Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Quote
spgufi
И да знаеш от мен - какво се случва на пазара, кои са желаните локации, на какви цена се изповядват сделките, знаят само брокерите.
Да! И тва е най пазената тайна след шифъра на Да Винчи и архива на Ватикана и НАСА.......
Брокерите са превръщат в некво тайно общество, нещо кат Великите зидари (пак нещо свързано със строителния бизнес!), кат мормоните и Белото братство.....

Мноу здраве от Дарки!
Quote
spgufi
"за такива масово желани локации е немислимо продавачите да диктуват ... все още." - си противоречиш

Да, техническа грешка е, "продавачите" да се чете "купувачите"

Quote
spgufi
Да постигнеш цена 79.961 % от офертната означава, че може и да е станало някъде някога, но не е практика, а би могло да бъде някакъв прецедент, например офертната цена е била с 20.039 % по-висока от средната за района, което не е невъзможно и речем, че се е случило. Веднъж, или няколко пъти.

Идеята ми беше, че всяка сделка е сама за себе си. Фактът, че ти цитираш сделка с ~1% отстъпка, а аз с ~20% не е никаква насока за средното на пазара, нито за това, каква отстъпка би се получила между купувача X и продавача Y след 2 седмици. В крайна сметка на средостатистическият купувач/продавач му е през .... за средната отстъпка на пазара. Интересува го единствено отстъпката по неговата си сделка.

Quote
spgufi
И да знаеш от мен - какво се случва на пазара, кои са желаните локации, на какви цена се изповядват сделките, знаят само брокерите.

Знаят също и нотариусите. Знаят и участниците в сделки, че и много техни приятели. И когато се случи да имаш информация от първа/втора ръка за дузина сделки, може да знаеш повече то немалко "брокери" winking smiley
Quote
lamiata_spaska
Идеята ми беше, че всяка сделка е сама за себе си. Фактът, че ти цитираш сделка с ~1% отстъпка, а аз с ~20% не е никаква насока за средното на пазара, ...............
Quote
spgufi
И да знаеш от мен - какво се случва на пазара, кои са желаните локации, на какви цена се изповядват сделките, знаят само брокерите.

Знаят също и нотариусите. Знаят и участниците в сделки, че и много техни приятели. И когато се случи да имаш информация от първа/втора ръка за дузина сделки, може да знаеш повече то немалко "брокери" winking smiley

В брокерите е концентрирана най-голяма част от информацията за офертните и продажните цени.
Пример: аз знам за отстъпки за 15 сделки за една седмица (сключени предв. договори).

Разликата в "отстъпката в %" идва от това че офертната цена е променлива величина.
Продажната е твърда - там са си стиснали ръцете.
При надута офертна цена - отстъпката може да е драстична.
За нотариусите - грешиш, на тях изобщо не им е известна офертната цена.

При мен са се разваляли сделки защото не може да се постигне баланс при договаряне от 500 евро.
че ти цитираш сделка с ~1% отстъпка, а аз с ~20% не е никаква насока за средното на пазара,
-------------
Така е, случки всякакви, насоката за средното на пазара, както и на какви цени се правят сделките е ясна на брокерите, на никой друг, колкото и това да не се харесва на брокеромразещите тук, защото ако на теб ти се случва "да имаш информация за дузина сделки от първа/втора ръка", то моята е от в пъти повече сделки и само от първа ръка, продавачите и купувачите знаят какво се е случило в една /тяхната/ сделка, нотариусите нито питат, нито искат да знаят истинската цена, та поплювковци като оня скучен провинциалист дарки може много да се нервират, ама няма как да не признаят фактите - брокерите са тези, които могат да кажат какви са истинските цени и какви са отстъпките, съответно да посочат и среден процент на отстъпките.
Ето ви прясно инфо от снощи - малка направена кутийка , състояща се от бокс и спалня - 36 кв м и тераса - 8 кв м, на последен 8-ми етаж, срещу зала "Универсиада", тухла от 1982 г., сe продаде за 35 000 евро, колкото беше и офертната цена. Оставям на "специалистите" да смятат колко е на кв м, каква е отстъпката, само ще ви помогна да не се мъчите да ми сметнете комисиона - 2100 евро.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-12-08 08:46 от spgufi.
Quote
lamiata_spaska


Знаят също и нотариусите. Знаят и участниците в сделки, че и много техни приятели. И когато се случи да имаш информация от първа/втора ръка за дузина сделки, може да знаеш повече то немалко "брокери" winking smiley

Няколко уточнения :
1. Нотариусите знаят само договорените цени, по които се осъществяват сделките. Маржът им е неизвестен. Да не говорим за това, че познанието за дузина сделки не ги прави статистически експерти.
2. Участниците в сделките и тълпите от техни приятели/роднини имат инфо само за собствената си сделка. Много важна подробност, не мислиш ли?
3. "Втората ръка" изобщо не коментирамwinking smiley
откъде се изви толкова умен..................ух*smiley_ahh*:loveu:*rose*

тел за контакт : 0879 209 406 Трайкова
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход