Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

каква доходност от НИ е привлекателна за да се оправдае инвестицията

Публикувано от Анонимен потребител 
Re: каква доходност от НИ е привлекателна за да се оправдае инвестицията
11-12-2013 - 10:11:27
avatar
В офертата за Саксония нямаме ли и ежегодни разходи за данъци и застраховки както и ежегоден разход за комисион за агенция за отдаването под наем и управлението на имота? Годишния доход вероятно не е гарантиран? Данъците на имота и застраховката му би могло да се плащат и от наемателите, но дали е така?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: каква доходност от НИ е привлекателна за да се оправдае инвестицията
11-12-2013 - 10:35:34
Намерих, че данък сгради е. 2.6‰ за имоти до EUR 60,000. Но по-интересно е колко би взела агенцията за управление на имота. В САЩ тяхната комисионна може да достигне до 15% от годишния наем. Но като гледам обявите, постигането на 8% чиста гарантирана годишна доходност, изглежда напълно възможно.
Re: каква доходност от НИ е привлекателна за да се оправдае инвестицията
11-12-2013 - 15:07:48
avatar
Германия:

Процедурата по покупка е от 2 до 4 месеца, може и повече.
Данък (такса) за закупуване от 3,5 до 5% - заплаща се солидарно от продавач и купувач.
Нотариалните разходи са от 1,5 до 3% - заплаща ги купувача.
Комисион за брокер при продажба е от 3 до 6% + ДДС.
...............................
Пример:
Апартамент в Берлин, 52 кв.м.
Цена на имота € 65,000
Данък върху покупката на € 3,250
Нотариални такси (приблизително) € 1,700
Допълнителни съдебни разходи (приблизително) € 550
Комисион за агенцията (с ДДС 17,4%) € 4,641
Тотал с всички разходи и такси € 75,141
.............................................
Комисион за брокер при отдаване под наем е равен на 2 месечни наема.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-12-11 15:08 от TZARS.
Re: каква доходност от НИ е привлекателна за да се оправдае инвестицията
11-12-2013 - 15:13:25
Quote
Seira

ние тука си ги земаме безрисково от лихва тия 8%
Намерих, че данък сгради е. 2.6‰ за имоти до EUR 60,000. Но по-интересно е колко би взела агенцията за управление на имота. В САЩ тяхната комисионна може да достигне до 15% от годишния наем. Но като гледам обявите, постигането на 8% чиста гарантирана годишна доходност, изглежда напълно възможно.
Re: каква доходност от НИ е привлекателна за да се оправдае инвестицията
11-12-2013 - 16:53:11
Quote
Seira
Но като гледам обявите, постигането на 8% чиста гарантирана годишна доходност, изглежда напълно възможно.

"Изглежда" единствено на хора, неспособни да схванат смисъла на следното:

Quote

Класация по доходност от инвестиция в имот с негарантиран доход по държави (в % на година max) - Германия (11%), Англия (10%), Чехия (9%), Франция (7%), САЩ (8%).

Ако се сравнят постъпленията от имота с гарантиран доход и този с негарантиран, не е трудно да се види, че рентабилността на инвестицията във втория тип недвижимост е двойно по-добра от тази в имота с гарантиран доход.
Re: каква доходност от НИ е привлекателна за да се оправдае инвестицията
11-12-2013 - 19:54:47
Чест и почитания към Александър за смелостта и куража за сделката която е направил.Прави ми впечетление че все повече млади хора се пробват на борсите.
Има демо версии пробвайте съфорумници не боли.Трябва обаче много четене и кураж.

Има и в БГ имоти с голяма доходност само трябва да се дебне.Имам две сделки -първа магазин купен 2002г за 14000 долара -среден наем до сега 500лв -само един наемател до сега.Втория търг магазин за 112000 евро 2010г наем 750 евро до сега.Наемите са чести данаци поемат наематели.Общната ми взема на година 600лв за двата.Смятайте доходност.

Дал съм в две Софийски агенции да ми търсят имот условието мин.7,5 % доходност иначе кинти от банката не вадя.До сега имах едно предложение магазин на графа в безистен продават цветя така и не го гледах.

Лека и не забравяйте форекса
morski, първите два магазина агенции ли ти ги откриха? 7,5% доходност не е ли твърде ниска, има банки дават и повече за депозит? аз пробвах да възложа работата на агенции да ми търсят, но с доходност >10%, резултат до момента нулев. Не че съм се разбързал де щото имоткоте в БГ има още доста да падат, засега събирам кинтите в банки и изчислявам кога ще дойде момента.

Quote
morski
Чест и почитания към Александър за смелостта и куража за сделката която е направил.Прави ми впечетление че все повече млади хора се пробват на борсите.
Има демо версии пробвайте съфорумници не боли.Трябва обаче много четене и кураж.

Има и в БГ имоти с голяма доходност само трябва да се дебне.Имам две сделки -първа магазин купен 2002г за 14000 долара -среден наем до сега 500лв -само един наемател до сега.Втория търг магазин за 112000 евро 2010г наем 750 евро до сега.Наемите са чести данаци поемат наематели.Общната ми взема на година 600лв за двата.Смятайте доходност.

Дал съм в две Софийски агенции да ми търсят имот условието мин.7,5 % доходност иначе кинти от банката не вадя.До сега имах едно предложение магазин на графа в безистен продават цветя така и не го гледах.

Лека и не забравяйте форекса
Re: каква доходност от НИ е привлекателна за да се оправдае инвестицията
12-12-2013 - 06:52:25
Първия е купен с брокер.Втория на търг.
Относно доходност -по добре магазин с добра локация голямо лице и по малка доходност от магазин с лоша локация но с моментна/има добър наемател / голяма доходност.
Имотите имат два компонента на доходност единият е наем другия е цената на имота.Относно втория съм готов да поема малък риск да падне до 10-15 % в следващите 5 години за сметка на добрата локацията.

Относно банките внимавай с депозитите виж какво се готви в европа първия източник на доходи на закъсали банки ще са големите депозити.С две думи кипар искат да го узаконят.
Re: каква доходност от НИ е привлекателна за да се оправдае инвестицията
12-12-2013 - 07:04:12
Александър оглеждай се за големи терени край големи пътни артерии за евентуален франчаиз с хепи ромпетрол макдоналтс и т.н.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-12-12 07:14 от morski.
Re: каква доходност от НИ е привлекателна за да се оправдае инвестицията
12-12-2013 - 07:58:07
Освен чест и почитания, от мен и огромна доза уважение към Александър за начинът,по който успява да управлява и умножава парите си, ако имах, щях да му ги предоставя за управление. Сбърках, той е весо, не Александър и вече му дължа огромна сума за безплатната реклама,която ми прави, използвайки трите ми имена и логото на фирмата ми.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2013-12-12 08:00 от брокер съм си.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход