Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Реална ли е цената?

Публикувано от NIKI1976 
Re: Реална ли е цената?
15-10-2012 - 16:15:23
Рентабилност?
Да пресметнем: 39 хил. евро - бих го дал на реален купувач да речем за 37 хил. (примерно)
В сградата (а също така и в съседната) на същия етаж има наематели - плащат 300 лева (не знам дали е реално).
Т.е. на година това са 3 600 лева. За 10 години - това са 36 000 лева.
За 15 години - това са 54 000 лева.

Защо тогава по наистина крайните квартали (Обеля, Мод.предгръдие, Левски, Надежда, Дружба, Овча купел и т.н.) средната цена на гарсионера-панел на повече от 30 години е 25 000 евро?
Re: Реална ли е цената?
15-10-2012 - 16:16:29
Quote
NIKI1976

Моля Ви, дайте идея какво му "липсва"?




..............................................................................
Добре си го написал.
Наистина ми трябва идея - ще почерпя дори*drunk*
Re: Реална ли е цената?
15-10-2012 - 16:21:16
И друго - в нашия блок и в съседния, продават апартаменти като мо - единия е на 8 а другия - на 9 етаж.
На единия му искат 52 000 евро, а на другия 48 600!
Е аз съм с 10 хил.евро по-надолу?!
И пак няма.
Точно затова и попитах тук - да ме упътите къде греша?
Най-вероятно че го продавам.sad smiley
Re: Реална ли е цената?
15-10-2012 - 16:22:22
avatar
Quote
NIKI1976
Рентабилност?
Да пресметнем: 39 хил. евро - бих го дал на реален купувач да речем за 37 хил. (примерно)
В сградата (а също така и в съседната) на същия етаж има наематели - плащат 300 лева (не знам дали е реално).
Т.е. на година това са 3 600 лева. За 10 години - това са 36 000 лева.
За 15 години - това са 54 000 лева.

Защо тогава по наистина крайните квартали (Обеля, Мод.предгръдие, Левски, Надежда, Дружба, Овча купел и т.н.) средната цена на гарсионера-панел на повече от 30 години е 25 000 евро?

Сам си стигнал до отговора дали са надценени недвижимите имоти.

Така че, в случая, ако бях на твое място, бих търсил сделка в рамките на 6 месеца, дори и с компромис. Дългосрочната тенденция, поне според мен в посока спад на цените, та дори и плавен. Ако си запознат с кризата на японският пазар за имоти, повтаряме него модел - тук тя може да продължи и повече от 20 години, защото за разлика от тях, ние не сме и едва ли скоро ще бдем индустриална държава, за БВП пък да не говорим въобще!

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Реална ли е цената?
15-10-2012 - 16:22:31
На мен ми прави впечатление как изтъквате разни преимущества на апартаментите. Всеки си мисли, че баш неговия апартамент е суууупер топ локейшън. Голяма работа,че е над абонатна станция, апартаменти на първи и последен етаж никой ги не ще. Кварталът е ... под средната хубост, а ако става дума за онези високите блокове на Опълченска и новия булевард - извинявай, ама от там се ронят структурни елементи. За циганите не бери грижа. Те си имат каруци 200 метра не са им проблем. А това за райнното е като легендата а голфа купен от немска баба (справка НАГЛОСТ! Цигани ограбиха полицейски участък. Следвай принципите - на 3 месеца смъквай по 15%. Когато парите са в банковата ти сметка, това е реалната цена.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Реална ли е цената?
15-10-2012 - 16:29:47
Може би си прав?
Та след година ще трябва да дам и пари на някой да го купи!
Предимства не изтъквам - по-горе посочих и "+" и "-" ----- не ги крия.
Опълченска е доста далече от блока - ако познаваш мястото - все пак посочих до 3-то РПУ. Така че не говорим за един и същи блок!
Но няма значение.
А и си прав - защо ли тези строители започват да строят от първи етаж - и защо построяват последен етаж*angel*
И с това мисля че съм се съобразил - бях посочил че същия апартамент на 9-тия етаж струва с над 10 хил.евро повече.
Да взема да го пусна да се продава на цената на една боксиониера в Обеля - та там е далече от циганите, няма да е на първи етаж, от фасадата няма какво друго да падне освен краен панел, спокойно е тъй като няма РПУ, и локацията му не е лоша - все пак е София:]
Бих Ви бил доста признателен, ако наистина ме упътите как да постъпя, а не да се подигравате и хващате за всяка дума - всеки има право на грешно мнение.
Re: Реална ли е цената?
15-10-2012 - 16:30:41
avatar
да видим реалността

да тухла е и наистина са по-добри от новите (който е пробивал за дюбел нова тухла знае...)
обаче ... първи етаж в момента никой не купува, ако беше 3 до 6 можеше и достигне 37
второ, хората купуват предимно за да живеят и тук фактора бензиностанция е много важен... миризмите няма как да се избегнат.

и да знам че в тези блокове се продават и други апартаменти на споменатите цени ама си стоят единия от 4 (четири) години...
така че това според мен не е критериии.

и наистина един латекс дори върху тапетите ще го отвори много.
Re: Реална ли е цената?
15-10-2012 - 16:32:42
Да - според мен са доста надценени имотите в България.
И така си мислех и през 2007, когато започна бум-а.
Точно преди него си купих за 490 евро нова тухла.
Но и все пак се съобразяваме с цените, които са публикувани - затова има средна цена на апартаменти по вид и местоположение.
А аз съм свалил доста под тези цени.
Т.е. да разбирам че е нормално и най-вече разумно, с цел продажба да обявя цена на апратамента на цената на гарсионера в краен квартал?
Re: Реална ли е цената?
15-10-2012 - 16:35:02
Quote
NIKI1976
И друго - в нашия блок и в съседния, продават апартаменти като мо - единия е на 8 а другия - на 9 етаж.
На единия му искат 52 000 евро, а на другия 48 600!
Е аз съм с 10 хил.евро по-надолу?!
И пак няма.
Точно затова и попитах тук - да ме упътите къде греша?
Най-вероятно че го продавам.sad smiley

Дали грешиш, че го продаваш?!? Е това е единствения въпрос, който няма защо да те тормози. Тези с по-високите оферти, какво, да на би да са стигнали до сделка? Кофти е само, ако искаш да продадеш и да купиш веднага, защото тогава ще се натъкнеш на същото мислене, каквото ти самия имаш в момента. Вярната стъпка е да продадеш сега и да купиш, когато банките почнат да продават. Тогава ще кажеш в коя банка и в каква валута да си държиш парите. Ами има го и този риск. Ако преди беше продавачът беше винаги на далавера, сега продавачът е винаги прецакан, но най-много ако реши да не продава и оттегли оферата или държи цени, при които няма търсене.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Реална ли е цената?
15-10-2012 - 16:36:52
ОК
Приемам забележкат и реалността - че трябва да е под 37?!
Тогава защо панелките на по над 30 - 35 години в Люлин 5 и 6, Овча купел, Обеля и т.н. не падат под 25 хил.евро.
Та все пак разликата от тухлата до панела е от земята до небето?
Гарсионера от 45 кв. за 25 хил.евро = 555 евро/кв.м.

А аз ще трябва да продам 65 кв. за 33 хил. (примерно) = т.е. 500 евро /кв.м.

Според мен няма логика?!?!?!
Или наистина съм супер невеж в тези сметки.............................
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход