Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Реална ли е цената?

Публикувано от NIKI1976 
Re: Реална ли е цената?
16-10-2012 - 09:40:16
Здравей.
Да не обидя някого - но ти живял ли си в гарсионера?
Това за пръв го чувам - да сравняваш тухла с панел? *sos*
Добре - не го хваля апартамента и блока - изобщо дори. Опитах се да посоча плюсовете и минусите - явно сгреших.
Значи панелките са си на реалната цена от по 25 хил., а на двустайния с ужасната локация и на първия етаж са му много?
Re: Реална ли е цената?
16-10-2012 - 09:41:42
Здравей,
Може ли ей така да попитам (не си длъжен да ми отговаряш), след като пишеш че минаваш от там - къде живееш?
Re: Реална ли е цената?
16-10-2012 - 09:48:53
Моля Ви всички - недейте спорете по моя явно тъпичък въпрос!
Наистина исках помощ.
И то поради причината че искам след това да закупя гарионера на бащата и да живее по-близо до мен в кв.Люлин (надявам се отново да не започне някой да ме оплюва че живея в Люлин - е не всички сме аристократи да живеем в Лозенецsmiling smiley)
Така ще картината става следната - продавам на реалната цена около 30 хил. двустайния, и...............?
Бащата отива под наем - защото като питам брокерите "...абе намерете ми читава гарсионера, може и за ремонт в Люлин до 25 хил.", ми отговарят "еми то гарсионерите са много търсени и трудно може да се намери, + това и още 3 % комисионна..." - Браво на изтрещелия наистина народ - гарсионерите се търсят като топъл хляб?!
Като продаваш - ооооооооооооо, висока му е цената, а в следващия момент като търсиш - оооооооооооооо, няма да си намериш на такава цена - додай още мааааалко или изтегли кредит!?
Реално ли е това?
Re: Реална ли е цената?
16-10-2012 - 10:18:04
Quote
greenbul
Видях обявата и разбраха какво не му е наред на апартамента. Съвсем честно винаги когато минавам от там коментирам как могат да живеят хора в тази порутена сграда. Горе на последния етаж имаше някакво саниране дето беше все едно някой се е изсрал на фасадата. Беше примерно жълто или нещо такова. Целият блок е в мнооого окаяно състояние. Ако е вярно това което пишеш в обявата, че предстои цялостно саниране, средствата за което са осигурени, обяви апартамента за продажба след като приключи. Имай предвид, че за да си даде парите, а това не са малко пари, човек иска стоката да изглежда що-годе прилично. Не вярвай на брокер(ки)те. Един ароматизатор няма да оправи нещата! Нещата са доста по-сериозни.

Здравей,
Може ли ей така да попитам (не си длъжен да ми отговаряш), след като пишеш че минаваш от там - къде живееш?
Re: Реална ли е цената?
16-10-2012 - 10:22:05
"Реално ли е това? "

Това е РЕАЛНОСТТА в БГ. Приятелски съвет. Постарай се да прескочиш всякакви брокери, тъй като те са основната причина за сегашните ти проблеми. Поздрави!
Re: Реална ли е цената?
16-10-2012 - 10:24:31
Quote
spgufi
NIKI1976, до този момент са ти отговорили няколко човека, които са решили, че отговарят на твоето условия за това, от кого би искал да получиш съвет -" Бих искал да получа съвет от някой по-разбиращ от мен по отношение цените на имотите, и по-точно в София. " , има доста истини в написаното от тях, например от нрадев, валсодар, аз работя това от повече от 21 години и ще ти кажа - ако реално искаш да продаваш, съобрази цената с реалностите днес, и имай пред вид , че местоположението на имота за повечето евентуални купувачи не е от плюсовете му. Не обръщай внимание на останалите брокеромразещи, някои от тях са идвали в София само като малки , с баба си, до ЦУМ, повечето никога не са правили сделка с имот и тук си избиват комплексите . Визирам разни рибки, грийнчовци, неудачник-счетоводители, те нямат хабер от понятие от пазара на имотите, но иначе ще се скъсат да дават акъл.

Здравей,
Благодаря за съждението ти.
Брокерите, които "обслужват" продажбаната на имота ми досега не са ме насочили към цената!
Казват че е "добра цена" - каквото и да значи това.
Просто на първите етажи не се търсело - точно за това искам да знам как би следвало да подходя?
В края на краищата всеки си има право на мнение - правилно или погрешно - но не бих искал да съм от вторите*yes*.
И тъй като съм се занимавал малко с продажба на автомобили - там все пак се сравняваш с околните цени - все пак има значение и качеството де.
Оттук и произтече моята цена - съобразявайки се с околните, като според мен съм я и намалил??? Ако трябва и още ще я намаля - но защото някои има 30 хил. и иска да си купи ли? Пак се връщам на моето - и аз искам да си купя гарсионера за 25 хил. - не лоша. Ама няма!
Re: Реална ли е цената?
16-10-2012 - 10:33:28
Quote
Jimbo
"Реално ли е това? "

Това е РЕАЛНОСТТА в БГ. Приятелски съвет. Постарай се да прескочиш всякакви брокери, тъй като те са основната причина за сегашните ти проблеми. Поздрави!

Здравей,
Благодаря за съвета.
Наистина мисля че има брокери, които си разбират от работата, но има и други.
Само за пример - в събота ми звънни някакъв, който видял моята обява и ме пита дали може да види апартамента - е как да не може - нали се продава*angel*, му казвам аз.
Речено-сторено-уговорено.
Идва "човека" - а той посредник на някакво семейство.
Гледахо го около 30 - 40 минути.
Питаха, разпитваха, пишеха и т.н. А посредника се присламчва до мен и пита - за колко го бяхте пуснали първоначално - казвам му "За 45 хил.". Еврика вика той - видяхте ли(обърнал се към хората), а сега е 38,5 хил. Откога, пита ме, го продавате? Викам му - от 2 месеца. Добре е - потвърждава той.
Хората си тръгват, а той идва - а нали знаеме, ми казва, че нашата комисионна е 3 %, но може да я намалим на 2,5?!?!?!
И тогава избухнах - питам го: Защо не ми казахте по телефона - еми то се знаело?!?! Явно съм идиот, как може да не съм го знаел???
Аз го питам - вижте г-не, вие прозвънихте по моята лична обява и сега ми искате пари, не ме представлявате, даже и не знаете нищо за апартамента - някаква Ваша колежка ви сложила бележка на масата, не сте публикували обявата ми, не сте направили снимки, не сте дали подробно описание на купувачите и т.н.? А той - еми аз ви доведох хората.*xxx*
Добре де, питам го - тези хора, предполагам са Ваши клиенти - нали така?
Да - ми казва, но са зле с парите и не знам дали от тях ще вземем "НЕЩО"??
А от мен, идиота - може да вземе.
И накрая му казах - ще ти дам 200 евро при продажба - ей - все едно една година е бил без жена и сега Линда Еванджелиста му е "пуснала"!
Доста смях ме напуши.
Смятам че гореописаното представлява една трагикомедия, но за жалост написана не от Шекспир - а от нас - простосмъртните българи, свикнали винаги да има нещо от рода на "под масата".
Прав ли съм?
Re: Реална ли е цената?
16-10-2012 - 11:10:46
avatar
Quote
NIKI1976
Здравей.
Да не обидя някого - но ти живял ли си в гарсионера?
Това за пръв го чувам - да сравняваш тухла с панел? *sos*
Добре - не го хваля апартамента и блока - изобщо дори. Опитах се да посоча плюсовете и минусите - явно сгреших.
Значи панелките са си на реалната цена от по 25 хил., а на двустайния с ужасната локация и на първия етаж са му много?

Много добре разбирам проблема ти. Много хора са на същия хал като теб в момента - решили да продадат голямо и да вземат по-малко жилище защото им трябва т "малко" пари. И тука всички (продавачи и купувачи) започват да псуват брокерите. Защо защото натискат продавачите да свалят цена, а купувачите да плащат луди пари и на вскчото отгоре да оберат едни 6% от сделката! сложи и прихвърлянето и ето едни 10% ЗАГУБА само от машинацията. Реално се окзава че брокерите тровят пазара и той естественно е изчезнал последните 2-3 години....

Мот съвет е "ако ще купуваш веднага друго - не продавай". Ако решиш да изчакаш "под наем" може и да спечелиш, но гаранция няма.
Има и втори вариант - замяна с доплащане, ама е толкова трудно да се намерят двете страни, че направо го изключвам.

има и друг момент - винаги по-малките апартаменти са били по-скъпи на квадрат в БГ - беднотия какво да правиш....
Re: Реална ли е цената?
16-10-2012 - 11:18:30
Един съвет - търси размяна с доплащане.
Ако не ти трябва жилище а само пари - НЕ ГЛЕДАЙ ДРУГИ ОФЕРТИ.
Казаха ти вече - сваляш всеки месец/тримесечие и когато продадеш - тъкмо ще ВИДИШ какви са реалните цени.
И цените все още ще вървят НАДОЛУ - поне и 2013.
След това са по скоро нагоре ама и доста голяма инфлация ще има.
Аз ще купувам догодина - трябва ми по голямо обаче ...

И търпение му е майката. Ако не продадеш до декември чак след март
Re: Реална ли е цената?
16-10-2012 - 11:23:32
avatar
Да добавя още един пирон:
"Експлозията на съоръжението с мощност 400 киловолт ампера стана около 2.50 ч. в кооперация на централната бургаска улица "Хан Крум", като два апартамента са напълно унищожени, изпочупени са и прозорците на околните сгради. Два магазина, намиращи се в жилищната сграда, са напълно разрушени. Обърнат е микробус и са натрошени стъкла на леки коли в близост."

Това е трафопост, но за бензиностациите също важи smiling smiley
скоро имаше случай с цистерна за ГАЗ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход