Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ако стане 149лв. на жълтия паваж, то в Гръцката на Варна трябва максимум да е също толкова. Но да закръглим на 200лв. Сядам на фотоьойла и чакам!

Публикувано от панелообитателя САХИБ 
ПС. Продавач според мен, е някой който иска да получи пари срещу нещо което притежава. Този който може да продаде или не - всички сме ги виждали -"или продавам на тази цена или не", си е прост Далаверист - на пазара е само ако има "далавера". Истинския продавач е този, който ИСКА да се освободи от имота и да му вземе парите - трябват му за нещо друго - или по-голям имот, или за имот на друго място, или за бизнес.....Само тогава човека ще се съобрази с цените в дадения момент, а не с цените каквито са били преди няколко години или с цените които ще бъдат някога в бъдещето. Важно е да знаеш цените в този момент на пазара. Поздрави
Quote
r_stoma

Не Ками, хората със стабилни нерви, ще продадат на РЕАЛНИ цени. Въпросния "продавач" няма да продеде, защото няма РЕАЛЕН поглед върху цените. То на всеки му се иска да вземе колкото се може повече пари, но едно е да искаш, друго е да можеш и трето и четвърто е да го направиш. Повечето продавачи търсят някой луд, ама и с много пари та да го "оскубят". Сигурно има и такива купувачи, но ще се съгласиш, че са голяма рядкост. Когато съм продавал имоти, винаги съм си определял РЕАЛНА цена и съм продавал бързо, съответно с парите съм купувал нещо друго, което ми трябва. Повечето продавачи обаче, немогат да определят РЕАЛНА цена - офертират ЖЕЛАНА цена. Тук е ролята на брокера да каже ( внимателно и нежно ) на продавача, че пазарните цените в момента са доста по-различни, а не да си губи времето с непродаваеми оферти. Никой не може да забрани на собственик да офертира сам невъзможни цени, но много оферти от брокерски агенции, са също толкова невероятни - 0% шанс да го купи някой. Иначе и аз искам кризата да отмине, да тръгнат цените нагоре - все пак оттук нататък ще съм на пазара в ролята на продаваwinking smiley, но РЕАЛНОСТА засега поне не такава.

Съгласна съм с всяка твоя дума, но хора, които са твърде далеч от пазара, пишат убедено откровени глупости.
Затова е и реакцията ми.
Има продавачи, които не желаят да се съобразят с действителността и държат високи цени, има и агенции, които си допълват бройките на рекламния лист, знаейки че имота е непродаваем, но това не е масово явление и цените не са двойни.
Реалните цени, колкото и да са паднали, са по- високи от възможностите и мечтите на пишещите тук, които се заблуждават, че като припяват мантрата "149$ на жълтите павета", вече почти сме стигнали заветната сума.
Не случайно наскоро им предложих да потърсят нещо свястно в южен квартал и да видят, дали биха намерили под 42 000Е за двустаен панел.
Всички се изпокриха като мишки, заобиколиха предложението и пак запяха старата песен.
Впрочем, заглавието на темата ясно показва какво имам предвид.smiling smiley
Е това за 149Е/м2 не го приемам буквално - чак толкова няма как да стане ( или по скоро пази боже), но има още накъде да спадат цените, поне според моите наблюдения.
Не съм чел какво сте писали, но имам инфо, че преди година се е мъчил на 75к да го продаде и не е успял, въпреки и предложението за бартер.
Та тази година на 110к го бори, най-искрено му желая успех *beer*
Quote
r_stoma
Е това за 149Е/м2 не го приемам буквално - чак толкова няма как да стане ( или по скоро пази боже), но има още накъде да спадат цените, поне според моите наблюдения.
Много ме дразниш начи!:g: Почти цял форум ми го обещава, а ти скептик го раздаваш. Я виж демографията, безработицата , нивото на заплатите и нивото на лошите кредити. За да влезеш в правия път.
Аз съм си заделил едно 6-10 бона за студио в гръцката от 30-50кв.м и ако не се случи, ще те държа лично отговорен!winking smiley
Quote
панелообитателя САХИБ
Много ме дразниш начи!:g: Почти цял форум ми го обещава, а ти скептик го раздаваш. Я виж демографията, безработицата , нивото на заплатите и нивото на лошите кредити.

Сахибе, почти цял форум обещаваше и непрестанен ръст на цените, просто нямаха как да не се случат разни неща, но взеха, че се случиха и всички се покриха... не ровя като други назад във форума, но по-старите участници могат да цитират поне няколко пророка.

Чудно ми е в момента точно колко човека държат лично отговорни брокери, които не спираха да плямпат едно и също "топ инвестиция".

Аз никога не съм взимал на сериозно мненията за 149е, както и тези за 2000е - винаги съм ги приемал като по-скоро символ на различни мнения с елемент на дразнителство.

Съседната тема за "дочакахте земетресение" ми се струва не по-малко малоумна и арогантна от писанията за 2000е и 149е.

Несериозно ми е писаниците на един човек за 149е да са толкова силни, че 20 други непрекъснато да ги цитират, коментират и прочие - толкова ли сте слаби психически не разбирам.
Въртят ви на шиш както си поискат, вие се вързвате и продължавате да ги подклаждате, а 149 ви гледа сеира...

Горното е мое мнение, като по никакъв начин не обиждам 149, дори напротив - респект за умението да манипулира толкова качествено, продължително и най-вече увлекателно *beer*
Quote
r_stoma
Продавач според мен, е някой който иска да получи пари срещу нещо което притежава. Само тогава човека ще се съобрази с цените в дадения момент, а не с цените каквито са били преди няколко години или с цените които ще бъдат някога в бъдещето.
Важно е да знаеш цените в този момент на пазара.

Най-добре брокерите знаят "цените" към момента.
Голяма част от продавачите се мръщят на анализ получен от брокер/и.
При купувачите пък го има явлението: с два лева в джоба тръгнал на огледи за имот.
Шарен свят, но когато нещо не се получи, кой, кой да е виновен? - брокера.
Така е най-добре.
Quote
r_stoma
ПС. Продавач според мен, е някой който иска да получи пари срещу нещо което притежава. Този който може да продаде или не - всички сме ги виждали -"или продавам на тази цена или не", си е прост Далаверист - на пазара е само ако има "далавера". Истинския продавач е този, който ИСКА да се освободи от имота и да му вземе парите - трябват му за нещо друго - или по-голям имот, или за имот на друго място, или за бизнес.....Само тогава човека ще се съобрази с цените в дадения момент, а не с цените каквито са били преди няколко години или с цените които ще бъдат някога в бъдещето. Важно е да знаеш цените в този момент на пазара. Поздрави
Има и продавачи фантазьори.Решил човека че му трябват примерно 250000 лева и хоп имота на тая цена.Крие абонатните номера не иска да вади необходимите документи.Има всякакви чешити.На мен лично ми е жал за по голямата част от брокерите.И измежду тях има много прости но повечето са свестни хора.Аз лично измъчих една брокерка и направо ми е нвудобно повече да я ангажирам.Жената опита всичко но срещу алчността и простотията няма бронебойни патрони открити.Не е за вярване колко прости и мизерни българи има.Дал ми ЕГН-то си и си мисли че не знам нищо за него.......
Quote
r_stoma
Quote
камелия
Quote
valsodar
Е, може и да му е писнало, но наместо да продаде той, ще продаде другият продавач, който е на почти двойно по-ниска оферта от неговата, за същата локация и почти същите параметри като качество, разпределение и площ.

А тоя със слабите нерви просто ще издуха супата в очакване на Годо. spinning smiley sticking its tongue out

Желязна логика- хората със " силни" нерви продават на двойно по- ниска цена имотите си, а тия със слабите нерви, ще духат супата, щото не са си подарили собствеността на първия прошляк, извадил 5 лева!:]
Оставям настрани абсолютно несъстоятелното твърдение, че при 2 жилища с еднакви параметри, има толкова широка ножица в офертните цени.moody smiley

Не Ками, хората със стабилни нерви, ще продадат на РЕАЛНИ цени. Въпросния "продавач" няма да продеде, защото няма РЕАЛЕН поглед върху цените. То на всеки му се иска да вземе колкото се може повече пари, но едно е да искаш, друго е да можеш и трето и четвърто е да го направиш. Повечето продавачи търсят някой луд, ама и с много пари та да го "оскубят". Сигурно има и такива купувачи, но ще се съгласиш, че са голяма рядкост. Когато съм продавал имоти, винаги съм си определял РЕАЛНА цена и съм продавал бързо, съответно с парите съм купувал нещо друго, което ми трябва. Повечето продавачи обаче, немогат да определят РЕАЛНА цена - офертират ЖЕЛАНА цена. Тук е ролята на брокера да каже ( внимателно и нежно ) на продавача, че пазарните цените в момента са доста по-различни, а не да си губи времето с непродаваеми оферти. Никой не може да забрани на собственик да офертира сам невъзможни цени, но много оферти от брокерски агенции, са също толкова невероятни - 0% шанс да го купи някой. Иначе и аз искам кризата да отмине, да тръгнат цените нагоре - все пак оттук нататък ще съм на пазара в ролята на продаваwinking smiley, но РЕАЛНОСТА засега поне не такава.
Има той поглед и знае какви са цените ма пробва.Незнам що брокерите се връзват на такива.Такъв го гониш и му тегляш една п...а майна.Да върви при когото ще.Такива галфони правят само разходи на брокерите да въртят телефони и да ходят по огледи.Просто кипи безсмислен неуморен труд.Апартамента му струва масимум 60000 евро той иска 120000.Ми да си го държи.Клиент му дава 75000 той не та не.Ми да си го държи негов си е.
Quote
aircraftcarrier
Quote
r_stoma
Quote
камелия
Quote
valsodar
Е, може и да му е писнало, но наместо да продаде той, ще продаде другият продавач, който е на почти двойно по-ниска оферта от неговата, за същата локация и почти същите параметри като качество, разпределение и площ.

А тоя със слабите нерви просто ще издуха супата в очакване на Годо. spinning smiley sticking its tongue out

Желязна логика- хората със " силни" нерви продават на двойно по- ниска цена имотите си, а тия със слабите нерви, ще духат супата, щото не са си подарили собствеността на първия прошляк, извадил 5 лева!:]
Оставям настрани абсолютно несъстоятелното твърдение, че при 2 жилища с еднакви параметри, има толкова широка ножица в офертните цени.moody smiley

Не Ками, хората със стабилни нерви, ще продадат на РЕАЛНИ цени. Въпросния "продавач" няма да продеде, защото няма РЕАЛЕН поглед върху цените. То на всеки му се иска да вземе колкото се може повече пари, но едно е да искаш, друго е да можеш и трето и четвърто е да го направиш. Повечето продавачи търсят някой луд, ама и с много пари та да го "оскубят". Сигурно има и такива купувачи, но ще се съгласиш, че са голяма рядкост. Когато съм продавал имоти, винаги съм си определял РЕАЛНА цена и съм продавал бързо, съответно с парите съм купувал нещо друго, което ми трябва. Повечето продавачи обаче, немогат да определят РЕАЛНА цена - офертират ЖЕЛАНА цена. Тук е ролята на брокера да каже ( внимателно и нежно ) на продавача, че пазарните цените в момента са доста по-различни, а не да си губи времето с непродаваеми оферти. Никой не може да забрани на собственик да офертира сам невъзможни цени, но много оферти от брокерски агенции, са също толкова невероятни - 0% шанс да го купи някой. Иначе и аз искам кризата да отмине, да тръгнат цените нагоре - все пак оттук нататък ще съм на пазара в ролята на продаваwinking smiley, но РЕАЛНОСТА засега поне не такава.
Има той поглед и знае какви са цените ма пробва.Незнам що брокерите се връзват на такива.Такъв го гониш и му тегляш една п...а майна.Да върви при когото ще.Такива галфони правят само разходи на брокерите да въртят телефони и да ходят по огледи.Просто кипи безсмислен неуморен труд.Апартамента му струва масимум 60000 евро той иска 120000.Ми да си го държи.Клиент му дава 75000 той не та не.Ми да си го държи негов си е.
Не е така. Ако собственика предлага за нереално висока цена, брокера ако е професионалист, защо ще му ходи по гайдата и ще тича наляво надясно да търси клиенти? Просто отказва да се занимава с него. Друг е въпроса, че на пазара на НИ има хора от кол и въже. Ама това е валидно за почти всички професии. Въпрос на късмет.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход