Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*

Публикувано от iciltd 
Анонимен потребител
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
20-04-2013 - 22:35:30
нрадев, ти пък кой си да ти давам обяснения ?! Разликата между нас с теб е, че аз мога да изпиша безгрешно всяка дума, израз, изречение , име, ще доживеем ли някога да напишеш едно единствено изречение без грешка ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-04-20 22:38 от spgufi.
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
21-04-2013 - 04:33:35
Саше ти освен да развеждаш и да отключваш и заключваш апартаменти друго не можеш



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-04-21 05:23 от nradev.
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
21-04-2013 - 08:48:29
avatar
Quote
nradev
Саще я кажи ти кат събираш лични данни регистриран ли си по закона за защита на личните данни. защото ако не си извършва престъпление

Въпросът не е към мен, но да споделя.
Когато клиент използва услугите на агенция се сключва договор между двете страни.
В този договор "личните данни" са задължителен атрибут.
В този договор има РАВНОПОСТАВЕНОСТ по отношение на личните данни.
Едната страна застава с ЕИК, другата с ЕГН.
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
21-04-2013 - 09:51:19
avatar
Quote
TZARS
Quote
nradev
Саще я кажи ти кат събираш лични данни регистриран ли си по закона за защита на личните данни. защото ако не си извършва престъпление

Въпросът не е към мен, но да споделя.
Когато клиент използва услугите на агенция се сключва договор между двете страни.
В този договор "личните данни" са задължителен атрибут.
В този договор има РАВНОПОСТАВЕНОСТ по отношение на личните данни.
Едната страна застава с ЕИК, другата с ЕГН.
Някои клиенти обаче искат хем да ползват услугите на дадена агенция, хем да не плащат нищо ако може, пък и данните да не си дадат. Хаха, такива няма да имат имот или се наиграват най-здраво както сочи моята практика.

Продавам триетажна къща в груб строеж с 1дка и половина двор на 50км. от София за 25 000лв.
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
21-04-2013 - 11:34:13
Още един път ще повторя:
ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?
Има много причини да купите имот. Има и много причини да не купите. Всичко е индивидуално.
Ако решите да купите внимавайте с фирмите пострдници. Някой като Арко имоти или ERA събират лични данни за евентуалните купувачи.
Ано някой се обади за оглед по тчхна ПУБЛИЧНА обява, те искат евентуалния купувач да подпише декларацич с неговото ЕГН, адрес, телефон,№ на лична карта. ТОВА Е МНОГО ОПАСНО за КУПУВАЧА!!! Може да стане обект на измами, грабеж , изнудване, злоупотреба с лични данни.
Тези декларации ви задължават да ползвате услугите на агенцичта задължитено, ако изберете този имот. Така те си осигуряват двоен хонорар. Публичните обяви, които сте намерили в нета, за тях са като намиране имот на купувачите!! Това е нищо в сравнение с неприятностите , които може да имате от предоствянето на личните си данни на брокер. Тази практика е изнудване и не се съгласявайте.

НЕ ДАВАЙТЕ ЛИЧНИ ДАННИ НА БРОКЕРИТЕ дори да ви убеждават , че са оторизирани. Такава практика е абсурдна и опасна. Телефонът е достатъчен до момента на сключване на сделката.
За брокерите - ако лично сте намерили клиента, то ДА той е ползвал услугите ви. Ако клиента ви е намерил вас по публична обява , той не е ползвал услугите ви, а сам е намерил предложението. Клиент ви е само продавача и агенциите го знаят добре това. За това искат да направят договор с евентуалния клиент. Така намаляват шанса да се продаде жилището. Добре е собствениците , които продават да ползват агенции, които нямат практика да събират лични данни от евентуални клиенти.
Колкото по-зле за нещата със сектора, толкова по-нагли стават агенциите и в частност брокерите. Това още повече стагнира сектора.
ПП Ако тези дето пишат тук са действително брокери то нивото е.....
Анонимен потребител
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
21-04-2013 - 11:40:37
дъо оноре, няма ли да се умориш и ти да даваш акъл там, дето си толкова бос ? Кой ти каза, че точно ти ще ни даваш акъл как да работим ? Абе смешко, - "сам е намерил предложението", къде го е намерил, нали в рекламата, която аз съм платил ?!
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
21-04-2013 - 13:11:53
avatar
Quote
Оноре
НЕ ДАВАЙТЕ ЛИЧНИ ДАННИ НА БРОКЕРИТЕ дори да ви убеждават , че са оторизирани.
Такава практика е абсурдна и опасна.
Телефонът е достатъчен до момента на сключване на сделката.

ПП Ако тези дето пишат тук са действително брокери то нивото е.....

А тези които нямат телефон какво да правят? Как да купуват?*huh*
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
21-04-2013 - 14:40:54
Quote
дичо тъпото

Съмнявам се че ще разбереш и една дума от това което съм писал, защото до ден днешен не съм срещал брокер в БГ който дори да е чувал за доходност, камо ли да базира цената на един имот като следствие от доходността.
Само да допълня невероятно интелигентното ти изявление, като поясня, че ти брокер никога не си виждал физически, тъй като не си бил и едва ли някога ще бъдеш купувач...
winking smiley
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
21-04-2013 - 14:51:48
Quote
iciltd
Здравейте всички от форума!

В последната година (2012) от платежоспособни господа все по-често ни се задава въпроса: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?
Подвъпроси:
Имам ли непосредствена нужда?
Какво ще спечеля?
Дали няма да си докарам само проблеми?

Вие какво бихте им отговорили?

winking smiley

Бих отговорил, че решението да се купи или не НИ е въпрос на лична преценка. Един специалист по НИ може само да консултира хора, които вече са решили да купят, относно пазара въобще или конкретна оферта, но няма как да накара незаинтересувани лица да дават парите си за имоти!
Т.е. - брокерите на НИ не се занимават с въпроси от типа "Да купя, или не?", защото хората, с които общуват, вече са взели принципиалното си решение да купят. Свестният брокер има за задача коректно да изложи плюсовете и минусите на конкретен имот / тип имоти/, към които се е насочил клиентът, за да може потенциалният купувач да направи възможно най-добрия / информиран/ избор за себе си.
Това е!
Re: ЗАЩО ДА КУПУВАМ ИМОТ?*huh*
21-04-2013 - 15:20:59
avatar
Quote
Оноре
Още един път ще повторя:


...
Ако си се обърнал към агенция, как очакваш да не си им клиент?*xxx*
Ами търси си сам собствениците , за да видиш колко е лесно. Аз съм го правил и те уверявам, че това е доста излишна загуба на време и нерви. Хиляда пъти по-добре е просто да си поставиш конкретните изисквания на дадена агенция, която да ти свърши работа. Аз мисля да се обърна скоро кам брокер от форума за услуга.

Продавам триетажна къща в груб строеж с 1дка и половина двор на 50км. от София за 25 000лв.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход