Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Първият фундаментален анализ на цените

Публикувано от Bonita 
Re: Първият фундаментален анализ на цените
30-08-2006 - 13:56:50
Huba-Buba,

Аз знам, че "разкриятията" ти не струват нищо smiling smiley "Нещата никога не са такива, каквито изглеждат" :}

Но ако те утешава мисълта (пак казвам това) да си мислиш, че обслужвам поръчка - моля smiling smiley - радвам се да допринеса за твоя душевен комфорт с това smiling smiley

С Петър "паролата" ни е един прекрасен български поет и писател - Кирил Христов, който аз открих благодарение на него - много преди ти да се появиш във форума. Имаме и друга "парола" с него - Алеко Константинов- за мен и за него най-големият български писател.

Но може би ти смяташ, че и Петър е "вербуван" от имоти.нет да ми помага в шпионската задача :}

Твоят избор на ник си е твоя работа - аз пиша това, което мисля и чувствам. И никак не ме вълнува как изглежда това в очите на другите. Ако за теб моите писания са "захаросани и нагласени изводчета", твоя си работа.

Със сигурност знам, че има хора в този форум, за които това, което казвам, е разбираемо, близко и приемливо. И които споделят моите виждания за нещата. Бих ти дала линкове, но знам, че стоиш мноооого високо над нас-простосмъртните, за да ни четеш предишните теми и мнения.

Но дори и да нямаше, аз пак щях да пиша това, което мисля, без да се интересувам дали на теб или Куку, или Дон, или Кобе, или който и да било друг, не ви допада.
Re: Първият фундаментален анализ на цените
30-08-2006 - 14:01:47
Привет, Pancho,

Къде се губиш? smiling smiley Имаше някакъв тип с такъв ник и ги ръсеше едни...

Хубаво, че намина и се обади - да си припомним старите времена :}

Благодаря за подкрепата smiling smiley - ама рискуваш и теб да те изкарат платен "клакьор" на имоти.нет
Re: Първият фундаментален анализ на цените
30-08-2006 - 14:15:47
знаете ли други форуми за имоти освен в clubs.dir.bg???

Благодаря Ви!
Re: Първият фундаментален анализ на цените
30-08-2006 - 14:25:23
Potential_Buyer Написал:
-------------------------------------------------------
> знаете ли други форуми за имоти освен в
> clubs.dir.bg???
>
> Благодаря Ви!


[www.google.com]
Re: Първият фундаментален анализ на цените
30-08-2006 - 14:31:06
Pancho Написал:
-------------------------------------------------------
> Така, отдавна не бях влизал тук...
> Първо - много Панчовци се навъдили, направих си
> регистрация - надявам се, че ще различавате, кой е
> истинския Панчо, колкото и рядко да влизам тук.
> Второ - Хуба-Буба, Дон и тем подобни - каквито и
> "дълбоко" сравнителни, поучителни, разследващи и
> обсебващи анализи да правите, куца логиката в
> изказванията Ви, а от тук и те са една голяма
> боза.
> На никой не му трябва да слага поставен човек да
> защитава тезата, че цените няма да се срутят,
> защото ТЕ НАИСТИНА НЯМА ДА СЕ СРУТЯТ. Имам честа
> да участвам в този форум от 2004 година, ако
> знаете колко такива като вас са минали от тук,
> колко знаещи, предричащи срив, земетръс, колапс
> .............., просто щяхте да си мълчите, че
> след две години, който ви чете мненият ще се смее
> дълго.....
> На старите познати - Здрасти.


Ако си интелигентен човек може да дадеш доводи против моята теза, както аз съм го направил. Другото си е едно махленско заяждане на недораслек.
Обори ми моите 7-8 довода за жоан и после ми намери една моя фраза относно сриването на имотите. Ако не го направиш а продължиш да спориш означава, че просто се заяждаш и влизаш в категорията на жоан.
Re: Първият фундаментален анализ на цените
30-08-2006 - 14:38:02
жоанке, я да видим малко интересни факти

Потребителски профил : PanchoEmail: Скрит
Дата на регистриране: 08/30/06 01:47PM
Дата на последна активност: 08/30/06 02:03PM

Първият фундаментален анализ на цените
Изпратено от: Pancho (IP съхранено)
Дата: August 30, 2006 01:55PM

Re: Първият фундаментален анализ на цените
Изпратено от: Joan (IP съхранено)
Дата: August 30, 2006 01:56PM

Много плитка постановка мила ми жоан.
Много плитка, не си слушала когато трябва как се правят нещата.
Вземи се в ръце, излагаш се. :}
Re: Първият фундаментален анализ на цените
30-08-2006 - 14:49:48
"Да видим какво прави и от там ще си дойдат нещата на място:
1 участва активно и ежедневно.
2 обича да задържа хората във форума, като дори инициира изкуствени конфликти.
3 спазва тон, който не цапа форума.
4 изводите и винаги са насочени към, това че имотите са добра инвестиция.
5 не рекламира конкретна фирма.
6 има познания известни, макар и на самодеец и обща култура.
7 в администрациите предпочитат да разцъкват игрички и да сплетничат а не да си чешат езиците на подобни места. При това толкова активно.

та извода който вече ми се оформя е:
прекия интерес на жоан е този форум да се развива усилено и да се оборват скептиците за пазара. Този интерес се покрива перфектно със интересите на самия портал. "

По повод:
1. - а защо не?
2. - нямам такива впечатления.
3. - възпитан човек, какво друго да прави;
4. ето от тук си направих извод, че си поредният имотоценосваляч. Продължавам да мисля така.
5. - кой друг го прави? Единици са. Значи всички други сме поставени лица.
6. - какво му е лошото на това.
7. ????????????????????????????????

Пълна боза дотук - ако мислиш, че общо погледнато всичко това трябва да ни убеди за нещо - слаб убеждаващ си...

Относно общия извод: "прекия интерес на жоан е този форум да се развива усилено и да се оборват скептиците за пазара." -
Ето още веднъж защо споменах за преминаващите от тук скептици, почти всички, от които предричаха срив. Свързвай си малко логически нещата - не карай всеки да ти поднася всичко на тепсия.

"Този интерес се покрива перфектно със интересите на самия портал. "
Без коментар.


Въобще пълна боза, която ми загуби времето.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-08-30 14:50 от Pancho.
Re: Първият фундаментален анализ на цените
30-08-2006 - 23:19:20
По повод анализите.В унсс инвестиции на специалност финанси преподаваше г-н Орешарски.И книгите са наблъскани с достатъчно формулки.Който иска може да се образова относно тези неща.А относно оценка на икономически събития/факти /явления - с помощта на статистически методи доколкото помня е иконометрията.Така че тези с данните от световните доклади - я се вземете в ръце и спретнете анализите,постнете ги /заедно с учудващите графики/ и после ще има добра дискусия на вашия труд.
Джоан,
не интерполирай грешката.Знаеш ефектите при снежните топки.Е ще дойде и лято.В смисъл който не получи това за което е във форума той сам ще се отдръпне/както вече и натвърди колега/.Ако искате с общи усилия ще спретнем анализи - но за това трябват данни.И точни и ясни критерии.
Колкото за статията - е поне е начало.Все някой трябва да бъде първи.Трябва да има основа или беше фундамент...?
Re: Първият фундаментален анализ на цените
31-08-2006 - 09:34:10
ХА ХА ХААА
Панчо как ми се нахвърли, сякаш съм му ощипал щерката.

Pancho Написал:
-------------------------------------------------------
> "Да видим какво прави и от там ще си дойдат нещата
> на място:
> 1 участва активно и ежедневно.
> 2 обича да задържа хората във форума, като дори
> инициира изкуствени конфликти.
> 3 спазва тон, който не цапа форума.
> 4 изводите и винаги са насочени към, това че
> имотите са добра инвестиция.
> 5 не рекламира конкретна фирма.
> 6 има познания известни, макар и на самодеец и
> обща култура.
> 7 в администрациите предпочитат да разцъкват
> игрички и да сплетничат а не да си чешат езиците
> на подобни места. При това толкова активно.
>
> та извода който вече ми се оформя е:
> прекия интерес на жоан е този форум да се развива
> усилено и да се оборват скептиците за пазара. Този
> интерес се покрива перфектно със интересите на
> самия портал. "
>
> По повод:
> 1. - а защо не? а защо да?
> 2. - нямам такива впечатления. - това е твое мнение, не аргумент
> 3. - възпитан човек, какво друго да прави; Прекалено на културна се прави, чак нагарча от сладост.
> 4. ето от тук си направих извод, че си поредният
> имотоценосваляч. Продължавам да мисля така. Ама вече и такъв термин ли има clap: . Случайно да ти е известно, че в конкурентните пазари печалбата се увеличава предимно от намаляване на разходите, а не от увеличаване на цените. Разбира се България е много далече от понятието конкурентен пазар. Но след приемането и в ЕС процесите в тази насока ще се ускорят. Тогава ще си говорим пак за имоти.
> 5. - кой друг го прави? Единици са. Значи всички
> други сме поставени лица. при тази активност има користна причина, не се опитвай да наречеш черното бяло
> 6. - какво му е лошото на това.Няма лошо! Лошото е когато подобен човек си повярва, че е професионалист и започне да се прави на "отворен" пред истинските професионалисти. Повярвай ми - смешно е в началото, поле става досадно и дразнещо.
Разберете едно нещо - това, че някой знае да чете не означава, че може да разбере всяка книга.

> 7. ???????????????????????????????? този аргумент е особено убедителен, поздравления!!!!

>
> Пълна боза дотук - ако мислиш, че общо погледнато
> всичко това трябва да ни убеди за нещо - слаб
> убеждаващ си... Това е твое мнение, правилната фраза е - "Не може да ме убедиш"
>
> Относно общия извод: "прекия интерес на жоан е
> този форум да се развива усилено и да се оборват
> скептиците за пазара." -
> Ето още веднъж защо споменах за преминаващите от
> тук скептици, почти всички, от които предричаха
> срив. Свързвай си малко логически нещата - не
> карай всеки да ти поднася всичко на тепсия.
>
> "Този интерес се покрива перфектно със интересите
> на самия портал. "
> Без коментар. Естествено, че е без коментар. Също както и без аргументи в противното!
>
>
> Въобще пълна боза, която ми загуби времето. Агресивно изказване на зрял мъж, който е доста близък с жоан и е на същото интелектуално ниво. Има чест контакт с администратори и други IT специалисти. Вие си знаете какви сте си помежду си. Не бих го коментирал повече.
>
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 08/30/06
> 02:50PM от Pancho.

PS. На подчертаното особено внимание да обърне missi, изказването и за учебниците с формулките и самоубочението направо ме разби.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-08-31 09:39 от Huba-Buba.
Re: Първият фундаментален анализ на цените
31-08-2006 - 10:05:15
Missi,

Много точно напипа проблема - данните, с които разполагаме, за доста ненадеждни. Повечето ни изводи се базират на лична информация (в моя случай за нивата на наемите, например). Но пък като няма друга.......

Има регулярно изследване на НСИ, но касае само цените, не дава количествена информация за факторите.

Ако някои има някакви по-точни и обективни данни за който и да е от факторите - някъде да е правено изследване по поръчка или нещо такова, моля, нека сподели. Макар че (подозирам), данните от едно такова изследване няма да са безплатни.

Иначе си съвсем права за иконометрията - тя и специалността ни в УНСС така се казва - "статистика и икономертия". Ако не са я преименовали пак междувременно smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход