Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

време е за истината

Публикувано от lachi 
време е за истината
03-02-2013 - 20:21:51
Привет на всички от форума. от няколко години следя форума и не съм писъл от дълго време. Едно време се интересувах от дървените къщи, вече мирясах- купих 1 готова вила преди време и се успокоих.
Исками се да ви споделя за истината от моя гледна точка за цените на панелките в софия.
Първо преди 1 година продадох едно ужасно ЕПК в дружба на сравнително добра цена/разбирайте на горната граница по онова време/. После почти 1 година/10 месеца/ неможах да продам наистина много добре ремонтирана панелка в Слатина. Междувремнно купих страшно изгодно страшна къща в София-просто извадих късмет имах парите и действах и за капак на мой апартамент в мусагеница, също панел ми се обадиха по моя обява на 63к евра с пари в брой да го купят, но вече малко късно бях решил този в мусагеница че ми е удобен за живеене или офис и не го продадох в крайна сметка.
Само да споделя, че продавам без агенции като не съм ги връщал /агенциите/стига да не ме дублират като обяви в интернет и ако си искат комисионна да си я слагат отгоре на мойта цена пък балъците дето ходят като луди пумпали по огледи, ако искат да им плащат двоини комисионни. Даже имаше шанс за сделка с Адрес, като кандидат копувачите щяха да дадът 5600 евро над исканата от мен цена, но след разговор за понижение на цената/пазарлък за сделка си беше/ ги разубедих изобщо от покупка /останаха си под наем/-бяха млади хора с 1 дете и чакаха 2ро напът и щяха да теглят кредит, направо ми дожаля тия 5600 евро щяха да ги връщат 7г/толкова с лихвите за 30год/
Иначе няколко евентуални сделки пропаднаха защото бях твърдо решен, че ако човек е готов да плати 2000 евро комисионна значи не си цени парите и затова отстъпките ми бяха символични при такива запитвания. Да кажа че когато копувах къщата БЕЗ агениция платих на адвокат в агенция да проверят сделката и документите и ми излезе 160 евро...така че се подсигурих/винаги съм го правел/
Та за цените на панелите- ако е на добро място-зелено чисто тихо, с метро или много автобуси цената направо кърти на фона наостаналите /пример изток, мусагеница, може би има и други/ особенно ако входа е читав и с работещ без проблем асансьор и всичко ремонтирано и сменяно през годините-дограми, тръби, покриви и прочие. Само да кажа че около мен в мусагеница са изключение така наречените селски входове-занемарени и неподдържани, но ги има. Иначе за панелките с кофти локация или лоши входове- мисля че цената не е определяща, ЗАЩОТО просто има и страшно много добри жилища в момента на също ниски и добри цени. За банките много бих могъл да ви кажа, но само на лични че съм бил в гилдията дълги години и колегите банкери може да ми съ разсърдят. Прогнозата ми като финансист е че лихвите ще паднат следвайки тренда на депозитите защото този ресус трябва да е в обръщение не по трезорите, за да носи печалба на банките. От сегашният ми бизнес съм се уверил че има страшно некоректни хора и по тази причина и банките се опариха и задържат засега кредитирането, но които чака кредит да почака около година ще вземи при по -изгодни условия СТИГА ДОХОДИТЕ МУ да са възможно най - чисти/незнам дали няма цените да са други, но това е божа работа/. Според мен спадът на цените бе до тук, от тук нататък същият темп, но нагоре демек полека лека доката пак се завърти по-барзо колелото.
ИСКАМ ДА КАЖА НЕЩО И НА БРОКЕРИТЕ-не може сега да се търси най-ниска цена при сделките, като едно време натискахте и за непрекъснато повишение на цените/спомням си да се обадя по обява и да ми кажат "ами тя цената е вече друга- по висока"-еми дръжте си го тогава е бе моят отговор/ нестава така,както и нестава да не си видял имота и да питаш има ли място за пазарлък-ЕМИ НЯМА КАТО НЕЗНАЕШ дори как изглежда имота...
Друго наблюдение, лично мое е че много имоти се държът от българи живеещи в чужбина, които не са решили да продавт или не- това би могло да взриви евентуално пазара, но надали, защото трябва изведнъж да продават всички.
А за последвите 6 години бях и собственик на ново сторителство -ГРИГО го беше строил/сравнително дабре на фона на другите блокове построени от него-бл 54 в младост/ е да ви кажа страшно зле е новото строителство малки помещения, тъмни бих казал и като го питам един строител що е така ситуирано - Еми така доиде кухнята примерно. Така че за всички които ще копуват апартамент в софия- принципа е "кенеф да е, ама на ъгъл да е...". Да търсят най дабрата локация, панелите изобщо не са за изхвърляне- тъкмо обратното стига да няма течове в общите части/веднагасе забелязва, да са подържани общите части да е чисто и светло/да се отиде и по тъмно на оглед/ дори вижте в интернет дали няма някъде писано за този блок мнения. ЕПК то съм против най вече заради многото хора на едно място - следват много проблеми.За новото строителство държи наистина високи цени за качеството с което се строи в БГ/това е жалката истина/ но ако непременно държите на ново строителство / тово са основно млади хора 25-30г с високи доходи, ама разбирайте наистина високи/ да гледат да не е със скосения-влагата и мухала са чести проблеми там, да е вътрешно жилището е голям плюс ВИНАГИ, и поне хола да е голам и слънчев, и задължително спалня под 10м2 да не я броят за използваема./има и други важни неща при новото гаражите и тн но те са логични следствия на собстваното мнение.
надявам се да съм ви бил полезен хора.

ПП-много се обиждате по този форум, едно време се говореше с по нормален тон, нещо много изтрещели хора има напоследък!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-02-03 20:36 от lachi.
Re: време е за истината
03-02-2013 - 22:29:59
Ами...като искат да си купят ремонтиран апартамент 80-90 квадрата в прилично поддържана сграда на цената на една "Дачия" и като се има предвид,че тоя момент го чакат вече пета година...нормално да са изтрещели.Първо банките щяха да продават, после ЧСИ, после собствениците щяха да си ги продават за да бягат в чужбина...и така вече пета година.
Re: време е за истината
04-02-2013 - 09:58:27
Първо научи правописа, после давай акъл...
Re: време е за истината
04-02-2013 - 11:11:00
Децата, когато играят на улицата, вече не викат „къща, къща”, а „ипотека, ипотека”…
Re: време е за истината
04-02-2013 - 14:32:08
Ти си куку, бе. Вече рядко се купува с ипотеки.
Re: време е за истината
04-02-2013 - 14:51:51
Quote
Imotko
Ти си куку, бе. Вече рядко се купува с ипотеки.


И без ипотеки още по-рядко
Анонимен потребител
Re: време е за истината
04-02-2013 - 16:09:29
И без ипотеки още по-рядко
--------------
Откъде знаеш ? Или ти и това знаеш ? Точно колкото в "Юридическия" форум, където юристите вдигнаха ръце от теб и знанията ти ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход