Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кой и как определя средните цени на имотите?

Публикувано от mmstefanova 
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
23-04-2012 - 18:57:55
Gia, писах защо искат да продават - изнасят се за Щатите. Те живееха там, но се пенсионираха и искаха да си карат тук старините. Купиха 2007ма, направиха го със супер скъпи материали, като да ги изкарат доживот ( по професия съм архитект и съм запознат с материалите), но не издържаха на простотията и циганията. 35 години в Щатите, на прилична работа с добър доход явно са им променили възприятиата, У нас им се вижда страшно мръсно - улиците, домовете на хората, учрежденията.......Ние явно сме свикнали с кочинката, но те не се приспособиха - жената направо е в нервна криза от мръсотията. Може да го разбере само някой, който е живял в "бяла" държава, ама не като мияч на чинии. Поздрави
Gia
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
23-04-2012 - 20:19:10
Quote
r_stoma
Gia, писах защо искат да продават - изнасят се за Щатите. Те живееха там, но се пенсионираха и искаха да си карат тук старините. Купиха 2007ма, направиха го със супер скъпи материали, като да ги изкарат доживот ( по професия съм архитект и съм запознат с материалите), но не издържаха на простотията и циганията. 35 години в Щатите, на прилична работа с добър доход явно са им променили възприятиата, У нас им се вижда страшно мръсно - улиците, домовете на хората, учрежденията.......Ние явно сме свикнали с кочинката, но те не се приспособиха - жената направо е в нервна криза от мръсотията. Може да го разбере само някой, който е живял в "бяла" държава, ама не като мияч на чинии. Поздрави

Искренно съжалявам за твойте приятели,голям шок са изживяли.Например,аз не мога да живея в Щатите,там ме побъркват разстоянията,"чернилките,латиното,пък ония цветните с продалговати очи ме плашеха" и...ми не ми е комфортно,но в Европа съм ОК.
Въпреки,че сега като се сетя за първата ми среща с Монмартър в Париж,оле направо се върнах в метрото :} такава мръсотия не бях виждала / после се оказа,че сме сбъркали с мъжа ми спирката на метрото,пак бяхме там,но извън туристическия маршрут /
Не е трябвало да купуват,поне докато не се убедят дали искат да живеят тук.И такива неща се случват.........

Поздрави и на теб !
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
24-04-2012 - 09:54:40
Gia, това е ясно. Аз самият им казах, че връщайки се тук, правят огромна грешка. Но какво да а се прави, няма как да се върне миналото. Включих се само защото ти твърдиш, че имота винаги можеш да продадеш, с "намалена печалба". Те хората на загуба не могат да го продадат - а апартамента е хубав, а какво остава на печалба. Истината е, че хората нямат пари, банките позатегнаха режима, а и хората ги е страх да вземат кредити. Ако някой иска да продаде, то трябва да свали драстично цената и да понесе значителни загуби. И така ще е май още дълго, колкото и да не ни се иска. Та според мен имота може да е актив, но може и да е пасив. Зависи кога и на какви цени си купил. Ако си купил на пик на цените, няма начин да не си на загуба. Аз съм привърженик на формулата за цена=100-120 наема. Е тогава имота си е актив. Ама да купиш на 180-200 наема, какъв актив е това. Поздрави
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
24-04-2012 - 12:18:41
Истината не е само една или по-скоро различните хора са щастливи на различни места.
Един човек се е пенсионирал веднага след като е направил минимално изисквания стаж за пенсия в Канада и вече година и половина живее тук в София под наем в един мансарден апартамент в центъра.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Gia
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
24-04-2012 - 12:54:10
Quote
r_stoma
Gia, това е ясно. Аз самият им казах, че връщайки се тук, правят огромна грешка. Но какво да а се прави, няма как да се върне миналото. Включих се само защото ти твърдиш, че имота винаги можеш да продадеш, с "намалена печалба". Те хората на загуба не могат да го продадат - а апартамента е хубав, а какво остава на печалба. Истината е, че хората нямат пари, банките позатегнаха режима, а и хората ги е страх да вземат кредити. Ако някой иска да продаде, то трябва да свали драстично цената и да понесе значителни загуби. И така ще е май още дълго, колкото и да не ни се иска. Та според мен имота може да е актив, но може и да е пасив. Зависи кога и на какви цени си купил. Ако си купил на пик на цените, няма начин да не си на загуба. Аз съм привърженик на формулата за цена=100-120 наема. Е тогава имота си е актив. Ама да купиш на 180-200 наема, какъв актив е това. Поздрави


r_stoma,аз и сега твърдя,че може да се продаде.Не мога да разбера,локацията ли му е лоша на апартамента на приятелите ти,че не могат да го продадат ?Ти казваш,че е много добре направен и аз ти вярвам,значи има нещо друго,като знам какво се продаде миналата седмица за 100000 евра,ме изумява,нещо добро с добра локация да седи на пазара в София / ако е в София / за 65000 година и половина.Казваш,че хората нямат пари,мога да се съглася с теб,но тези без пари не са купувачи.Разберете ме правилно,имоти не се купуват от всеки,а и банките кредитират сега,но само хора с добра позиция на работното си място.Сега ще ви дам и един пример за апартаменти купени 2008г. и продадени на печалба.Тристаен апартамент на първа линия на българското черноморие в луксозен комплекс купен за 93500 евро 2008 г го продадаха 2011 за 135000 на руснаци,двустаен в същия комплекс от 65000 за 78000 евра.В същия комплекс търсенето от страна на руснаците е много голямо и не ви разказвам басни.
Да се върнеме на темата,НИ актив ли е.Да актив е,но никой не казва,че задължително Всички ще спечелят,дори и твойте приятели могат да свалят цената още и няма начин да не го продадат,толкова маркототевски апартамент няма !

Поздрави !
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
24-04-2012 - 13:03:03
avatar
Quote
Gia
r_............... тези без пари не са купувачи...............имоти не се купуват от всеки !

Това не могат го разберат всички дървени глави в този форум от години, ти искаш за днес!:}
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
24-04-2012 - 13:05:28
На руснаци, Джия, на руснаци! Една къща във вилно селище "Тракийски бряг" се продаде за 300 000 евро също на руснаци. Нашенец, колкото и да е богат и тъп, не би дал за нея повече от 100 000............
Gia
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
24-04-2012 - 13:28:06
Да darkside,пазара на имоти по черноморието е такъв,но той си беше такъв и 2008 г.,пиша за ваканционни имоти,не за други,защото нямам никакъв поглед за градските имоти там.Това е то.Пазара на НИ в София сега ми прилича на пазара 2000 - 2004 г.,нищо хубаво,ама нищо..........
Появи ли се нещо на добра цена изчезва,ама аз се гледам и себе си какви ги върша,хем от 1990 г. продавам,купувам и управлявам НИ / от това се издържам,не съм брокер / няма да купя сега нищо,ако не е много изгодно :] Явно съм заразена от общото мнение :}
Сега съм решила,че ме интересуват само парцели,ама там какъв е Ужасът направо не е вярно,трябва да се проверява до крепостни актове,че с тази реституция нещата са "омазани" яко.
Пазар,като пазар,какъвто - такъв,какво да се прави.Обаче сега на който му стиска и има късмет,може да намери и купи хубав имот.Точно това ме "побърква",никога,ама никога не съм била толкова нерешителна !
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
24-04-2012 - 14:26:56
Quote
Gia
няма да купя сега нищо,ако не е много изгодно :] Явно съм заразена от общото мнение :}
Много хора са така. Преди тренда и очакванията бяха само нагоре, сега тренда и очакванията са само надолу, такава е тълпа. А статистиката (стъкмистиката) показва за последните 2 години минимални промени (93 лв./кв.м. понижение). Лично за мен добър имот, на добра цена не трябва да се изпуска, а не да се седи с тълпата, който уцели момента е късметлия. Но тези за 149 лв./кв.м. на жълтите павета е фантастика или да се деноминира лева.
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
24-04-2012 - 16:50:31
Quote
Gia
Появи ли се нещо на добра цена изчезва,ама аз се гледам и себе си какви ги върша,хем от 1990 г. продавам,купувам и управлявам НИ / от това се издържам,не съм брокер / няма да купя сега нищо,ако не е много изгодно :] Явно съм заразена от общото мнение :}
.
Пазар,като пазар,какъвто - такъв,какво да се прави.Обаче сега на който му стиска и има късмет,може да намери и купи хубав имот.Точно това ме "побърква",никога,ама никога не съм била толкова нерешителна !


Абсолютно вярно - появи ли се нещо на добра цена - изчезва. Само "добрата" цена е различна за купувача и продавача. Българина трудно преглъща загуби, а в момента продажба без загуба е почти "мисията невъзможна". Който иска да продава в момента, трябва да е готов да преглътне загуба.
А моите хора и брокера им, не го разбират. Тръгнаха да го обявяват на 95000Е, защото толкова били дали. Че кой го интересува, колко сте дали - гледаш средни цени за района и типа имот и оферираш под средната цена, за да ти обърне някой внимание. А проблема им е - доста скъпо и луксозно жилище, в среден квартал. В случая Овча Купел - старата част. З
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход