Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*

Публикувано от iciltd 
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
28-03-2013 - 16:51:00
Доходите са скочили с повече от 102% от 2000та досега, масово. Ако твоите не са, друг въпрос.
Анонимен потребител
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
28-03-2013 - 16:53:13
Quote
Seira
Доходите не се индексират директно с инфлационния коефицент, няма как това да се случва с цените на имотите.

Прав си:
Ето ги и данните:
Доходи на домакинство за тримесечие през 2000 година: 1152 лева
За 4-то тримесечие на 2012 година - 2715 лева
Индексацията за периода е 136%, при инфлация от 102%.

Ако погледнеш заплатите в София положението е:
Първо тримесечие 2000: 270 лева
Декември 2012: 1074 лева
Индексация: 298%
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
28-03-2013 - 16:56:08
Със заплата от 1074 лева бруто ще платиш 850 Евро/м2 ?!? Това само мазохист може да го направи.
Анонимен потребител
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
28-03-2013 - 17:12:21
Ами то със "средна" заплата се купуват "средни" имоти, а не "читави".
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
28-03-2013 - 17:22:30
Мнения за НИ през далечната 2009 година. Забележете позициите на "бизнеса" и Националното сдружение “Недвижими имоти”.

[e-vestnik.bg]
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
28-03-2013 - 17:50:07
Има едно такова нещо при капитализма. Пазар му викат - търсене и предлагане. Себестойността е без значение. Никой не е по-голям от пазара! Донякъде с медийни манипулации може да му се влияе. Големи политически, икономически събития-сътресения също му влияят но пак донякъде. Прогнозите за бъдещото иконом. състояние на държавата много му влияят......Основното си остава "търсене/предлагане"!
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
28-03-2013 - 18:01:38
avatar
Quote
paio
Има едно такова нещо при капитализма. Пазар му викат - търсене и предлагане.
Себестойността е без значение. Никой не е по-голям от пазара!

Прав си, но пазара като цена на кв.м. не трябва да се разглежда.
Първо пазара се сегментира по атрактивност на районите - локацията.
След това по тип - стара, нова тухла, ЕПК, панел.
В момента има търсене на нормални двустайни тухлени апартаменти с Акт16. Предлагането на готово на тънки цени е вяло, почти никакво. Забелязва се завръщане на покупка на Акт 14 в добрите райони. Това се следи и анализира внимателно от много други строители които стоят на полусъединител и чакат стартиране на нови сгради.
Като стартират себестойността ще има значение.
При вторичния пазар, там цените ще са шарени.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-03-28 18:27 от TZARS.
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
28-03-2013 - 18:29:20
Съгласен съм с твърдението ти...освен в частта какво чакат строителите......но искам пак да добавя: както и да е сегментиран тоя пазар, цените при най-евтините и скапани имоти ще играят водеща роля за низходящия общ тренд..
Иначе, тва квалифициране "на квадратен метър" е отживелица вече.....всеки имот според мен вече би трябвало да бъде оценяван персонално.
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
28-03-2013 - 18:54:10
avatar
Quote
paio
Съгласен съм с твърдението ти...освен в частта какво чакат строителите.....

Всеки един строител си прави бизнес план за бъдещата сграда.
Принципно има си кеша за изграждане до Акт 14, но следи покупките на зелено при колегите си или при другите си сгради в строеж (ако е по-могъщ). Съобразно темпото на продаване той определя стартирането на новия проект. Повечето строители вече работят само с кеш. Строителя няма интерес да забие едни 250-300.000 евро и да трепери и да чака продажби, но дори и да чака, няма да свали цените си под планираните.
Пред очите ми една сграда от Акт14 до Акт 16 се разпродаде за четири месеца ( 20-тина апартамента по БДС), а дори локацията беше кофти според мен.
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
28-03-2013 - 19:57:44
Quote
TZARS
Quote
paio
Съгласен съм с твърдението ти...освен в частта какво чакат строителите.....

Всеки един строител си прави бизнес план за бъдещата сграда.
Принципно има си кеша за изграждане до Акт 14, но следи покупките на зелено при колегите си или при другите си сгради в строеж (ако е по-могъщ). Съобразно темпото на продаване той определя стартирането на новия проект. Повечето строители вече работят само с кеш. Строителя няма интерес да забие едни 250-300.000 евро и да трепери и да чака продажби, но дори и да чака, няма да свали цените си под планираните.
Пред очите ми една сграда от Акт14 до Акт 16 се разпродаде за четири месеца ( 20-тина апартамента по БДС), а дори локацията беше кофти според мен.

Ще се разпродаде, ако няма друго наоколо. Проблемът в строителството /от инвеститорска гледна точка, де/ не са продажбите на зелено, защото такива има, а това, че са много малки маржовете. Т.е. за такива малки печалби не си заслужава риска.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход