Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Откъде идва разликата? Нали уж средните цени са над 700 евро? Защо човек може да купи на цени между 150 и 350 евро?

Публикувано от 149лв.\м2 
Защо от около 7500 реални сделки с НИ за София за 2012-та 90% са от ЧСИ?
--------------
Не ти ли омръзна да пишеш глупости ?
офертните цени на обявите им "продава", а те са много, много далеч от реалните средни цени на имотите у нас.
-----------
Отстъпката не надхвърля 5 % в най- масовият случай, къде видя това "много, много далеч от реалните средни цени на имотите у нас." , няма грам истина в това , да знаеш.
Quote
aircraftcarrier
Quote
stroitela
Quote
portokal
за тия пари си взимаш гарсониерка в Берлин и си човек сред хората *ok*

Да, но
в Берлин не можеш да правиш далавери,
в Берлин не можеш да крадеш безнаказано,
в Берлин не може да минаваш на червено и да форсираш с 150км/ч някаква трошка със залепена броня,
в Берлин не може да псуваш като хамалин (всъщност може, но на български),
в Берлин не може да си намериш лека жена за безпари,
в Берлин няма водка по 3лв бутилката,
в Берлин няма евтина КОКА,
в Берлин не може да завършиш всше и да не знаеш столиците в Европа,
в Берлин няма..............
Въобще не ми говорете за мизерията там!
Tука има много митове и легенди за Берлин.Понеже много знаят от 100 човека на улицата 99 бъркат София с Булурещ и не са чували за България.

Ти правиш ли разлика между Джибути и Момбаса??? За тях ние сме нещо средно между сигане, негро, пирата Шарки и арабелла...... и не са далече от истината
Quote
aircraftcarrier
Quote
stroitela
Quote
portokal
за тия пари си взимаш гарсониерка в Берлин и си човек сред хората *ok*

Да, но
в Берлин не можеш да правиш далавери,
в Берлин не можеш да крадеш безнаказано,
в Берлин не може да минаваш на червено и да форсираш с 150км/ч някаква трошка със залепена броня,
в Берлин не може да псуваш като хамалин (всъщност може, но на български),
в Берлин не може да си намериш лека жена за безпари,
в Берлин няма водка по 3лв бутилката,
в Берлин няма евтина КОКА,
в Берлин не може да завършиш всше и да не знаеш столиците в Европа,
в Берлин няма..............
Въобще не ми говорете за мизерията там!
Tука има много митове и легенди за Берлин.Понеже много знаят от 100 човека на улицата 99 бъркат София с Булурещ и не са чували за България.

Златка би казала, че Джибути е столица на Монбасса.... :] според теб вярно ли е?
офертните цени на обявите им "продава", а те са много, много далеч от реалните средни цени на имотите у нас.
-------------
За разлика от много празнодумци тук, аз мога да се подкрепя с факти - последната ми сделка е : двустаен в Лозенец, стара тухла, за тотален ремонт, офертна цена - 60 000 е, сделката стана на 59 000 евро, къде са тези огромни отстъпки, къде е правото на купувача да диктува условията ?!
Quote
149лв.\м2
Защо човек може да купи на цени между 150 и 350 евро?

Правилният въпрос, друже, е: "Защо аз не успявам да си купя имот за 149, след като има хора, за които съм сънувал, че успяват?"!
:]
"Защо аз не успявам да си купя имот за 149, след като има хора, за които съм сънувал, че успяват?"!
--------------
Защото сънищата са безплатни.
Quote
spgufi
офертните цени на обявите им "продава", а те са много, много далеч от реалните средни цени на имотите у нас.
-------------
За разлика от много празнодумци тук, аз мога да се подкрепя с факти - последната ми сделка е : двустаен в Лозенец, стара тухла, за тотален ремонт, офертна цена - 60 000 е, сделката стана на 59 000 евро, къде са тези огромни отстъпки, къде е правото на купувача да диктува условията ?!

Забравяш (и по-скоро се правиш), че има известна сегментация дори на нещастен пазар като нашия. Лозенец е центърът на вселената!!! Също и Изток, Ив.Вазов и други престижни локации smiling smiley Фактът, че 3 пресечки "по-нататък" има друг квартал, неразличим от изброените, не пречи да има чувствителна разлика в цените.

Законът за търсенето и предлагането е неумолим, и за такива масово желани локации е немислимо продавачите да диктуват ... все още. При подходящи (!) условия обаче, купувачите могат, и диктуват цените, като в частни случаи могат да постигнат 79,961% от офертната цена *beer*. Горното твърдение можеш да приемеш за доказано с факти, точно толкова, колкото е и твоето.
lamiata_spaska , не се правя, че забравям за никаква сегментация, а ти не знаеш, че Лозенец отдавна не е център на вселената за купувачите, за разлика от Изток и Ив. Вазов и прекрасно знам разликата в цените в радиус от стотина метра, например на "Оборище" в частта към "Ситняково", съответно към Докт. паметник. А тук - "за такива масово желани локации е немислимо продавачите да диктуват ... все още." - си противоречиш, хем са масово желани, хем купувачите диктуват ?! Да постигнеш цена 79.961 % от офертната означава, че може и да е станало някъде някога, но не е практика, а би могло да бъде някакъв прецедент, например офертната цена е била с 20.039 % по-висока от средната за района, което не е невъзможно и речем, че се е случило. Веднъж, или няколко пъти. Другото е бля бля. И да знаеш от мен - какво се случва на пазара, кои са желаните локации, на какви цена се изповядват сделките, знаят само брокерите.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-11-25 08:54 от spgufi.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход