Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какъв процент от покупките стават с кеш и какъв процент с кеш и кредит?

Публикувано от Продавач 
Re: Какъв процент от покупките стават с кеш и какъв процент с кеш и кредит?
20-02-2012 - 11:50:30
avatar
Quote
камелия
Quote
darkside
Какъвто ти хрумне.......и без тва сички данни са художествена измислица, според както е удобно на някого, баси.......

Нищо подобно!
Данните в АВ са автентични, но няма кой да чете, щото може да не му подкрепят апокалиптичните твърдения.winking smiley

Нищо, нищо аз не бързам. Ще почакам до довечера или до вторник, сряда...smiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: всеки седми имот се купува с кредит, всеки шести имот или всеки пети?
20-02-2012 - 12:01:44
avatar
Quote
Продавач

Аз давам още един жокер, защото знам, че заданието е трудно - повече от половината имоти в България се купуват с налични средства /демек с кеш, с пари в брой, с пачки от бурканбанк и от поддюшекабанк еад.../ Въпроса ми е какво горе долу е съотношението не е нужно да се навлиза в сериозни алгоритми и съвсем точни цифри?

Няма да ти се получи, от опит ти го казвам!
Вадила съм данни, давала съм им да ги смятат те, защото аз съм зле с математиката и като са никакви процентите на закъсалите, на фона на общо купилите, може и да не ми повярват сривльовците.
Да, ама- не, те си пеят вечната песен.
Re: Какъв процент от покупките стават с кеш и какъв процент с кеш и кредит?
20-02-2012 - 12:53:44
Картината без размишления 15% с кредит.
Въпросителна - брой сделки земеделски земи?
За София след някои груби пресмятания около 45% стават с кредит
Re: Какъв процент от покупките стават с кеш и какъв процент с кеш и кредит?
20-02-2012 - 13:04:30
Не повече от 20% са с кредит, даже няма и толкова. Както виждате пазар си има не малък, а народът се опари с кредитите и трудно взема.
Та много малък процент от покупките са с кредити.
Ако обаче се опитвате други неща да смятате, следва да се има предвид, че една част от парите, получени от продавач, продал с кредит, също отиват за покупка на друг имот, което вече се брои "без кредит", макар че парите са вкарани в системата по линията на банково финансиране.
Re: Какъв процент от покупките стават с кеш и какъв процент с кеш и кредит?
20-02-2012 - 13:17:40
avatar
Quote
Imotko
Не повече от 20% са с кредит, даже няма и толкова. Както виждате пазар си има не малък, а народът се опари с кредитите и трудно взема.
Та много малък процент от покупките са с кредити.
Ако обаче се опитвате други неща да смятате, следва да се има предвид, че една част от парите, получени от продавач, продал с кредит, също отиват за покупка на друг имот, което вече се брои "без кредит", макар че парите са вкарани в системата по линията на банково финансиране.

Те не правят сметка на тези, които сега взимат с кредит.
Точат се на жилищата на купилите до 2008г.
И никакви обяснения няма да свършат работа, както не свършиха досега.
Re: Какъв процент от покупките стават с кеш и какъв процент с кеш и кредит?
20-02-2012 - 13:41:14
avatar
Ето мнение на башброкера / дичо / к800 / имотен към настоящия момент. Не знам колко е меродавно, но е баш по темата.

Quote
bashbroker
Не смятам, че има накъде още да падат цените, може при сделка да се прави някакъв коментар, ама то и сега е така. Факт е, че 90 % от моите сделки напоследък са с кредит, факт е, че по-малките и по - евтини имоти не се задържат дълго в реклама. Като казвам стара тухла, имам пред вид и тази през 30-те, и тази през 60-те, и тази през 70-те. Най - лошото строителство според мен е това, което се построи преди десетина години, много по-лошо от панелите.

Ето и линк към мнението. Цените няма повече да падат и 90% от сделките са с кредит

Според имотния 90% от сделките му са с кредит, а той както знаем има над 1000 сделки... Също така изразява мнение, че цените няма повече да падат. Аз пък казвам, че са завишени двойно в момента спрямо справедливите от 2001 г. към които уверено сме се запътили.

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Какъв процент от покупките стават с кеш и какъв процент с кеш и кредит?
20-02-2012 - 13:42:20
avatar
Браво ОПЪЛЧЕНЦИ ! :]

Няма ли най-накрая да са дигат теа цени
Re: Какъв процент от покупките стават с кеш и какъв процент с кеш и кредит?
20-02-2012 - 13:57:46
Продавач много благодаря за информацията. Честно нямам много време, но докато обядвах реших да погледна за София. Наистина много интересни данни за 2011г. особено в графа "Възбрани". Да споделя малко любопитни данни:

Тримесечие /// Продажби // Възбрани

1-во // 3644 // 1154
2-ро // 6938 // 1986
3-то // 3971 // 1646
4-то // 6045 // 1883

Общо: 20599 // 6669

или от всички нови продажби възбраните (имотите които ще отидат при ЧСИ) възлизат на 32%. Дали не трябва да се погледнат и дискутират и тези данни *pardon*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-20 13:58 от hunterA.
Re: Какъв процент от покупките стават с кеш и какъв процент с кеш и кредит?
20-02-2012 - 14:02:40
avatar
Quote
drakkar
Аз пък казвам, че са завишени двойно в момента спрямо справедливите от 2001 г. към които уверено сме се запътили.


Значи, през 2001г. цените са били справедливи, а сега са завишени двойно?

МИНИМАЛНА РАБОТНА ЗАПЛАТА : 01.04.2001 г. 79 лв.; 01.04.2001г. -30.09.2001 г. 85 лв.
За първите девет месеца на 2001г. средната работна заплата за страната е 252 лв.

А, да посмяташ малко, че ми стана интересно!:]
Re: Какъв процент от покупките стават с кеш и какъв процент с кеш и кредит?
20-02-2012 - 14:09:46
avatar
Quote
камелия
Quote
drakkar
Аз пък казвам, че са завишени двойно в момента спрямо справедливите от 2001 г. към които уверено сме се запътили.


Значи, през 2001г. цените са били справедливи, а сега са завишени двойно?

МИНИМАЛНА РАБОТНА ЗАПЛАТА : 01.04.2001 г. 79 лв.; 01.04.2001г. -30.09.2001 г. 85 лв.
За първите девет месеца на 2001г. средната работна заплата за страната е 252 лв.

А, да посмяташ малко, че ми стана интересно!:]

Никога не съм работил за минимална заплата. Според теб бедните не участват на пазара на имоти, така че примери си минималната заплата не давай. Коментирай поста на дичката, аз не съм толкова интересен.

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход