Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Под наем е по-изгодно от кредит при определени условия

Публикувано от javcho 
Re: Под наем е по-изгодно от кредит при определени условия
18-02-2012 - 15:46:12
avatar
Quote
nradev
една математическа задача да ви дам. В момента живея под наем в Борово . нова тухла 78кв.м за 400лв. ако го купа с кредит да речем 100% за по нагледно за 15 години на 8% лихва и да струава 100 000 лв. вноска 1000 на месец. аз обаче спестявам за пенсия тия 600 лева и и след 15 години получавам пенсия. тогава ще съм на 60 години .млад пенсионер.с калкутлатора изчислих пенсия за срок от 20 години по 901,36лв. не е зле за млад пенсионер.и това при годишна доходност само 5.81%. това е консервативен вариант да не говорим че малко по-рисково ако инвестирам мога 10-12% годишна доходност да докарам.

Няма лошо, ама си правиш сметка да останеш сам млад пенсионер и наемите да не мърдат.
След това, трябва да сметнеш всеки месец пенсията без тия 400лв., докато шаваш,нали?
Значи, остават ти 500 лв.
А, нали не мислиш, че наемите няма да се движат поне с инфлацията?
Re: Под наем е по-изгодно от кредит при определени условия
18-02-2012 - 15:50:56
avatar
Quote
DeBeers

Аз не си търся работа в Люлин. Следващата ми по-скоро ще е в Лондон. Предпочитам да съм мобилен, а не да инвестирам в тухли и бетон.

Нормално, до една възраст, но станеш ли на 35-40 и прокламираш ли пак " мобилност", не е лошо да се замислиш дали просто не те е страх да пораснеш и да поемеш отговорност.
Re: Под наем е по-изгодно от кредит при определени условия
18-02-2012 - 17:16:27
Quote
nradev
ами тогава ги слагаш на депозит да кажем 6% средна годишна доходност и сметката излиза същата
Няма как да стане това защото работотдателя ми превежда осигуровките в НОИ а доброволната осигуровка я прави той в Алианц.Преди малко проверих и за съжалени парите и в двата фонда са по малко от вноските.Скрили са всичко.Преди си пишеше колко са вноските таксите и каква е доходността сега се вижда само каква сума имам.Като знам каква е била през ноември 2010 и колко съм внесъл излиза че великите инвеститори са тотални неграмотници и мошеници.
Re: Под наем е по-изгодно от кредит при определени условия
18-02-2012 - 18:33:47
Quote
камелия
А, нали не мислиш, че наемите няма да се движат поне с инфлацията?

Последните 3 години наемите паднаха с 15-25%, инфлацията и тя е някъде в този интервал.
Re: Под наем е по-изгодно от кредит при определени условия
18-02-2012 - 19:57:40
Камелия, един въпрос?
Защо всеки пенсионер (било имотен или безимотен) след пенсиониране трябва да остава в София? Ти смяташ, че всички остават тук и след това, а действителността и тук, и по света е да се махат хората от големия град, и да отидат на спокойно място, далеч от шумотевицата и смога. Да не забравяме в голяма част от България, колко струва една къща.
Re: Под наем е по-изгодно от кредит при определени условия
18-02-2012 - 20:29:14
мене даже пари за къща не ми требат щото си имам една 150кв.м на село с гараж алуминиежа дограма климатик, вътрешна баня и тоалетна.чисто нова 2010 година строена.с двор с овошки . и 1000 кв. двор
Re: Под наем е по-изгодно от кредит при определени условия
18-02-2012 - 20:44:21
avatar
Quote
hunterA
Камелия, един въпрос?
Защо всеки пенсионер (било имотен или безимотен) след пенсиониране трябва да остава в София? Ти смяташ, че всички остават тук и след това, а действителността и тук, и по света е да се махат хората от големия град, и да отидат на спокойно място, далеч от шумотевицата и смога. Да не забравяме в голяма част от България, колко струва една къща.

Далеч, далеч, колко до отидат далеч:] Дай някакви разтояния?
Re: Под наем е по-изгодно от кредит при определени условия
18-02-2012 - 21:07:12
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
hunterA
Камелия, един въпрос?
Защо всеки пенсионер (било имотен или безимотен) след пенсиониране трябва да остава в София? Ти смяташ, че всички остават тук и след това, а действителността и тук, и по света е да се махат хората от големия град, и да отидат на спокойно място, далеч от шумотевицата и смога. Да не забравяме в голяма част от България, колко струва една къща.

Далеч, далеч, колко до отидат далеч:] Дай някакви разтояния?
На пенсионер с 200 лева пенсия сичко му е далеч........за тва е вързан за панелката си като с верига и ако нема магазин-гараж под блока, сигурно е в стрес ако требва да мине 200 метра до кварталния "хипермаркет".......нали знаеш кво е главното занимание на пенсионерите? Чоплене на семки на пейките пред входа и клюкарлък и политика и "големо мъжество" , но само на приказки след втората бира..................и мечти с единия крак в соца, с другия в капитализма, според мижавата изгода.

Ма те не са виновни...след 500+55 години превръщане в офце, нема как за 22 години да станат тигри, баси........проблема е генетичен, брато!
Re: Под наем е по-изгодно от кредит при определени условия
18-02-2012 - 21:57:24
Quote
Seira
Quote
камелия
А, нали не мислиш, че наемите няма да се движат поне с инфлацията?

Последните 3 години наемите паднаха с 15-25%, инфлацията и тя е някъде в този интервал.

15-20$, а по-конкретно с 30%

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Под наем е по-изгодно от кредит при определени условия
19-02-2012 - 03:12:50
че какъв му е проблема на човек да живее в българия където си поиска без да пласта наем? при толкова много необитаеми апартаменти само си избирате един които ви харесва викате един ключар и за 50 лв сте в новото си жилище.да не говорим че и в българия вече я има тая професия обитаване на жилище срещу заплащане .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход