Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Реална ли е цената?

Публикувано от NIKI1976 
Re: Реална ли е цената?
15-10-2012 - 16:41:50
Да - бих искал като го прадам апартамента, да закупя една гарионера за мой близък.
Но доколкото гледам - пародията ще продължи!
Както бях писал по-горе - ми се струва че е много минимална границата м/у продавания от мен апартамент и цените на гарионерите - та под 25 хил.евро почти не може да се пипне.
Само т.н. боксионери гравитират около 20 хил.
Т.е. за да го продам - ще сваля цената на 30 - 30 - ПРИМЕРНО...
След това ще купя една гарсионера за 25 - ПРИМЕРНО
Ще махна винкела от терасата (ако е с тераса), ще сменя дограмата и щранговете + външната врата, ще изцикля паркета в кухнята и ще наредя плочки в кухнята...........................И....................ПАРИЧКИТЕ СВЪРШИЛИ!!!

Та това си е приказката "КОН ЗА КОКОШКА"
pg1
Re: Реална ли е цената?
15-10-2012 - 16:44:42
Здравейте!
Забележките ми са следните:
- в края на вашата обява твърдите, че цената е твърда?!, а вашият имот го има на 9 различни цени, от 38 000? до 42 000 ?
- на ул. "Зайчар", в частта до ул. "Пиротска" има 2 стаен за ремонт - 32 000 ? и 2-стаен след ремонт - 40 000 ? и един маломерен двустаен 34 400 ?.
И ще си позволя съвет:
- направете нови снимки, като тази размазаната задължително я махнете, а схемата на апартамента я оставете, като последна снимка
- цената е не повече от 34/35 000?
И нещо, което е важно - чисти прозорци, светлина и ароматизор winking smiley........ и след месец ще черпите за сделка smiling smiley

П.П. Може и да не ви се вярва, но ако си бяхте избрали една агенция, нямаше да се "размива" офертата ви и да има "свободни съчинения" за вашия имот - квадратура и цена.............. между другото, заради едни 2,5 % вече сте загубили и време (40 огледа smiling smiley) и пари!

Прекрасен ден!
Re: Реална ли е цената?
15-10-2012 - 16:44:57
avatar
Моят съвет е - вземай кеша и бягай. В момента с 30 К Е, можеш такива неща да си купиш, които преди 5 години и с 60 не можеше...
естестенно не говоря за сирене и луканки ....

Кеша е ЦАР в момента
Re: Реална ли е цената?
15-10-2012 - 16:47:39
А и друго - досега за два месеца са дошли чрез брокери и от лична обява около 20 човека.
Т.е. знаели са какво и къде ще гледат?!
Но толкова - нямаше коментари за цената - а то е ясно че ще има пазарлък - та това да не и магазин БИЛЛА, където взимаш нещо и отиваш на касата да го платиш*pardon*
Затова и питам какво да направя?
Re: Реална ли е цената?
15-10-2012 - 16:57:11
avatar
1. Ако ти трябват пари - сваляй цената докато се намери Купувача.
2. Ако не ти трябват пари - дръж цената, па каквото и когато стане.
3. Предимства, недостатъци - всичко е доста субективно - за едни тва е лош квартал, а Ман.ливадите са супер, за други е обратното; за некои първи етаж е ужас, за други си е удобство.
4. Ако го продаваш да си купиш Мерцедес, няма кво да говорим повече, всичко е ясно.
5. АКо търсиш апартамент за баща ти - спри да търсиш, направи му ремонт и нека си живее там човека, щото каквото и да купиш ремонта му, макар и козметичен е НЕИЗБЕЖЕН.
Re: Реална ли е цената?
15-10-2012 - 16:57:47
Благодаря за забележките.
Настина така е посочено.
Благодаря че сте си направили и труда да откриете имота.
Важното нещо го има - без ароматизатор?!
Що се отнася до агенциите - ежедневно се обаждам на нови и нови за да не го предлагат - като мухи на мед са. Сами си свалят снимките и описанията, даже и без такива и си пускат обявите.
Да - направих може би грешка с няколко агенции - но стореното сторено!
А може би съм направил пропуск за съседните сходни апартаменти, които сте ми цитирали.
[#$%&]
това ли имате впредвид?
Re: Реална ли е цената?
15-10-2012 - 17:11:58
Quote
NIKI1976
В момента съм го намалил на 39 000 (пада се по 600 евро/кв.м.) - и пак нищо?

и

Quote
NIKI1976
И така си мислех и през 2007, когато започна бум-а.
Точно преди него си купих за 490 евро нова тухла.

Интересно нещо е човешката психика.
Купил си преди 2007 нова тухла за 490Е, а се опитваш 2012-та да продадеш стара такава, първи етаж, до бензиностанция и цигани за 600Е.
И когато ти казват, че цената е висока, си почти готов да се разсърдиш. Нищо, че живота го потвърждава вече половин година.
Смяташ ли, че заплатите в България са се вдигнали толкова много от 2007-ма насам, че да покрият тази диспропорция в цените?
Или смяташ, че тогава си ударил кьоравото и сега искаш да осребриш хитрината, но не ти се получава?
Един вид, ти си бил достатъчно хитър, прогресивен и интелигентен да се усетиш да купиш на 490Е, а сега глупаците, които се скитат немили-недраги из имотния пазар, не щат да купят на 600Е и преебават хитрия ти план?

Не целя да те засегна с горното. Просто ти нахвърлям някой разсъждения на "другата страна".

Поздрави и късмет с продажбата
Re: Реална ли е цената?
15-10-2012 - 17:20:48
Не целя нищо и не се сърдя.
Когато си купих през 2007г. апартамент - нова тухла, то това е в Люлин. И при това сам би трябвало да знаеш, че около 20% от общата квадратура са т.н. общи части - защото строителя не може да губи.
Апартамента който си купих е над 100 кв.м.
Т.е. - колкото е по голям - толкова е на по-ниска цена.
Плюс това го купих на акт 15 - неузаконен!
Само настилките + стените и таваните ми излязоха над 10 хил.лева и прочие - но да не ви занимавам.
Тогава в района в който продавам сега цените вървяха по 650 - 700 евро старо строителство. - Ето сега явно са паднали.
Но да разбирам че аз съм невежата, и такова жилище при ЦИГАНИТЕ не може да се продаде реално над 30 хил.
Най-вероятно сте прави.
Наистина ще видим как ще завърши сагата - може би наистина ще трябва да спра да го продавам.Не целя печалба, а да мога да закупя една гарсионера и да я ремонтирам (не обзавеждам).
Но не може да се получи - ЯВНО!
Re: Реална ли е цената?
15-10-2012 - 18:29:00
avatar
Няколко малки забележки по обявата:

Писането само с главни букви се приема за крещене, в случая искаш да изкрещиш, че цената не подлежи на договаряне или..??!
Ако си склонен към пазарлък, тоя коментар с големите букви просто го махни от обявата.

Посочил си, че сделката се осъществява без посредници, а реално такива има??!

Качеството на снимките е наистина лошо, а и показаното на тях определено не действа стимулиращо - вземи наистина поразчисти натуриите преди да снимаш вътре помещенията, че така освен виетнамци, бекяри и прочие, едва ли друг би се навил да влезе да живее вътре.
Ако не можеш да намериш свестен фотоапарат, поне снимай с телефон с по-висока резолюция и то на максимално добро осветление ( снимки срещу огледало се не правят , ако искаш по-добра переспектива снимай откъм ъглите! )

В крайна сметка и аз като други коментирали недоумявам, защо ти е да купуваш гарсониера на мястото на този, но... решението си е твое.
Купувач може и да се намери, но това е въпрос повече на късмет, отколкото на пазарна цена в момента. За тези пари... определено има много по-добри предложения на пазара, така че ако някой не е много на зор да живее точно на това място... ще почакаш немалко до сделка.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Реална ли е цената?
15-10-2012 - 18:52:49
а бе за 34-35К ще се продаде . ама земи си намери читав брокер и то само 1.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход