпросът е обаче, че Joan не е Император. Имам предвид - тя е жена и нейната активност предизвиква някои същества от мъжки пол да се доказват по не най-културния начин. Дали заради нещо преживяно в детството, дали заради нещо в настоящето или просто от възпитание - не ми се коментира.
Re: Първият фундаментален анализ на цените
01-09-2006 - 17:48:38
Колеги форумци,
Смайвате ме !
От темата струи толкова енергия, че усещам как пирамидите в Гиза - аха да помръднат. При това попрочетох само тук-там.

Колежке Joan,
гледам нещо се дърпаш и не искаш да вземеш някой и друг лев. Ако артисат, обади се ! Ама те на мене няма да ми дадат, защото аз съм в отбора на тези, дето не харесват пазара (в суматохата 2004 пропуснах да си взема едно хубаво порцелче и ме е яд) и не се подават на внушения. Отгоре на това приемам и харесвам тезите на Кр. Петров, дори Хърсев н еме дразни.
Иначе продължавай да си с бърз и остър ум (без оглед на това под каква ведомост се подписваш), ама дай да измислим нещо за този твой език, жена, много остър, лесно се пали и дълбоко реже :-)))

Има едно интересно четиво в стария форум от едно време и се нарича Етичен кодекс. Един досадник го беше предложил. За любопитните - може пък и интересно да е !
Re: Първият фундаментален анализ на цените
01-09-2006 - 17:51:55
Както и предположих жоан, продалжаваш с нападките на лична основа а не с аргументи по същество.
Линка дори и да не е сработил си видяла за кой сайт става дума. Там статията се вижда под заглавие "Разрешителни за източноевропейците трябва да намалят наплива".
Цитирам:
Quote

Проучване на Министерството на трудовата заетост показва силна зависимост между бедността в страна, влизаща в ЕС и вероятността нейните граждани да заминат за Великобритания в търсене на работа.
Лобистката група Migration Watch цитира прогнози за 80 хиляди българи и 200 хиляди румънци, които ще потърсят работа във Великобритания през първите 20 месеца.
Това е около 4% от икономически активното население.
На теб може да ти се струват много неща. Моето лично мнение е, че дори след като емигрират тези хора потока няма да секне. Ти може да си живееш щастливо и да хвърляш колкото искаш оптимизъм по форума, но това едва ли ще промени намерението на тези 80 000.

Пак ти наблягам на факта, че ако емигрира 4% от активното население постъпленията в бюджета при равни други условия ще намалеят поне с толкова.
Което ще рече, че следващата и по-следващата година не само че няма да има бюджетен излишък, а ще имаме дефицит.

Такава прогноза вече може да се прави спокойно, доколкото управляващите не дават никакви индикации за решаване на проблема.

Тези 4% не може да не се отразят и върху търсенето на имотите.

Въобще няма нищо оптимистично за българския пазар.
Единстеното оптимистични неща са фондовете, но за тях май нямаме капацитет да ги усвоим.

Отностно категориите - "добро" и "лошо", че не били икономически само ще ти кажа, че когато имаш едни лоши тенденции за един квартал хората не са толкова склонни да инвестират в него. Пък ти си мисли каквото искаш.
Re: Първият фундаментален анализ на цените
01-09-2006 - 18:12:29
Quote

Пак ти наблягам на факта, че ако емигрира 4% от активното население постъпленията в бюджета при равни други условия ще намалеят поне с толкова.
Което ще рече, че следващата и по-следващата година не само че няма да има бюджетен излишък, а ще имаме дефицит.

зависи от това какви хора попадат в 4-те процента. Зидар, който лесно ще си намери по-високо платена работа в Испания, и който се е водил на минимална заплата тук, няма да окаже почти никаква разлика на бюджета

Quote

Тези 4% не може да не се отразят и върху търсенето на имотите.

зависи дали като са били в България те въобще са били играчи на пазара на имоти, или само са гледали отстрани. Щото като си намерят доходна работа в ЕС, могат изведнъж да се окажат фактор на пазара (като засилят търсенето с новите имигрантски пари)

нали не крепиш илюзии, че гастербайтер може да си позволи да си купи жилище на мястото в ЕС където си е намерил работа?
Re: Геополитикът се завръща.....
01-09-2006 - 18:55:04
Joan Написал:
-------------------------------------------------------
> Peter123,

> Забележи само съждение: "Namaljavaneto na
> tyrseneto i ottam spada v cenite na imotite e
> SLEDSVIE na rezesijata a NE PRICHINA za rezesija"
> и то след като самият шеф на Фед. резерв казва, че
> се страхуват от пукване на балона, което ще доведе
> до спад в консумацията и от там - до рецесия.
>
> Куку очевидно не е узрял за идеята, че икономиката
> е един кръговрат и причина и следствие в отделните
> времеви моменти си сменят местата. Т.е. - има
> реципрочност в ик. явления.


"Т.е. - има реципрочност в ик. явления." ???
ROFL. US Fed Chief, преди около повече от половин година, обърна специално внимание. че е обезпокоен за състоянието на пазара за недвижими имоти в USA, с единствената цел да се доведе до *SOFT LANDING* в този сектор. Да не би да имаш предвид, че той е предизвикал тази *временна* криза (за пазара на имоти в САЩ) лесно обяснима с тази нетолкова популярна теория за реципрочността в ик. явления?


Re: Първият фундаментален анализ на цените
01-09-2006 - 19:06:20
Zdraveite,

Govorih s 1 rumynec ot Timishoara -- kaza mi che tam cenite goniat 1000E/kv.m, pri tova ne v absoluten centyr. Za Bukuresht - oshte po-skypo. Za tova i ne iska da se vryshta v Rumania - misli che ne si struva, a niama apartament tam. Taka che medala e s 2 strani. Viarno e obache che tam veche ima mnogo seriozni firmi kato Siemens, Oce, Alcatel.

Taka che kakto i toi, mnogo hora v Evropa mozhe da se vyrnat, a mozhe i da ne se vyrnat. Kakto i prodavachite - mozhe da prodavat, mozhe i da ne prodavat. Struva mi se che nikoia grupa ne e pritisnata da byrza.

Vyprosyt e kakvi sa faktorite koito shte nakarat niakoia ot tezi grupi da "byrza"?
Za kupuvachite, ako ima po-dobri uslovia, ne samo kato golemi zaplati, no systo i infrastruktura v Bulgaria, detski gradini, etc. Za prodavachite - po-visoki razhodi(lihvi), neplateni naemi, ???

Kato cialo obache mi se struva che pazaryt e v niakakvo ochakvane, nikoi ne e pritisnat i vseki se opitva da spekulira.

Sorry za lat.
Re: Първият фундаментален анализ на цените
01-09-2006 - 22:33:13
Nablujdatelja e prav.
Ami da razbira se mnogo me e jad che ne sym si kupil panelka v Mladost ili Ljulin ili pyk kyshta v Banishora.
Na 'evtinite ceni'.
Kakva dalavera samo iztyrvah...
Gaz pikaja napravo.
Shtah da ja davam pod naem na studenti/kitajzi/moldovzi/anglichani/japonzi.. deto shtjaha da givejat po 2/3/5 v stjaj i

da mi plashtat po 80/100/120 euro na kalpak na mesez za luksa da givejat v Sofia.
Njamashe da plashtam danyzi, da remontiram nishto, te parite shtjaha sami da si tekat, az samo si poglagam torbata i

pylnja li pylnja torbi s pari bez za si mrydna prysta.
Re: Първият фундаментален анализ на цените
01-09-2006 - 23:50:37
Ами разбира се че съм прав

Ако парите ти са стигали да купиш само панелка в Младост или Люлин трябва само те съжалявам, че толкова си събрал с 6 цифрената си заплата. Да те светна, в България се строи масово с тухла, и аз никога не бих предпочел дърво пред тухла, да не говорим за допълнителните изолации, които са почти задължителни. Освен това има много други райони освен Младост, Люлин и Банишора, както и други градове. Разшири си малко светогледа.


Цитат "Gaz pikaja napravo."
Това не го разбрах съвсем, сигурно е някакъв твой специалитет. Е, човек се учи докато е жив

Каквото съм купил досега в България цената му се е увеличила минимум трикратно, наемчето си тече. Какъво повече мога да искам.

Дали са studenti/kitajzi/moldovzi/anglichani/japonzi няма значение за мен. Щом си плащат.
Твоите съседи като са пакистанци/виетнамци/черни/индийци/занзибарци не съм чул да се оплакваш. Сигурно си първа дружка с тях. Може и белот да играете заедно пък...

Добре че има такива като тебе че да се посмее човек

YOU MADE MY DAY!!!
Re: Първият фундаментален анализ на цените
02-09-2006 - 01:01:13
good for you.

Enjoy.
Re: Първият фундаментален анализ на цените
02-09-2006 - 02:26:58
Наблюдател,
белот,че и да играе.Де е това животно.Не и там.
Но истината е ,че ако е купил 2004 /с уговорката за района и че ще е лично а не инвестиция/ако сега почне да се отървава ще е изкарал приблизително цената за която е купил.Но доколкото виждам къщите започнаха да се задържат с месеци на пазара.А за апартаментите не идват точно така сметките.В действителност не може по % възвръщаемост или печалба да се сравни с София - гарсониера от 2003 за 10000 $ в младост - сега 30000 е.Май не ми се смята колко пъти е това.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход